Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Katcher jede na NGC

23.12.2016

O víkendu 9. až 11. prosince se uskutečnil druhý ročník vánoční taškařice jménem Nazghul Cup, a to v produkci Janka alias Nazghula a Wolverina z Piece of Terrain. Estetiku turnaje značně vylepšovali game maty a nové terény od Matouše z http://www.gamemat.eu/. Je pěkné pozorovat, jak je každý turnaj hezčí a hezčí.

Jednalo se o kombinovaný event, kde se hrála Warzone:Ressurection, Warhammer 40K a Horus Heresy, a to v prostorách SK Oáza, kde jsou tradičně pořádány VxT turnaje.

14729341_573925192817830_827314739152853440_n

Turnaj Warzone:Ressurection byl příjemným překvapením, klasické české tváře a tradiční účastníky trošku obohatila polská výprava, která dodržela a utvrdila vysoké standardy, spojené s „polským wargamingem“. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, jak se jim u nás líbilo. Odvezli si ale spoustu cen a během turnaje byli, podle českých účastníků, „v pohodě.“

WZR v plné palbě

Kdo by si chtěl přečíst více, tak na stránce Wzr.cz se už sešlo několik pěkných reportů.

V rámci turnaje Warhammer 40K bylo k vidění spoustu Forge World modelů a kreativnějších listů. Bylo prima potkat i nové tváře, ačkoliv jeden nováček povedl moc pěkný ragequit. Vzhledem k tomu, že dostal trošku naložíno od zkušenějších, tak se vyjádřil, že W40k je „random pitchovina“ a že se vrací k Magicu.

Vítězný půllitr si domu odvezl Robin, hrající Thunderwolf Cavalry. Pro změnu.

Thunderwolves! Rawr!

General

Potanovu reportáž si můžete přečíst na jeho blogu.

Horus Heresy subsekce se spíše než turnajovému hraní věnovalo narativně řízenému párování, za což patří poděkování Stanleymu. Bohužel pro mě osobně, vzhledem k vánoční náladě a dobrému cateringu jsem občas sem tam na něco zapomněl, což dávalo výhodu protihráčům. HH sekce se nám krom klasických obličejů opět rozšířila o nějaké další, ošklivé lidi.

The Big 4

Hereze nakonec skonila větší bitvou, a to v poměru tři na tři, dlužno podotknout, že k epické spokojenosti všech. Jen ty kostky, jen ty kostky.

Sumárně, za mě jako za někoho, kdo tomu cirkusu zajišťoval prostor, se jednalo o super akci, která proběhla v pořádku. A co dál?

Příští rok zas!

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.