Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Reporty

VKT za námi – z pohledu organizátora

20.3.2016

Během uplynulého víkendu se uskutečnil první turnaj pod oficiální hlavičkou Critical Hit. Hrál se Warhammer 40.000, kterému sekundoval druhoválečný Bolt Actionu. Záměr celého turnaje byl jednoduchý: Zabít AM  Zjistit, zda by lidi bavil i ne-tak-zcela-HC-kompetetivní Warhammer, něco co jsme nazvali semi-kompetetivní a posléze překřtili na „semiš“.

Jde o to, že v současné době formací, které občas přinášejí velmi silné, občas až demotivující listy, jsme se rozhodli kontrolovat armády stejnou metodou, kterou použil Janek (Naz-ghul) na svém turnaji. Pro nás to sice bylo náročné, k přepracování se vracel velký počet rosterů, ale asi to stálo za to. Nejčastějším prohřeškem byl často malý počet troop, kde někteřé brali ty nejlevnější „jen z povinnosti.“ K tomu bych rád jen řekl, že i když se budete snažit sebelépe, stále budou armády, které jsou od podstaty silnější či slabší. Na turnaji šlo potkat mnoho superheavy vozidel – mariňácký Thunderhawk, eldarský Revenant titán nebo imperiální Reaver titán, jimž konkurovaly čtyři různé druhy tanku Baneblade. Obtížně řešitelný se nakonec ukázal jen Reaver.

Zájem hráčů o VKT byl motivující. Od začátku nám bylo jasné, že nový turnaj v nových prostorách a s podivnými propozicemi nebude šlágr, který se vyprodá za 10 minut. Místa ubývala pozvolně, někteří se jen zeptali, zda mohou přijet s tímto a tímto rosterem, a po záporné odpovědi se už neozvali.

Turnaje se nakonec zúčastnilo sedm týmů, z toho dva slovenské. Liché číslo družstev bylo trošku nepříjemné, vždy jeden tým musel sedět na střídačce a nehrát. Vzhledem k pohodové atmosféře turnaje však nikdo neprotestoval. Dokonce se na tři kola našli dobrovolníci, kteří se rádi vzdali hraní, aby se mohli věnovat třeba deskovým hrám v odpočinkové zóně.

Co se týče samotné realizace turnaje, zjišťujeme, jak je těžké organizovat turnaj bez zázemí herny. Nikdo doma nemá 12 desek nebo terény pro všechny stoly. Tímto posíláme velké, velké díky Ogřímu doupěti a Goranovi za půjčení věcí, bez kterých by se turnaj konat nemohl a slibujeme, že se pro příště polepšíme.

Z pohedu organizátora byl nejtěžší čtvrtek, který se nesl v duchu hesla: „Rabujeme domácnost“ a  pátek s denním rozkazem „Hrajeme si na stěhováky“. Zde patří veliké díky Flashovi za pomoc s transportem věcí z Ogřího doupětě. Postavení stolů a stěhování na místo turnaje už byla brnkačka, zvládli jsme to v pěti lidech (Já, Potan, Tierce, Tellsek a Flash) asi za hodinku. To není špatný čas. Pátek se dále vezl v značně pohodovém duchu, dorazili Slováci, narazil se sud, zapnul se grill s klobáskami a kecalo se do bílého rána.

Zbytek turnaje se vezl víceméně na pohodové vlně. Mrzí mě jen pár věcí, a to, že se objevilo pár armád, které nesplňovaly podmínky full basepaintu, má neschopnost korigovat topení a nejvíc to, že bratrům Slovákům v noci někdo vykradl auto.

Co se k mým uším doneslo, nikdo z účastníků si vyloženě nestěžoval na formát, který může zcela překopat či znehodnotit postavenou armádu. Naopak jsem se setkal s názorem: „I když mě to znevýhodňuje, rád si zahraju něco netradičního a jiného než obvyklých 5-6 kombinací ze základních pravidel.“ Tento trend se nám, doufáme, podrží udržet.

Dalším překvapením bylo vypití všeho piva, o což se mimojiné postarali i „turnajový turisté“ (zdravíme Dejva). A ještě si dovoláím jednu výtku vůči hráčům: „Záznamové archy vyplňujte celé a čitelně! Ušetří to čas a nervy.“

Z pravidel mi jako nejsmutnější věc připadala D-tabulka v rámci SuperHeavy strojů. Když se dva takoví kolosové potkali, často výsledek boje záležel jen na tom, jestli začínající hráč hodí šestku. Tohle pravděpodobně předěláme.

Vedlejší turnaj v Bolt Action a přidaná hodnota zábavy, jak se dnes říká, šlapala také dobře. V neděli ráno sice došli Coiny, speciální odměny za epické momenty během hry či za taktické chyby drastického rozměru. Účastníci začali nakupovat lístky do tomboly, čímž se situace s Coiny zlepšila. Je zjevné, že se Vám líbili, když se jich z 100 vrátilo tak 20. Pro další turnaj chceme mít i vlastní design těchto suvenýrů, tak nám držte palce.
Achievement list také fungoval, jen škoda že se jich vrátio tak málo. Množství hráčů, kteří od soupeře dostali D.E.J.Va, nebylo malé a jsme si jisti, že se z svých chyb poučili a příště je již neudělají. Ano, plán: „Budeme motivovat hráče k pamatování si epických momentů při hře“ také fungoval a některé historky byly opravdu veselé a některé modely by jistě zasloužili povýšit. (Motorkář, co dá za 5 Hull Pointů Stompě, která ho zrovna nabírá, by jistě mohl vyprávět). Eldaří korzáři plošně konverující k Slaanesh jsou také úsměvným prvkem turnaje.

Výsledky W40K :

1.Team MRD (Mešugé, Ramses, Diablo)
2. Denver Boyz (Zrudi team)
3. Veil of Tierce

Nejhezčí armáda : Ramses

Co nás čeká příště?

Na příští VKT na 95% zachováme současný funky-punky koncept (Slabší listy, venčení Super Heavy či dalších netradičních věcí, překvapivé mise). Zatím to funguje, netřeba to měnit.

Uvidíme dál.

 

 

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

  • Detektiv Colombo
    Posted at 10:59 22.3.2016
    Detektiv Colombo
    Odpovědět Author

    Do uzavření vyšetřování vraždy nejsou žádné komentáře pro tisk dostupné ani vhodné.