Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Malifaux

Viktorie elektroléčbu nerozdýchala

3.4.2017

Druhé kolo ligového hraní Malifaux v Hradci Králové mě postavilo do cesty loňskému vítězi Langlymu a jeho gangu punkových děvčat z frakce Outcast. Z kuloárů jsem věděl, že s Viktorkami byl během uplynulého ročníku takřka neporazitelný. Na cestě do Valhaly, kde si domlouváme hru, se spíš bavím představou, na jaké nudličky mě naseká, než abych vymýšlel nějakou prudce originální strategii.

Kartičky svých modelů jsem si přečetl, to ano, ale že bych stvořil super gang, to se říci nedá. Nakonec jsem na 40 SS vymyslel skoro až trapně neoriginální partu ve složení:

Ramos s upgradem Under Pressure (konstrukty v okolí mají pozitivní flip na útok, ale ani jednou jsem to nepoužil) – vyvolává nové modely, v nouzi aplikuje elektroléčbu

Joss s upgradem Bleeding Tech Edge (který umožní konstruktům si do osmi palců v jeho okolí léčit při aktivaci jedno zranění, tady mám 50% úspěšnost použití) – mlátí to, neumírá to

Miss Step (aka Howard Langston) – běhá to, vraždí to

Rail Golem – mlátí to, a když zatopí od kotlem, tak to chodí a mlátí ještě víc

Steam Arachnid – malinký pavouček, co otravuje a blbě se trefuje

Na druhé straně stolu si už číro česaly holky punkerský, vedla je

Viktorie (má kupu sesterských upgradů, které z nich činí stroje na zabíjení – Sisters in Fury jim dají +2 zranění, Synchronized Slaying přidává kartu na zásah a ještě se holky umí aktivovat hned po sobě, a Sisters in Spirit) – v překladu to zabije cokoliv, jakkoliv a kdekoliv 🙂

Druhá (menší) Viktorie – říkejme jí sestra Viki, ať se to neplete – má upgrade Oathkeeper, jenž jí dá na jedno kolo Fast (akci navíc), čehož ráda využívá, aby se pohla a pak zaútočila. A jinak spolu s podporou od druhé sestry fakt skvěle vraždí

2x Ronin – holka, co má pistoli a meč, s obojím umí tak průměrně

Vanessa – další ségra (fakt rozvětvená familíe), co ráda kouzlí a léčí sebe a zároveň všechny Viktorie naráz

Taelor – paní s velikánským kladivem, která jím ráda a hlavně fakt dobře mlátí konstrukty. A hádejte, kdo měl celou armádu složenou s konstruktu? Přesně… 🙁

Hrajeme Squaters Rights – uprostřed stolu je pět markerů, kdo zabere alespoň dva, bere bod. Jako schéma si volím mezi docela dost nezáživnými variantami zabití leadera – Assasinate. Viktorie ráda zabíjí mečem nablízko, tak volím toto schéma, abych z její přítomnosti ve svém gangu možná něco vytěžil a Line in Sand, kdy musím na střed položit čtyři markery. Když už tam budu zabírat ty hlavní žetony, tak proč ne, běželo mi při rozhodování hlavou.

Deploy je standardní, šest palců od kraje stolu.

První kolo – nakrájejte robota na tenké plátky

Že je apríla se mi potvrdilo hned v úvodu, kdy na první iniciativu flipnu nejvyšší možnou kartu – Červeného žolíka. Strašně moc tedy začnu tím, že vyběhnu pavoučkem dopředu. A pak zkusím rozjet takové otřepané Ramosovo kombo. Pavouček je konstrukt. Po smrti z něj vypadne scrap marker. A Ramos může z jednoho scrap markeru vykouzlit třeba až tři další pavoučky, ze kterých opět mohou po smrti vypadnout scrapy a tak dále a tak dále.

IMG_20170401_094002_resized_20170401_102812330(1)

Nedočkavý Červený žolík

Potíž je v tom na začátku nějak ty scrapy vyrobit. A od toho je tu Joss, který když zabije konstrukt, vypadnou z něj scrapy dokonce dva! Tak zaútočím na malého pavouka Jossem a bác – černý žolík na zranění. To znamená, že udělám prd. Druhá rána trefí, ale nezabije. Chudáka pavouka musí dorazit sám Ramos a z toho jednoho scrapu vyrobí dva nové. Ale i tak – mohlo být líp.

Na druhé straně bojiště vystartuji s Miss Step přes celý stůl, abych sevřel do boje jednu Roninku s tím, že ji následující kolo rozřežu. Jenže zapomenu na Langlyho, který má komba také.

Viktorie si popojde a bez potíží zakouzlí všechna pomocná kouzla. Nastartuje se malá Viki, ta si dá akci navíc (na tu jsem zapomněl), takže si úplně v pohodě popojde a pak už jsem v dosahu její zteče. Zaútočí a Miss na dvě rány, které ignorují armor (snižuje zranění) prostě rozřeže. Tím přicházím bez možnosti odplaty o čtvrtinu bodů celého gangu a hlavní hrozbu na pravém křídle. Well played, sir.

Posílám tam jako zálohu Rail Golema.

Druhé kolo – nás mnogo

Hrozně moc chci začít, takže na iniciativu flipnu opět červeného žolíka. Nastartuji Železničního golema a ten se vyřítí ztrestat malou Viki. A daří se mu. První ranou dá za pět, Langly preventuje pomocí soulstonu. Druhá rána mine – přichází černý žolík. To si říkám, že to je v háji, jenže pak popustím ventil a zkusím seslat nulovou golemovu akci, která mu umožní udělat útok nebo pohyb navíc za jeden utracený Burning, které si sám generuje. Docela sekáč. Musím otočit z balíčku minimálně čtyřku, abych to seslal. Otočím 12. Ten den věci opravdu rád přeháním. Extra plácnutí kolejnicí zraňuje dokonce o 2 životy navíc, takže stačí jedna rána a z malé Viki je placka.

No, jak kde. Vanesa koukne na čerstvě vyvolané pavouky před sebou a oba je s přehledem uklidí. Ramos si vyvolá nové. Joss jde vstříc Viktorii a Taelor, které se objevily na středu bojiště. Posílám čerstvé pavoučky, aby zablokovaly Roninku a Vanesu v boji a ony tak nemohly chodit nebo střílet. Langlymu se ale podaří zabrat dva středové žetony, tak bere bod za strategii.

Třetí kolo – tak už padni!

Tentokrát flipnu na začátek jen dvanáctku a s omluvným výrazem v očích naběhnu Jossem Viktorii. Joss je zabiják, o tom žádná, ale Viktorie používá soulstony na preventění zranění jako vzteklá. Pohlazení sekerami ji nechá na čtyřech životech. Naštěstí nezapomenu s Jossem zapnout jeho rušičku. Ta do tří palců nutí všechny kouzlící modely flipovat dvě karty a vybírat si z nich tu horší.

Zpětně si uvědomuji, jak prudce taktický ode mě tento tah byl, více méně mi zachránil zadnici. Langly totiž nechce riskovat zmařené kouzlení a nepodpořená sestra je docela slabá sestra. Viktorie proto jen seká mečem a Jossovi ubere pár životů.

Taelorka netrefí pavouka a on tam s ní s jediným živůtkem dál laškuje. Roninka nezabije „svého“ pavouka a Vanesa taky.

Podaří se mi zabrat golemem a pavoukem vlastní žeton na strategii, takže bod bereme oba.

Čtvrté kolo – konečně na zemi

Na iniciativu flipnu 4, soupeř taky. Noblesně to zopakujeme a já vytáhnu 11, což stačí, abych začal. A to Jossem, abych dokončil Viktorii. První rána – černý žolík! Netrefí. Druhá rána za tři, ale stále jí zůstává jeden. Langly hraje Vanesou, která se vyléčí za tři a stejně tak Viktorie. Jsme tam, kde jsme byli.

Ramos se už na to nemůže dívat, tak popojde a pustí do Viktorie trochu ampér. Jeho elektrický oheň sice střílí jen na osm palců, ale zato může mířit i do boje nablízko a náhodně neurčuje, kdo to schytá. Na dvě rány je Viktorie mrtvá. Splňuji schéma Assasinate za 3 body a dostávám se do vedení.

Taelor si na první ránu kladivem zahraje na golfistku a pavouka odpálkuje kamsi k Pardubicím. Pak popojde a začne dost nepěkně ohrožovat Ramose.

IMG_20170401_112337_resized_20170401_102749568(1)

Celá hra je velmi lineární, prakticky se potkáme uprostřed herního stolu a laškujeme, dokud jeden nepadne

Zbytek kola už je relativně nudný – pavouci otravují, Roninky netrefují a golemovi se podaří vypnout Langlyho žeton, takže na konci kola beru bod za strategii jen já. Soupeř hlásí schéma Bodyguard. Když jeho zvolený henchman – Vanesa – je mimo deploy a na konci 4. kola ještě živá, připíše si bod.

Páté kolo – pokládá a nestíhá

Ramos uteče Taelor od kladiva, na své místo vyvolá pavouka, aby měla holka do čeho mlátit, a začnu pokládat žetony na druhé schéma Line in Sand. Potřebuji body a není jisté, že bude šesté kolo. Golemem položím druhý marker, popojdu a ještě načnu Roninku. (Ty akce navíc za Burning jsou vážně prima!) Joss nebohou dívku složí a položí třetí marker. Zbytek se tak nějak pošťuchuje a šesté kolo už fakt není.

Za nedokončenou, leč oznámenou Line in Sand dostanu bod, druhý za strategii. Langly bere bod za Bodyguarda.

Mohlo být lépe, ale i tak vyhrávám 7: 5.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.