Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 2

Reporty

Naz-ghul Cup 2015

14.12.2015

O víkendu 11. – 13. proběhl historicky první ročník odlehčené turnaje nejen v Warhammeru 40.000 jménem Naz-ghul Cup, pojmenovaný po svém hlavním organizátorovi, který se touto přezdívkou již pár let honosí.
Turnaj vznikl jako oddechová alternativa k ostatním akcím, které se snaží tvářit tvrdě, kompetetivně a spíše byla záměrem uvolněná, pohodová atmosféra…což před Vánoci bodlo.. Organizace turnaje prakticky pro dva prvoorganizátory není jednoduchá činnost, ale nakonec vše dobře dopadlo a turnaje se zúčastnilo celkem 27 hrajících a nemalé množství návštěvníků. Možná lehce smutné bylo, že právě W40K měl menší návštěvnost než jiné hry, ačkoliv z této komunity je velmi často slyšet poptávka po podobné akci oddechového ražení. Každý svého štěstí strůjcem..

Po organizační stránce byl turnaj dobře zajištěn a na plně odpovídal duchu přátelské vánoční akce, která připomínala spíše setkání přátel u piva než turnaj. Překvapení a doprovodných aktivit bylo spousta – a to od hry „Slep si vlastní spawnu“ (V které nakonec zvítězila ženská estetika, šílenost a poníci), Last Stand WZR přes all-common-draft až po hraní deskového Alien versus Predator či Blood Rage do pěti do rána..

Dalším, velmi nečekaným překvapením byl Wolverin s jeho bufetem, který to vzal velmi zodpovědně a epicky a mnoho lidí se shodlo na tom, že takto dobré toasty si nedělají ani doma. První akce, kde na větu „Dám si párky…“ je odpověď „A spišské nebo javořické?“ A o „random midnight bacon“ ani nemluvě. Jediná škoda byla, že škola – z pochopitelných důvodů – nepovolila instalaci pípy a tak se holt muselo přežít o lahvovém.

Co se týče „turnaje“ v W40K, překvapivá byla poněkud masivní účast Space Marines či armádám jim podobným (Space Wolves, Grey knights), protože něco jiného bylo snad jen jednou..Mise, které se hrály, byly překvapením až do poslední chvíle..

1. Standardní mise na rozehřátí, bez úprav
2. Standardní mise s tím ze jste si s protihráčem prohodili armády (nepovinné, lidi co nechtěli prohazovat z jakýhokoliv důvodu byly párováni proti sobě)
3. 2 na 2 (Dvojice pseudo-random)
4. 3 Úkoly (zabít Warlorda, dostat se alespoň 1/2 přeživších jednotek do protihráčova deployment zony, zabít protihráči alespoň 1/2 jeho KP – a každý si tajně zvolil,která bude za 3, 2 a 1 bod
5. King of the hill – na středu kopec, kdo má nejvyšší model na kopci na konci hry, tak vyhrál

Z misí je vidět, že opravdu o zábavu nebyla nouze. A nyní výsledky :
W40k

General
1. POTANEK
2. VZV

Nadšený organizátor (napravo) a vítěz kategorie General

Paint:
1. THALAS
2. POTANEK
3. HONZA

Overall.
1. RAMSES135
2-3 DAWEX, ELDEN

Warzone Ressurection

Tento event byl součástí Solaris Ligy – více zde a proto turnaj nebyl tak odlehčený jako stoly vedle. Což ovšem neznamená, že se celá akce nenesla v úžasné a přátelské náladě. Ba naopak! Jediné, co možná trošku chybělo, byl „kvalifikovaný“ rules judge, což je ale s pravidly WZR práce těžká, protože se občas jedná spíše o odhadování zamýšleného významu než jasných pravidel, které má třeba Warmachine. I tak to ale nevadilo plnému nasazení. Já jsem si utvrdil názor, že WZR je dobrá hra, která má i turnajový potenciál – je rychlá, dynamická, nenutí hráče k pasivitě a je zábavná. Už jen doladit vydávání modelů a pravidel a jak se zdá, tak počet účastníků poroste akci od akce.

General
1. BLAIN
2. CAFERCCAN
3. KYRYS

Vítěz WZR turnaje BlainColt, doslova obtěžkaný cenami

Paint:
1. CAFERCCAN
2. BLAIN

Jinak jako účastník bych rád poděkoval krom organizátorů i firmě Piece of Terrain, která  dodala super terén, vyjednala s Prodosem opravdu velký prize support, dodala svůj „klasický“ support pro Solaris ligu v podobě placek,  Ogřímu doupěti za terény a Mephitu za desky…

Zbytek fotek naleznete zde : Galerie

A pro organizaci : Příští víc a větší kapky!

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

  • Potan
    Posted at 22:24 1.1.2016
    Potan
    Odpovědět Author

    Ciwe, musíš mi tam taky dát takovou ošklivou fotku 😀