Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Nazghul staví Warzonu – Zhodnocení po turnaji

17.5.2016

V dnešním článku se podíváme na něco jiného než obvykle. Tentokrát nebudeme stavět nový list, ale budeme upravovat moji turnajovou armádu, která vznikla čistě jako “Teory-zone” .Po třech hrách ho chci lehce upravit, což osobně považuji za něco, s čím mají lidi obecně výrazně vetší problémy než se stavbou nového listu. Co jsem to v Brně hrál a co budeme upravovat?

Golden lion CC warlord

 5x Imperial Special Forces, RD, Gehena , camo(2)

2x 5 ISF, ₊ Rate Of Attack, camo(2)

5x ISF, Gehena, camo(2).

 

10 Blood baret, CC, McBride, Camo(2)

3x Grey Ghost, camo(+1)

5x Mouring Wolf , granátomet, Sheila McGregor

 Pointa je jasná – CC infiltrující jednotky páchají peklo, nahazím granáty od Mouring Wolfes. Druhé kolo hraju all-in, takže vším dopředu. A teď to nejdůležitější ohledně úpravy již existujících listů – list NENÍ hotový, když už nás nenapadne nic na zlepšení, ale ve chvíli, kdy se z listu NEDÁ NIC ŠKRTNOUT bez toho, aniž by to oslabilo danou armádu. Skoro pokaždé se najde v listu pár volných bodů, za které se pak dá něco vymyslet, takže jak jsme na tom my?

Škrty nutné

Warlord – Golden Lion, který vypadne z terénu, natáhne na sebe hodně střelby a obecně zranění a poté umře. To plní dobře. Stojí 140 bodů, z čehož se dá minimálně 15 škrtnout, protože dovednost Ranger opravdu nepotřeboval. (Vynořuje se do 12ti palců od infiltrátorů a opravdu neměl nikdy problém doběhnout).

ISF – v podstatě dělali, co měli, ale bylo jich už moc. Patnáct se jich rozumně nenainfiltruje, takže bude potřeba dát dvoje do Rapid Deploye. Tím pádem nemůžou mít Gehenu, která v praxi není zas tak účinná, jak jsem si myslel. A ani zvýšení Rate Of Attack není u těch infiltrujících jednotek až tak důležité. Sice se hodí, a tak to zkusím jen u jedné jednotky. Dále Camo(2) zní na papíře super, ale v praxi se mi neosvědčilo. Raději zkusím koupit medaili Raven Crag, která dá +2 armor proti střelbě. Postih -MV mi u ISF, co mají teleport, opravdu moc nevadí.

Blood Barets – geniální jednotka, tady se nedá nic ubrat.

Grey ghost – to samé.

Mouring Wolves – Sheila jsou ztracené body. I klasické granáty vypadají super na papíře, ale už ne tak ve hře samotné. Obojí se dá škrtnout a hrát je za 55 bodů jen na zabrání prostoru první infiltrací. 55 bodů je docela dost, ale potřebuji je pro zatlačení první infiltrace.

K čemu jsme se dostali?

 Warlord – 125

 5x ISF, RD, +1 ROA, Raven Crag – 105
5x ISF, RD, Raven Crag – 95
5x ISF, Infiltrace, +1 ROA, Raven Crag – 100
5x ISF, Infiltrace, Raven Crag – 90

10x Blood baret, CC, McBride, Lakshmi Platinum – 260
3x Grey Ghost – 90
5x Mouring Wolf – 55

 Zbývá mi 80 bodů, takže teď zpět na začátek. Co se za to dá pořídit, aby to do armády sedělo? Tuto část vezmu trochu rychleji a vidím tu tři možnosti:

 Doomtrooper od Imperiálu, slušné CC staty, přidá kartu +1 MV, která umožní Baretům dostat se do boje v prvním kole. Slušná volba

 Shirio-X umožní jako akci „Run“ Blood Baretům dostat se do boje v prvním kole. Je to oproti předchozí volbě dražší (145 bodů), stojí to více karet, ale je mnohem spolehlivější – nedá se zrušit counter-taktika kartou, kterých je v hře docela dost.

 Golden Lioni dělají ve skutečnosti skoro to samé. Dají se přes infiltátory vysadit první kolo do boje a zbytku armády dělají nárazník na střelbu. Samozřejmě kvůli nim musím škrtnout jeden support. Bareti jsou základ armády. Vlčice potřebuji nechat kvůli vysoké šanci na prohru během deploye, když potkám infiltrující armády. Krátkou sirku si vytáhli grey ghostky. Lioni také dostanou Raven Crag, +2 A se hodí proti střelbě, a protože v podstatě začínají v boji, nevadí jim zmenšení MV. (A podle pravidel mají při engagi stále MV6).

 Můj nynejší list vypadá takto : 

         Warlord – 125

5x ISF, RD, +1 ROA, Raven Crag – 105
5x ISF, RD, Raven Crag – 95
5x ISF, Infiltrace, +1 ROA, Raven Crag – 100
5x ISF, Infiltrace, Raven Crag – 90

10x Blood baret, CC, McBride, Lakshmi Platinum – 260
3x Golden Lion, Raven Crag – 195
5x Mouring Wolf – 55

Musím někde ubrat 25 bodů, a to buď jeden Blood Baret a 5pts na warlordovi, nebo ROA na infiltrujících ISF a něco na warlordovi, pravděpodobně staty. To už jsou ty drobné detaily. A je to hotové. Nicméně to neznamená, že se na tomto listu ještě nedá něco změnit.

Naz-ghul

Powergamer a turnajové prase držící se poučky Tvrdě ale fér - snažit se pokaždé každou hru vyhrát, ale jen v rámci pravidel.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.