Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Rumory

The Horus Heresy Weekender

10.2.2017

The Horus Heresy Weekender 2017

 

Začátek února patří již několik let tradičně akci, která v pozitivním smyslu čeří vody fans a hráčů Horus Heresy, spin-offu Warhammeru 40k.“The Horus Heresy Weekender“ patří k zahraničnímu typu profesionálních „high-cost“ conů, které pro komunitu pořádá Forge World a Black Library. Na účastníky čeká předprodej běžných modelů, modely a merchandise se značkou „event only“, tématické semináře, hobby sekce (modelaření), herní stoly a možnost si pokecat s game- a model designéry, přičemž tato komunikační funkce je důležitá z mnoha důvodů – lidé z Black Library a Forge Worldu jsou známí svojí sdílností, hlavně k lidem, kteří navštěvují tyto akce pravidelně. Díky internetu to má za následek okamžité informovaní širokého okruhu fans hodnověrnými „rumours“.

 

 

Jedním z taháků letošního ročníku byl předprodej „Inferna“, kampaňové knížky, která obsahuje pozadí, kampaň, popis vojenských sil a jejich pravidla k bitvě o Prospero. Trestná výprava skládající se ze Hvězdých Vlků, Legio Custodes a Tichých sester byla vyslána s cílem vykonat spravedlnost nad primarchem Tisíce synů Magnusem Rudým za porušení Nikájského ediktu. Je to bitva, která vůči sobě postaví dvě loajalní legie a jejíž trpké plody nezmizí ani deset tisíc let poté.

Kniha byla od pátečního večera v předprodeji a někteří hráči neváhali, a její pravidlovou část ješte během víkendu využili:

 

 

 

Hlavními tahouny programu byly semináře. Dva („Inferno“ a „Talons of the Emperor“) sloužily k představení právě vydané knihy a její hlavní bomby – celé nové frakce svázané s osobou Císaře. Legio Custodes jsou jeho ochranka a zároveň zárukou, že jeho vůle v důležitých záležitostech bude vykonána. Tiché sestry jsou ženský řád specializovaný k boji a pronásledování psykerů. Seminář Black Library sloužil k představení chystaných titulů z řad „The Horus Heresy“ a „The Primarchs“ cca až do podzimu:

 

 

 

Seminář věnovaný novým modelům byl po loňských zkušenostech v programu dvakrát, aby jej zvládla absolvovat většina přítomných. Nutno podotknout, že zájem účastníků byl opodstatněný. Představeny byly modely převážně svázané s Infernem, ale došlo i na další:

 

Iron Warriors Legion Tyrant Siege Terminators

 

Legion Moritat with plasma pistols & volkite serpenta

 

Space Wolves Legion Contemptor Dreadnought

 

Thousand Sons Legion Sekhmet Terminator Cabal

 

Thousand Sons Legion Osiron Pattern Contemptor Dreadnought

 

Castellax-Achea Battle-automata with mauler pattern bolt cannon & aether-flame cannon

Mechanicum Karacnos Assault Tank

 

Legio Custodes Sagittarum Guard Upgrade Set

 

Legio Custodes Caladius Grav-tank Annihilator

 

Legio Custodes Contemptor-Achillus Dreadnought

 

Legio Custodes ‘Heavy Dreadnought’

 

Sisters of Silence Kharon Pattern Acquisitor

 

Legio Custodes Gyrfalcon Pattern Jetbike

 

Oddělení Forge Worldu, které pracuje na tzv. „Specialist games“ (Blood Bowl, Hobbit, Adeptus Titanicus), vymyslelo speciální preview posledně jmenované hry, která zpracovává boje Titánů v Horus Heresy. Hra bude v měřítku 8mm, ale speciálně pro tuto příležitost hra probíhala v 28mm, tedy v měřítku Warhammeru 40k za pomocí modelů z Forge Worldu. Proti sobě bojovaly dva týmy loajalistů a zrádců, s tím, že každý hráč velel jednomu z pěti Titánů.

 

 

 

 

Na toto speciální preview pak navazoval nedělní seminář. Vydání hry bylo odloženo až na konec roku. Hra zatím bude zatím obsahovat pouze Titány a Knighty a co se týče pravidel, bude to nové pojetí, inspirované ovšem původní hrou a Epicem.

 

 

 

 

 

Poslední nedělní seminář byl tradičně určený jako brzké preview další kampaňové knihy s názvem „Angelus“ (osobně odhaduji, že vyjde až za rok u příležitosti konání dalšího Weekenderu). Kniha bude obsahovat několik kampaní svázané s dvěma „andělskými“ legiemi – Krvavými Anděly a Temnými Anděly. Kromě pozadí a pravidel pro tyto legie bude knížka také obsahovat dodatky k vytvoření tzv. Temného Mechanika (tedy Mechanika, které se postavilo za Hora a odmítlo jakékoli restrikce na míšení technologie  a warpových sil), a poprvé také samostatně démonů. Forge World se na časové ose dostává do bodu, když už je jasné, že Horus Heresy není pouze občanská válka a síly, které stojí za Horem, definitivně odhodily masku.

 

 

Nedělní překvapení na závěr „Angelus“ semináře. Primarcha Magnus Rudý:

 

Součástí akce bylo také vyhlášení barvířské soutěže „Slayer Sword“ s tématikou Horus Heresy. Můžete se pokochat vítězným modelem Neila Hollise:

 

 

Designéři ochotní pokecat si s fans:

 

Simon Egan, designérské eso FW, autor mnoha kvalitních modelů, toho času  pracující na sérii primarchů (na vrchní polici vitríny se nacházejí jeho tři „dítka“ – zleva Leman Russ, Robout Guiliman, Corvus Corax).

Mark Bedford, další designér a autor mnoha konceptů/skic

 

Modelářská sekce, pro některé ta nejdůležitější část hobby

 

 

 

 

 

Jeden ze seminářů, letos byly natáčené lidmi z Warhammer TV

Cheeeers, a ať je další ročník minimálně stejně kvalitní!

 

 

 

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.