Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Vlasta (Meshuggah) jede na Prague Open

24.4.2017

Podívejme se, jak dopadl jeden dlouholetý hráč Warhammeru 40K na mezinárodním turnaji Prague Open. Dejme slovo Vlastovi:

Na Prague Open (PO) s sebou beru War Convocation s Cawlem, který podporuje AD battle sester s Celestýnou. Na armádě pracuju posledního půl roku a ať se děje, co se děje, na PO si ji chci zahrát. K turnaji samotnému přistupuji ve friendly duchu a na první den si přibalím šest plechovek Budvaru pro mě a soupeře. Po příjezdu jsem mile překvapen. Hotel luxus, stoly pěkný, atmosféra celkově super!

Mise jednotlivých bitev zde: https://www.gamemat.eu/user/2/upload/ftp_client/PragueOpen2017_Missions%26Scoring.pdf

For Mars!

1. Bitva Dario Brunner (GE) – Chaos demons
Dario hraje pekelnou army s 9*3 screamerů, 6*1 oblíkem s Objective Secured a haldu heraldů a jiného bordelu okolo. Nemile ho překvapuje můj Desvales Holy Circle a celková odolnost konvokačky.

Masou těl ho držím mimo mé objektivy, likviduji skoro všechny screamery a spoustu jiné havěti. Sám přijdu jen Ironstridera a Rangery a lehce prohrávám na kartičky. Mám ale First Blood a Celestýna chytla jeho warlorda. Tedy 10-10 plichta. Během hry popíjíme pivko a kecáme o situaci u nás a v Německu. Mario je z Mnichova a u nich je to dost podobné: žádná nová krev a nutnost zjednodušit radikálně pravidla, jinak to mladý hrát nebudou. Možná i proto se dostaneme jen do 3. kola.

Dario je fajn týpek a hra byla super. Byla to jeho 2. hra s jeho armádou, proto sem dopadl až tak dobře. 🙂

2. Bitva Marian Ritter (GE) – Necrons
Tak u týhle hry jsem se ze začátku dost nasmál. Hraje prakticky skoro ty samé Necrony jako já. Klasickej moto decurion se Zahndrekhem, jedním canoptekem, destro cultem a navíc tam měl pět lychgardů s kosama. Jediná hra kde se hrajou killpointy a já dostanu nesmrtelé necrony! LOL

Rozestavuji se jako první a pak mě Mario zkušeně ukradne iniciativu. Mise je čistě kartičková a probíhá asi v tom duchu, že na konci druhého kola má Mario splněno cca 12 bodů z kartiček (hrabe přes Zahrdrekha body navíc). Mně naopak chodí samé nesplnitelné chuťovky, takže mám body dva, i když kontrolujeme stejně objetivů. Co mně dělá radost je, že konvokačke je o dost tužší, než croni a vyhrávám na killpointy 5:1. Pak se trošku zlepším i s kartičkama ale i tak nakonec 12-8 pro Maria.

Opět během hry popíjíme pivko, Marian je pro změnu z Berlína a i tam je situace stejná jako v Mnichově a u nás. Minimum mladý krve.

„Hmm, kde já jsem tohle jen hrál…“

3. Bitva Nat a jeho DA gladiuska
S Natem se potkávám skoro na každým turnaji. Dávám mu pivko a poslední Budvárek, neboť řídím, jdu věnovat Grigorijovi, aby mu líp padaly kostky. Hraje na prvním stole proti Ynnari, ale moc mu to nepomůže.

Moje celý hra je více méně kostkovaná a rozhoduje jediná situace, kdy knecht, Celestýna a Cawl za jedno kolo vymažou Natův blok strojů a těl okolo jeho objektivu, což převáží jeho dominaci v kartičkách lehce na mojí stranu. Ve výsledku se z toho stane 12-8 pro mě.

Po prvním dnu jsem uhrál zhruba to, co jsem chtěl (10 bodů ze hry). Sem utahanej a jedu ještě autem, takže do knajpy nejdu. Mám velkou radost, neb druhý den jsem napárovaný na jediného australana na turnaji s penta knecht listem v barvách australskýho piva Viktoria Bitter. Takže ráno hned jedu nakoupit plzeň, abych ho měl čím řádně uctít.

4. Bitva Nick Gurthrie (Austrálie) – Pentaknecht
Nick je řádné nařachanej australskej mladík. Na začátku hry otvíráme plzeň a celá hra se nese ve velmi přátelském duchu. Mlátíme se o Relic, a i když bych mohl začít, nechávám jít Nicka prvního. Je to maso od prvního kola.

Řetezové reakce zničených strojů probíhala v tomto pořadí vozíčkáři, Nickův knecht, vozíčkáři, Nickův knecht (při jeho chargi), Irostrider, Rangeři, můj knecht, nickův knecht (celestýna sama bere 4 HP), Dunecralwer, Nickuv knecht (Celestýna nedá ani jeden HP zato Cawl dává 4). V této fázi je to už jen o tom, zda Cawl s Celestýnou doženou Nickova posledního knechta Warlorda, což se mi nepovede.

Protože Nickovi padaly lepší karty a měl FB, tak i přes mou kontrolu Relicu končíme krásnou remízou 10-10. Hru jsme dohráli asi za hodinu a půl a máme ještě dost času, tak Nickovy podávám další plzeň. V přátelském duchu přes půl hodiny kecáme o tom, jaká je situace u nás a u nich.

Je to u nich naprosto stejný jako u nás a v Německu!

V.B na výletě

5. Bitva Thomas Hagl (GE) – Genestealer Cult se Shadowbladem (tank s D large plackou)
Thomas je kamarád Daria z Mnichova, se kterým jsem hrál první bitvu. Tuhle hru nemá cenu moc popisovat. Měl 15 jednotek, co chodily ze stínu a naprosto karetně dominovat.

Epickej moment bitvy byl když ve 4. kole Shadowblade jednou ranou odstřelil knechta s plným počtem HP. To mě stálo levou část stolu na kontrolu objektivů. I tak mě wipe dát nedokázal, neb v CC na Cawla s Celestýnou neměl a ustřílet je nedokázal. Tedy 17-3 pro Thomase a pro mě první úspěšné body proti Genestealer kultu po fiasku z Jindrou na GTTT.

Hra se opět nesla v přátelském pivním duchu a i přes prohru jsem si jí velmi užil.

Genestealer´s Cult new ride

Na turnaji panovala velmi přátelská atmosféra a celkově naprostá spokojenost. Terény a stoly naprosto super! Konvokačka je tuhá ale velmi statická a na mise, kde nejsou killpointy, nemá moc šanci. I tak jsem si turnaj užil a těším se na další podobnou akci, která snad, jak říkal Matouš, bude někdy na podzim. (Pšššt, zatím je to tajemství a kuloární plán /Katcher)

Obecný co platí jak v Německu, tak Austrálii: WH40k potřebuje změnu, nebo vyhyneme stářím!

 Vlasta aka Meshuggah

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.