Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 2

Reporty

Kamarád má Tyranidy

11.6.2017

Jeden kamarád mne před lety viděl s figurkama Ultramarines. Hodně se mu to líbilo a tak nějak postupem času dospěl k tomu, že se mu fakt strašně líbí ještěráci (to je náš interní výraz pro Tyranids, pozn.). Inu nasyslil nějaké ty koruny a pořídil si tak podle toho, co se mu líbilo a na co měl: 1x Tyranids Starting Collection (1x Hive Tyrant, 10x Gargoyle Brood, 3x Tyranid Warriors), dále pak má 3x Ravener Brood a asi 10x Termagants . Moc rád bych mu poradil, co k tomu hrát, ale nemám ani potuchu co s tím. Poradil jsem mu, že když už tedy má ty Gargoyly, ať jich pořídí víc. Stejně tak Termaganty. Je jedno jestli zrovna tyhle jednotky má vůbec mít, či ne. On je prostě má, je na ně hrdý a je šťastný, že je má. Pokud by měl někdo chuť poradit jak stávající Šimonovi ještěráky rozšířit, budeme rádi.

V posledních měsících si chtěl zkusit zahrát, ale odrazoval jsem ho od toho, že ať si počká na 8. edici. No a tento víkend se mu to konečně poštěstilo. Vytiskl jsem datasheety pro Tyranids a Space Marines. Bohužel jsme neměli tabulky s bodovou hodnotou jednotek, výzbroje atp. (pozn. points values, weapons, wargear). Když jsme naskládali na hromádku ještěrácké Datasheety, dalo to celkem 27 Power (asi pointů?). No a tak jsme vzali i Datasheety SM a nasčítali si jednotky do výše 27 Powers. Byl jsem zvědavý, jak hodně budou obě sestavy proti sobě hratelné. Absolutně jsme neměli představu jak by to bylo s bodovou hodnotou. Na Powers jsme ovšem měli stejně.

Sestava Ultramarines: 1x Captain s Power Fist, 2x 10 Tactical Squad (1x Plasma Gun/Missile Launcher, 1x Flamer/Missile Launcher), 1x Nebojsa (Twinlinked Lascannon, Missile Launcher), 1x Rhino, 1x Razorback (Assault Cannon – který je nyní Heavy).

Deploy Dawn of War, Kill Points, atp. Začalo se hrát. Nebudu popisovat vše, jen pár postřehů.

V jednom okamžiku jsem sejmul několik Gargoyl. Jelikož  nebyl v synergii, umřelo jich na LD ještě několik. Problém nastal, když dostal většinu jednotek do koherence potřebné pro použití pravidla pro synergii. Pokud jsme to hráli dobře, na LD už mu neumíralo nic. Ani neházel. Hive Tyrant byl lump.

Nováčkovi jsme radili. Jak se pohnout, co udělat. Kde co najít. Datasheety v tom byly opravdu velkou pomocí. Rychle se v nich zorientoval. To je prostě super.

Hra probíhala ve svižném tempu, až jsme zjistili, že hrajeme asi už 8. kolo. Bylo to velmi zábavné. Legrační bylo to, že i na ty zpropadené Powers se dalo celkem dobře hrát. Nijak jsme to nehrotili. Ty máš to, já to. A jelo se. Byla to zábava a to bylo hlavní. Šimon posléze dal ještě jednu hru proti Orkz, kterým šéfoval Horus. A hádejte co. Šimon chce kupovat další Tyranids. Takže mi dovolte vás poprosit o radu viz výše.

Savy na vozidla mi přišla už normální. Změny v savech kvůli AP taky. Tvařil jsem se nadutě, protože jsem vedl moudré řeči o to, jak funguje to AP a tak různě jsem na ty nováčky machroval. No prostě bomba večer.

Pak jsme šli opékat uzeniny a občas se podařilo kouknout na hofy. 8. edici zdar!

*1974, aktivní hráč (turnaje) Warhammer 40000 (2008-2012), nově od 2017, Ultramarines. Hrával Dystopian Wars, Flames of War a jiné.

Komentáře

 • Had
  Posted at 22:06 11.6.2017
  Had
  Odpovědět Author

  Ahoj, docela vážně můžu doporučit Tyranid Swarm box, to ti dodá Carnifexe, 40tku Hormagauntů, 40tku Termagaunů, 10 Gargoyl a navíc Rippery. S tím už nebudeš muset řešit Troopy. A swarmy jsou prostě zábava. Ale pak to bude chtít víc Synapse. Tervigoní box s gauntama by mohl být dobrý, ten by navíc měl Synergii s velkými oddíly Termagauntů. A box Venomthrop/Zoanthrop. Venomky krásně zvyšují životnost pěchoty, Zoanky jsou synapse a Mortal Woundy. Tím bude mít Šimon slušnou armádu schopnout vlnového útoku. Vylepšit se do Genestealery, kteří jsou na CC zcela smrtelní a mají Charge i po Advanci a s Rendingem jim nedělá potíže ani těžká pěchota. Snad by stál za úvahu další Starter box, Hive tyrant je pěkné monstrum, Warrioři levná synapse a gargoylky se hodí. Nebo to doplnit nějakým monstrem, Haruspex dostal docela buff, stejně tak Toxicrene.. a Carnifexové krásně zlevnili. Těch možností je tam hodně.

 • Skywolf
  Posted at 22:28 11.6.2017
  Skywolf
  Odpovědět Author

  Tohle bych navrhnul já, po pár letech budování další hive armády.

  Doporučené: kombobox Tervigona a 12 termagantů, co GW vydal v rámci nedávné serie transport+troops boxů. Tervigon dokáže doplňovat až 10 základních gantů s fleshborery do blízké jednotky a dává gantům přehoz 1 na zásah (při střelbě). Ideální by bylo postavit tak 10-15 z nich s devourery místo základních fleshborerů, devourery mají mnohem větší palebnou sílu.

  Pak
  1) Broodlord a 1-2 krabičky genestealerů (spíš dvě). Broodlord jim dává 2+ na hit a při 10+ gendech v jednotce má každý z nich extra útok, 4 dohromady.

  2) Carnifex (nebo dva Carnifexové z duo boxu). 100% donutit zmagnetizovat. Základni Tyranidské monstrum, jde vybavit na blízko i na dálku, a je to klasický kit pro srdcaře. Takový o něco zubatější dreadnought.

  3) Trygon. Impozantní potvora, ladí skvěle k Ravenerům (:))), v nové edici je to rychlý a brutální řezník v boji na blízko a funguje i jako „transport“ pro jednotku troops, která s ním vyleze z vykopaného tunelu.