Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Unboxing

Unboxing : Blood Bowl

5.12.2016

Jistě Vám neuniklo, že Games Workshop vydal starý hit – a to deskovou hru „amerického“ fantasy fotbalu, Blood Bowl! Takže si nasaďte čepici, vyndejte vlaječku oblíbeného teamu, na párek v rohlíku si dejte porci kečupu a jdeme se na to podívat. A kdo jiný by nás měl provázet tímto unboxingem než Jim Johnson a Bob Bifford!

Jim : Ahoj lidičky! Ahoj Bobe! Tuhle hru komentuji už pár let a jsem rád, že se vrací na pulty.
Bob : Mno jo. Třetí edice byla v roce 1994. To je víc jak 20 let, Jime. Pro tebe jedna chrupka…Někde tu mám starou krabici.

Třetí edice z roku 1994

Jim : Tak se na to podíváme…Krabice vypadá pěkně.

p1060030

Bob : Jo. A je slušně nacpaná. Obsahuje všechno, co je potřeba k hře. Dva teamy, pravidla, kostky, pěkný měřítko. Tohle je pěkné!
Jim : Ano, herní desky jsou oboustranné. Je tedy možno si vybrat, jestli budeme hrát na lidském či orčím stadionu.p1060036

Bob : Taky tu jsou nějaké papíry a kartičky. Ale koho to zajímá? My chceme násilí!
Jim : Inu, inu. Ale v rámci našeho milého sportu je potřeba pár pravidel. Máme zde knížku, která je rozdělená na dvě části – pravidla a historie. Pravidla jsou přehledná a pro každého hráče je i speciální oboustranný arch výcucu z pravidel.
Bob : Nejsem odborník na pravidla, ale na první pohled vypadají stejně jako ty v počítačové hře anebo v staré, třetí edici. Podle nějakých ghůlích archivářů se zde nachází pár rozdílných drobností, ale žádné jsme zatím neobjevili…A teď se podíváme na to zajímavé. Modely!
Jim : Ano, ano. Každý team obdrží 12 modelů, rozdělených na 2 sprue. Dobré je, že plast je v barvě teamu, takže pokud nejste barvoslepý, tak si své modely poznáte.

 

p1060034

Lidské sprue

p1060035

Orčí sprue

Bob : Na každém rámečku jsou 3 obyčejní hráči a 3 speciální (Blitzer, Thrower, Catcher/Black Ork). Navíc tu jsou 2 pěkné tokeny – mince s motivem teamu a malá trofejka. Potěší i 3 míče. Hráči také dostali podstavce s dírou, kam jde míč vložit.
Jim : Z fotek vidíme, že se jedná o jednoduché modely, skládané metodou snap-fit. Nepotřebujeme tedy lepidlo…Dáme si teď pauzu na sklenici Bloodweiseru a práci s kleštičkami.

p1060039

O 10 minut později. Modelů je v krabici dvakrát tolik, my jsme složili jen jedno sprue od každého teamu.

Bob : I když to jsou jen „snap fit“ modely, tak provedení rozhodně nezklamalo. Skládá se to skoro samo a zvládne to i dítě!

p1060041
Jim : Po estetické stránce si nelze stěžovat. Lidské modely jsou slušně dynamické, orčí modely jsou dostatečně masivní na to, aby budily respekt. Je vidět, že se autoři snaží o to, aby šlo vykopnout do půlhodinky po otevření krabice, což je slušný čásek.

p1060040

Ready for sum smashin´!

Bob : Mno, vypadá to moc pěkně. Ale stále je to základní krabice. Pokud máte víc přátel než já a Jim dohromady, budete potřebovat knihu s pravidly pro dalších 7 teamů a vedení ligy.

Jim : V rámci ligy je vydaná i pomocná aplikace My dugout, a to zdarma! K dispozici je třeba zde. Aplikace vám pomáhá s zaznamenáváním zkušeností, dovedností nebo i toho, kolik jste investovali do rozleskávaček. Pro hru samotnou ale není potřeba.

Bob : To je pěkné, ale co ta sranda stojí?

Jim : Na dnešní poměry je to cenově rozumné, vezmeme-li v potaz šeptandu o závislosti na warpdustu. Základní set pro dva hráče je naceněn na rovných sto dolarů, dodatečné teamy – Skaveni a Trpaslíci – na 35. To na dnešní dobu a cenovou politiku není vůbec špatné.

Bob : A víme o nějakých nevýhodách, Jime?
Jim : Leda o možné konkurenci. Za těch 20 let, co jsem byl zavřen v rakvi, se objevili podobné další hry, jmenujme třeba Dreadball nebo Guildball. Tak uvidíme, jak se my, staří klasikové, uchytíme.

p1060042

Bob : A tím bych to asi uzavřel, Jimmy. Nakonec poděkujeme prodejně Ogří doupě  za výlet. A také se říká, že budeme ještě trošku slavnější! Ale to se nechte překvapit.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.