Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Dystopian Wars

Vytí alpských kojotů provázelo zkázu Prusů

13.1.2017

Pořídili jsme si velkou hrací desku, což přímo svádělo k první bitvě na 1500 bodů. (Tady musím poznamenat, že jsem poslední týden barvil jako vzteklý, abych měl japonskou flotilu kompletně nabarvenou, leč při stavbě flotily jsem neomylně sáhl po přesně těch modelech, kterých jsem se štětcem ještě nedotkl.)

Když dáme velkou desku na stůl, zjišťujeme, že moji pracovnu beznadějně přehradil. Na záchod tak chodíme jen výjimečně a ještě po čtyřech.

IMG_20170112_173006

Uvězněný Filip

Flotila Pruského impéria

1x Blücher (Dreadnought) – Nav. Massive

+ Shield (3)

+ Tesla (8″)

1x Elbe (Fleet Carrier) – Nav. Massive

1x Metzger AUSF-B (Battle Robot) – Arm. Large

1x Metzger AUSF-B (Battle Robot) – Arm. Large

3x Riever (Light Cruiser) – Nav. Medium

3x Pflicht (Scoutship) – Aer. Medium

4x Arminius (Frigate) – Nav. Small

4x Arminius (Frigate) – Nav. Small

 

Flotila Impéria vycházejícího slunce

1x Kaijû (Heavy Battleship) – Nav. Large

1x Kaijû (Heavy Battleship) – Nav. Large

+ Shield (2)

1x Kiyohime (Assault Carrier) – Nav. Massive

3x Tanuki (Armoured Cruiser) – Nav. Medium

3x Tanuki (Armoured Cruiser) – Nav. Medium

2x DFA-170 (Bomber) – Aer. Medium

4x Yurgi (Destroyer) – Nav. Small

5x Fujin (Corvette) – Nav. Small

(všimněte si, že tam není ani jedna chobotnice 🙂

Zkusíme hrát úplně přesně podle pravidel, takže začínáme na prázdném stole rozděleném do šesti čtverců a oba házíme kostkou. Kdo hodí 5+, do segmentu dá kus terénu. Zuřivě házíme a vyjde nám, že bychom měli dva ostrovy uprostřed holé vodní plochy. Tiše zase pravidla zavřeme a rozprostřeme po bojišti několik ostrovů, písčin a skalisek, aby se nám to líbilo

Vytáhnu si úkol Commodore discretion, takže si s radostí volím zničení všech Medium soupeřových lodí. Filip dostane za úkol zničit všechny Large. A málem se mu to podaří.

Filip vykládá první. Staví zhruba na střed své deploy zóny Dreadnoughta, nalevo vedle něj letadlovku, mezi nimi jeden Metzger. Na kraji levého křídla plují Riever křižníky. Napravo od Dreda pluje v uctivé vzdálenosti druhý Metzger, mezi nimi jsou vzducholodě a úplně na kraji stolu fregaty.

IMG_20170112_182715

Deploy Prusů včetně vzácného momentu, kdy jejich Bageta vítězství byla ještě celá

Postavím obě bitevní lodě na střed kousek od sebe. Obě skvadrony Tanuki dál nalevo od a na kraj Fujin korvety. Napravo od bitevního středu pokládám letadlovou loď, dál destroyery a na křídlo letadla

IMG_20170112_182650

Můj deploy

1. kolo

Filip si všimne, že mí destroyeři pokukují po jeho Riever křižnících, takže s nimi popojede. Chce se schovat za ostrov. To se mu sice povede, destroyeři je už sice nevidí, ale z druhé strany bojiště se ozve: „Ele! Loď!“ (Pozorovatel byl totiž najatý Francouz). První salva raket z Tanuki na 4RB vypotí 21 zásahů – jeden Riever bublá ke dnu.

Pak mi dojde, že destroyeři přeci jen na dostřel lehkých křižníků dojedou, takže nahodím motory, podpálím rakety a o jeden jediný zásah se mi nepodaří sestřelit celý křižník najednou. O pochroumanou loď se postarají DFA-170.

„Kojóóóóótn!“ tak dělá prosím pěkně alpský kojot. Proč o tom mluvím, Filip právě manévruje fregatami do úzké soutěsky mezi útesy. Schová je tam tak dokonale, že na ně celé další kolo zapomene.

Kaiju 2 popojede a dostřelí poslední Riever křižník a daří se jí i zranit Pflicht vzducholoď, která mezi tím proplachtila kupředu. Stále však zůstává v mracích, takže se dá trefit jen na 5+. Nakonec raněné vzduchoplavidlo dorazím ztečí korvet z levého křídla. Díky tomu na ně dosáhne jeden Metzger, takže dvě se potopí.

Prusové mezi tím, co jim Japonci ostřelují většinu flotily rachejtlemi jak při Dni nezávislé pyrotechniky, zaměřují veškerou svou elektropalbu na Kaiju 2. (Je o trochu vpředu, nemá štítový generátor a navíc není nabarvená). Jenže kostky říkají nein. Čtyři mocné útoky hodí pouze (a pokaždé) 11 úspěchů z potřebných 12ti, takže těžká bitevní loď dostala vždy jen po jednom zranění a ne kritický zásah. I tak jí to ale docela bolí, řekl bych.

2. kolo

Pruské fregaty se vyřítí vpřed a dají zase jen jedno zranění už zraněné Kaiju 2. Zato já perlím. Tanuki 2 popojedou kousíček dopředu, ale tak, abych děly dosáhl na RB3 měl více kostek a rakety přitom zůstaly stále v RB4 a také měly více kostek. A stejně jako osírám realitu se mi podaří osrat i náhodu.

IMG_20170112_184230

Měříme jak vzteklí

Vystřelím na zbývající dvojici Pflichtek. Jednu dvojitým kritem zhubím a při hodu na kritický efekt hle! Magazine Explosion! Vzducholoď těhotná municí předvedeme expanzivnější remake Hindenburgu a odpaří nejen sebe, ale i šestici malých SAW letadélek v okolí. A co víc, vyrobí dvojitý krit na zbývající Pflichtce. Ta už ale nebouchne.

IMG_20170112_195119

Stav bojiště někdy uprostřed kola

Jak to sleduje Metzger poklidně šlapající vodu opodál, naštve se, kraulem si dojede na dostřel a vyrobí krit na jedné Tanuki. Aby to nebylo zbylé vzducholodi líto, parta Tanuki  ji odpaří. Sichr je sichr.

Vezmu Fujin korvety a přepadnu s nimi pruské korvety, co se ukrývaly v soutěsce. „Já tam mám lodě?“ Ptá se najednou šťastný majitel čtveřice Arminiů Filip. Radost mu ale ztuhne na rtech, když mu tři odstřelím a nalodím. Pomsta je ale sladká. Jediná pruská korveta prorazí blokádu japonských lodí, dvě sestřelí a jednu naboarduje! Filip se raduje, že získal prvních 100 bodů ve hře.

IMG_20170112_202703

Dostaveníčko v soutěsce

IMG_20170112_205818

Se moc nezdařilo

Metzgerovi zahnízděnému na ostrově pošlu na pozdrav všechny rakety, co mám k dispozici. A když se do společné palby připojí i nezraněná Kaiju 1, Metzger se poroučí ke dnu. Vlastně k zemi. Prusové mezi tím pokračují v likvidaci Kaiju 2, ale nedaří se jim to, zůstane jí jediný život. První rány schytává i moje letadlová loď.

Na konci kola mi zbývá nějakých 50 bodů na výhru. Asi po půl hodině z Filipa vyleze, že mi zapomněl připočíst strategic value za Metgera, takže bych hru už býval bývával vyhrál. Takhle jsme museli absolvovat další kolo, kde se ukázalo, jak tuhý umí Dred být.

3. kolo

Nevím proč, ale Filip mi ruší TAC kartu Battlefield repair. Zraněnou Kaiju 2 proto nevyléčím, ale jen aktivuji jako první a vyjedu vpřed. Neudělá nic, jen Dredovi vypne generátory (sama má totiž disruption generátory, které to umožňují). Loď už sotva plave, takže její střelba stojí za prd. Nepodaří se mi nic, a to střílím na všechny strany (doslova). Dám jen jedno zranění letadlové lodi.

Filip stahuje prořídlá SAW letadla okolo letadlové lodi, aby je pak přezbrojil na střemhlavé bombardéry. To moje letadla (takzvaná Zlá Zera neboli ZZera) už jsou dávno seZZstřelená.

Tanuki 2 uklidí poslední zbývající fregatu, takže získám potřebných 750 bodů, abych splnil misi. Střední lodě Prusů už dávno nejsou. Takhle musím vytrpět Filipovo řádění, kdy mi mocnou palbou potopí letadlovou loď, konečně dorazí i Kaiju 2 a smaže všechny destroyery až na jednoho.

IMG_20170112_214216

Pomsta na slabších, ale už jen pro zjemnění hořké chuti porážky v ústech

Mně se podaří jen tak ze sportu protlačit dvě zranění na Dreadnoughta. Ale kostky mě totálně zradí. Výstřelů leží na vlajkovou loď opravdu hodně, ale většina končí ve vodě.

I když Filip stáhne skóre bodů takřka na remizu, jsou to Japonci, kdo slaví vítězství! Splnili misi celou.

Třikrát Kojóóótn!

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.