Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

O nás

PF 2017! A editorial

1.1.2017

Jako první bych vám všem rád popřál hodně zdraví, štěstí a úspěchu nejen na stole v novém roce. Ať to padá!

Mejdaaaaaan!

A teď se podíváme na něco trošku vážnějšího, a to je roční zhodnocení činnosti serveru a obecně aktivit, na kterých jsme se podíleli.

Nejprve statistika. Ono se hůře porovnává, ale jak to vypadá, tak na náš server docela i chodí lidé:

navstevnost

cisla

Mně, jako laikovi, se tato číslo vysvětlují poměrně špatně, ale nějaký provoz je. V rámci facebookové stránky 236 „followerů“.

Co se týče dalších aktivit, tak v rámci organizování věcí jsme realizovali tři turnaje (zprostředkování cca 200 her), jeden výlet do bunkru, jeden sideevent na jiném turnaji a aktivně navštívili tři Cony (Pragoffest, Deskofobie Live a ŽižCon). Trošku tam chybí GameCon, ale to se snad letos zlepší.

Celkový počet příspěvků dosáhl 153 a v kalendáři bylo zaznamenáno 52 záznamů. Takže to i v Čechách žije.

Zatím dobrý. A teď trošku toho, v čem se podařilo zklamat. Je velký rozdíl mezi „vydržet“ a „vyhnít“.

Jak jste si stále mohli všimnout, tak z provozu tohoto serveru není žádný příjem, spíše naopak. Stále se musí platit vstupné na akce, stále se musí platit věci na unbox a tak. Ale to není ten hlavní problém.

Hlavní problém je mnohem jednoduší – a to je čas. Ta krásná malá komodita, na kterou běží život. Správa serveru a další věci jsou relativně časově náročné a bohužel není jen v mých silách to celé táhnout sám.

Opět, nic nové.

Critical Hit byl od začátku designován jako komunitní platforma. Vy to napíšete, já to „otisknu“. Zde bych rád poděkoval všem, kteří jakkoliv přispěli k obsahu a chodu serveru, bylo vždycky fajn publikovat a číst cizí reporty. Je to mnohem lepší činnost než prohlížet X klubů na Hofylandu a koukat, kdo, co, kde oznámí.

Je zde ale háček, vlastně dva: forma a jazyk článků a battlereportů na web určený pro částečně laickou veřejnost musí být napsaný trošku jinak. Musí vysvětlovat některé pojmy, které hráč používá a nebere na vědomí, ale laik je vůbec nepochopí. Text také musí být psán alespoň trochu „česky“. Korektory vyvažovat zlatem, zatím bohužel žádného spolehlivého stále nemáme a stále s tím trošku bojujeme.

Tím bych rád tedy opět apeloval na vás – naše čtenáře, gamery. Zkusme to vylepšit a během příštího roku Critical Hit maličko de-monotématizovat. Pestrý server je přitažlivý server, a pokud chcete nějak prospět komunitě, pište do světa, nikoliv jen do šuplíku.

Děkuji, že jsme se dočetli až sem, a pokud mohu poprosit, věnujte mi ještě pár minut času a vyplňte následující formulářík.

A pro zbytek:

GAME ON! Zkusíme vydržet ještě minimálně rok, na plánu je už teď toho docela hodně. A překvapujícího.

Takže ještě jednou: PF 2017!

 

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.