Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Tutorialy

Jak na Wulfena

29.2.2016

Dnes se podíváme, jak namalovat nový model Wulfena od Games Workshop. Článek opět překládá video od GW, který nás provede Emma. Má skoro 40 minut, tak si udělejte čas.

Potřebné barvy :

gw barvy

 

Krok 1. Kůže

Basecoat kůže Bugman´s glow, přes ní Cadian Fleshtone. Celé plochy washnout Reikland Fleshshade, nechat pořádně uschnout a highlight Cadian Fleshtone. Detaily – hrany obočí, hrany svalů atd. vytáhneme Kieslev Flesh. Poslední, jemný highlight provedeme za pomoci Flayed One Flesh.

Krok 2. Black Carapace

Black Carapace je impantát, umožňující ovládání zbroje. Zde není moc vidět, avšak stojí za pozornost. Přes sprej Chaos Black naneseme Abaddon Black a jemně zesvětlíme highlightem barvou Dark Reaper.

Krok 3. Zbroj

Základní barvou pro zbroj je The Fang. Opět je lepší kvůli kryvosti a sytosti barvy aplikovat dvě tenčí, ředěnější vrstvy barvoy Po uschnutí všechny plochy pancíře nabarvíme Russ Grey a po zaschnutí aplikujeme wash Agrax Earhtshade. Dáváme si pozor, aby wash byl primárně v okolí hran a vytvořil nám pěkné stínování.

Krok 4. Detaily zbroje

Pro ozdoby na zbroji, jako je třeba pásek či lebky, zvolili autoři barvu zašlého zlata. Toho docílíme základním nátěrem Retributor Gold, kterou washneme Agrax Earthshadem. Po zaschnutí vytáhneme hrany tou samou zlatou, ať se nám to pěkně leskne. Místa s největší mírou odlesků zvýrazníme Runefang Steel.

Krok 5. Vlasy, hříva, chlupy

Začneme vrstvou šedé Celestra Grey, aplikujeme wash Nuln Oil a poté jemně zvýrazníme drybrushem Longbeard Grey, který nálsleduje další drybrush, tentokrát raxetti White. Vlčí ocásky a přívěšky můžeme udělat stejnou barvou, nebo je udělat hnědé. V tom případě začneme basecoatem XV88, washneme Agraxem a jemně drybrushneme Tyrant´s skull.

Krok 6. Zuby, lebky, kosti, kožené pásky

Zde začneme základem Zandri Dust. Kožené věci nazákladujeme Rhinox Hide. Obojí washneme Agraxem. Kosti poté vytáhneme Ushabti Bone a naneseme highlight Screaming Skull. U kůže použijeme Doombull Brown. Runové přívěšky nabarvíme za použítí postupu Celestra Grey, následně wash oblíbeným Agraxem a poté vytáhnutí Celestrou.

Krok 7. Kovy

Zde je aplikována osvědčená metoda Leadbelcher, wash Nuln Oil, vytáhnout Runefang steel. Proč měnit zažité a funkční postupy, že? Vzhledem k tomu, že se ale jedná o Wulfeny s ledovými drápy, tak pokud je nechcete mít „jen kovové“, nazákladujte je Ceramite White a poté přejeďte glazem Guiliman Blue. Zvýrazníme drybrushem Ulthuan Grey. Ostré hrany zvýrazníme White Scar. Vytvoří to pěkný a jednoduchý efekt.

Krok 8. Krystaly, vlčí hlavy a další swag

Ozdobné krystaly mohou mít mnoho barev, ve videu byla zvolena červená barva. Basecoat Mephiston Red, wash a ztmavení Nuln oil, hrany krystalu vytáhnout Fire Dragon Bright. Vlčí hlavy basecoatneme Abbadon Black a Ceramite White, pěkně napůl. Jistě to má nějakou symboliku v rámci přírodních sil Fenrisu. Washneme Nuln Oilem a černou highlightujeme Dark Reaper, bílou opět Ceramite White. Chránič kolene zpracujeme podle libosti, například basecoat Ceramite White a přes to veselý tvar za použití Mephiston Red.

Ta dá! Hotovo! Zbývá dodělat podstavec a čtyři další borce a můžete jít rozsévat děs a hrůzu na bojiště.

Video je majetkem GW.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.