Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Galaktická občanská válka Začíná

13.3.2017

Zdravím všechny. Chtěl bych vás pozvat na kampaň v X-wing miniature game, kterou chci rozjet v Praze. Kampaň, stejně jako éra ze které vychází hra se bude odehrávat uprostřed bojů Imperiem a Rebely. Aby toho nebylo málo zločincké syndikáty, nájemní lovci a další existence nevalné pověsti se rozhodli na válce vydělat co můžou.

Celý nápad vznikl z návrhu jak obohatit běžné hraní X-wingu. Mise se prakticky nehrají (já nikdy nehrál žádnou) a klasický formát „Kdo koho zabije“ se časem může omrzet. Nemluvě o možnosti mít své vlastní piloty, kteří se můžou stát legendami této války… Nebo skončit jako jedna z jejich obětí.

Hra poběží na kola. Jedno kolo bude trvat 2 týdny až měsíc. Pro lepší přehlednost a taktické možnosti se bude kampaň odehrávat ve 2. rovinách.

První je mapa galaxie. Ve které vidíte, kolik sektorů ovládá vaše frakce rozhodujete o pohybu a akcích vašich letek a tak dále. Také zde provádíte útoky na nepřátelskou frakci a zabíráte jejich území.

Mapa2

Druhá část kampaně je samozřejmě samotný boj. (Phew. Phew. Bum !!!)

Na to používáme 12 různých možností terénu, včerně bojů v mlhovinách, okolo komety, v minovém poly a spousta dalších. Kromě různých míst kde bojovat máme i 20 misí, které musí piloti splnit, aby získali soustavu pro sebe.

Poslední, ale asi nejvíce důležitý prvek je velení své letce pilotů. Ti se budou s probíhajícími boji zlepšovat. Časem se v kokpitu klidně můžou vyrovnat Hanu Solovi nebo Howlrunner. (Pro nejlepší piloty jsou připraveny také speciální tituly, aby se vědělo kdo je nejlepším esem v Galaxii. To z nich ale ale také větší cíl). Nicméně může se také stát že mise se nezdaří a pilot bude zabit.

Rozhodování o pohybech, útocích a dalších akcích bude probíhat online na Deskožroutu. Poté se dohodnete s protivníkem na samotném boji. Po boji oznámíte výsledek online a upravíte případné změny u pilotů.

A jak dosáhnout vítězství v této válce? Na to už se budete muset podívat do samotných pravidel pro kampaň:

https://docs.google.com/document/d/1KuVT2daeQtNGRhrvJBOiM0OabYtnZAiZN0z4u1fcBDY/edit

Vedení letek:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PuJNTpFyhBDzNgut6hKzhY0a09BJHUPW3T2FzKVKpe4/edit#gid=0

Klub kde bude probíhat online komunikace ke hře.

http://www.deskozrout.cz/groups/87-x-wing-kampan-praha/

Začátek kampaně bude v polovině Dubna na začátku Května.
Pokud jsem vás zaujal a měli by jste zájem napište mi prosím na Email
Tellsek@hotmail.com, váš nick a za jakou frakci by jste chtěli hrát.

maxresdefault

P.S Omlouvám se za případné nejasnosti, ještě doladuji pravidla. Tady patří velké poděkování Shivajovi, který už měl spoustu dobrých připomínek. Pokud na něco příjdete sami dejte mi prosím vědět.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.