Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Forge World odhaluje chystané novinky ze světa Horus Heresy

7.1.2016

Minulý víkend, tedy 2. – 3. ledna, proběhla oslava čtyřicátých narozenin firmy Games Workshop. Na místě nechyběl ani Forge World, který akci tradičně využil k exkluzivnímu předprodeji, prezentaci nových modelů a ohlášení chystaných novinek.

Dvě nové Red Books na poutačích.

Crusade Imperialis a Istvaan Campaign. Ať už jsou tady!

Nejdříve se zastavíme u ohlášených knih. Jsou celkem čtyři.

Horus Heresy Book VI: Retribution
Potvrdily se dřívější zprávy z Warhammer Open Day o obsahu šesté knihy, Retribution. Vzhledem k tomu, že kniha za měsíc vychází a informací z Open Day bylo dost, nemá cenu její obsah dále rozebírat. V knize vyjdou pravidla pro Dark Angels, Blood Angels, White Scars a další přídavky, které zde už zmiňoval Katcher.  Anglicky mluvící zájemce odkazuji na dané vlákno na fóru Bolter & Chainsword, kde najdete poměrně podrobné informace o obsahu knihy.

Crusade Imperialis Red Book
Souhrnné kompendium, ve kterém naleznete army listy pro Solar Auxilii (elitní regimenty Imperial Army), Imperial Army (standardní Imperiální armáda), Warp Cults  („renegáti“) a Questoris Knights Household. Jedná se o armády, které zatím red book neměly. Dají se očekávat drobné změny a aktualizace, které by se ovšem neměly týkat bodové hodnoty jednotek.

Legion Crusade Red Book
Jde o reprint původní knihy, ale s novými jednotkami z páté a šesté knihy: Tempest a Retribution. Bodové hodnoty by měly zůstat beze změn (designérům vyhovují). Cena některých dražších jednotek bude ale vyvážena přidanými pravidly pro danou jednotku. Já osobně doufám ve zlepšení Destroyers a hlavně Recon Squads, protože jejich bodová cena podle mě neodpovídá výkonu.

Istvaan Campaign Red Book
V této knize bude změn nejvíce. Budou se týkat legií, vydaných v první knize, Betrayal. Mělo by dojít k vyrovnání výkonu a ceny jednotek daných legií s jednotkami, které byly představeny ve druhé, třetí a páté knize. Stejně tak budou vylepšena samotná pravidla pro legie (jmenovitě se mluvilo o Sons of Horus a Emperor´s Children).

Uklidňující zpráva pro majitele původních Red booků – Forge World vydá zároveň s reprinty digitální FAQ, která postihnou všechny změny papírových verzí.

Potvrzena byla zároveň sedmá kniha, Infernus, která se bude týkat bitvy o Prospero. Přinese tedy pravidla pro Thousand Sons, Space Wolves, Adeptus Custodes a Sisters of Silence. Kniha by měla vyjít v druhé polovině roku, spíše k jeho konci. Osmá kniha má obsahovat události z tzv. Shadow Crusade, zakončí tedy příběh z páté knihy (bitva o Calth).

Předprodej modelů

Ke koupi byl exkluzivně Corvus Corax, primarcha Raven Guard, za cca. 70 liber, dále Dark Furies (elitní formace Raven Guard) – pět mariňáků za 38 liber. Obé bylo představeno poprvé právě na této akci, od každého totiž „unikla“ předem pouze jedna fotka ve FW bulletinu.

Corvus Corax

, primarcha Raven Guard, bratru za 70 liber. Samozřejmě se prodává nenamalovaný.

Dark Furies

Pět mariňáků za 38 liber.

Ohlášené nové modely
Jako další primarcha by se měl objevit Leman Russ (Space Wolves), následován Magnusem (Thousand Sons). Oba jsou primarchové z chystaného Inferna.

Více informací o celé akci najdete zde.
Autor: Stanley

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.