Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 2

Reporty

T9A BBQ Cup 2017 (Letošní náhrada Sekačky)

28.6.2017

organizoval Ondřej „Maldak“ Malý. Critical Hit zapůjčil desky a Game maty . Report sepsal Rippetti

BBQ Cup 2017

IMG_4588

Jako každý rok na jaře jsme se těšili, až Ampy vyhlásí další termín Sekačky, již tradičního turnaje týmů ve hře „The 9th Age“.  Tato hra se u nás na Ostravsku těší zdravé oblibě a je schopna přilákat k občasné hře i dávno hibernované hráče. Všechny nás proto zklamalo, když Ampy letošní ročník Sekačky odložil na podzim. Naštěstí se z davu vynořil statečný zachránce Maldak, který nabídnul připojení týmového turnaje devítky k již tradiční akci BBQ Cup.

Polska može!

Zájem o účast na akci byl hned o začátku velký a chvíli se zdálo, že budeme schopni postavit dva kompletní týmy. Postupem času však začali lidi odpadávat, až nás nakonec zbylo jen sedm statečných. Dva hráči se přihlásili k týmu „Renegátů“ a zbylí hráči vytvořili tým „Keltů z Frýdku“. Celkově se na turnaj přihlásilo šest týmů, a to ve složení:

1) Kelti z Frýdku: Conchobara (c), Ripetti, NH3, Dlovla, Ondra z Místku

2) Family Guyz: Griffin/Tomlin (c), Evan, Mabool, Berny, Goblin

3) Legie Prstýnkových Keltů: Beowulf (c), Marchosias, Chaindler,  Wraithuso , Sirkar

4) Team of Vyprcej: Houba (c), Shaihulud, Freezy, Quetzel, Fofobuch

5) Renegrenades: Flash (c), Kyrys, Ondra z Ovy, Ragallach, Markus

6) Konfederace: Prezident (c), Landis, Zvonda, Hoth, Killborn

Již na první pohled jsme si ve složení týmů všimli jedné zvláštnosti, která nám dávala naději na úspěch. Na turnaji chyběl tým, který by byl složený čistě z ETC hráčů. V každém týmu byli nejméně dva zkušení a vyhraní matadoři, kteří byli ovšem doplněni svátečními hráči. Favoritem turnaje byl tým „Family Guyz“, který nám dělal vrásky na čele, ale se zbytkem týmů jsme mohli vést vyrovnanou bitvu.

Kohouti

Vytyčili jsme si cíl umístit se na turnaji na druhém až třetím místě. Abychom zvýšili naše šance na dobré umístění, museli jsme postavit rozumné listy. V minulosti jsme trochu podcenili scénáře, na které jsme se tentokrát více zaměřili. Tvorbu listů měli pod svou taktovkou primárně Ripetti s NH3. Jen list Saurů vznikl v dílně hráče Darana (Ondra), který si ho přizpůsobil na míru. Listy a armády jsme několikrát vyměnili, zejména proto, že jsme se dozvěděli o požadavcích na WYSIWYG a nabarvení armád. I když jsme si chvilku na tyto podmínky zanadávali, tak jsme nakonec vždy rádi, že je organizátor zavádí. Nabarvených armád přibývá a je radost hrát proti plně nabarvené armádě.

Debat ohledně listů bylo mnoho, nakonec jsme se však rozhodli vložit do rukou Dlovly s Conchobarou úderné listy, protože jsme je chtěli párovat dobře. Conchobara dostal střelecké gobliny a Dlovla střelecký empire. Ripetti a NH3 dostali za úkol stahovat špatné páry a silné hráče, a proto dostali do ruky „defenzivně“ postavené Ogry a Upíry. Daran si vysloužil roli univerzálního hráče, který mohl v některých párech útočit a v jiných efektivně utíkat.

IMG_4576

Na Prahu!

Nastal čas turnaje, a tak jsme se vydali směrem na Prahu. Část týmu vyjela již v pátek, ale většina si zvolila cestu sebevrahů a vyrazila až v sobotu ve 3 ráno. Po příjezdu nás čekala velice dobře nachystaná hala. Na stěnách visely informace o scénářích a tabulky pro výpočet výsledků. Na stolech již byly připraveny formuláře pro zapsání výsledků a párovací karty jednotlivých týmů. Před halou se podávala chutná snídaně.

Kolo 1: Kelti z Frýdku vs Team of vyprcej

Na Houbův tým se těšíme. Všichni to jsou příjemní hráči a vždy se rádi podíváme na krásně nabarvené Lizardy. Páry nám vychází téměř dokonale. Již předem jsme se smířili s tím, že si Houba pár vybere, takže jsme se zaměřili na to, aby zbylí hráči dostali dobré páry. NH3 stahuje Upíry a Ripetti zase Skaveny, což byly dva listy, které mohly způsobit zbytku týmu potíže. Hry dopadly dle předpokladu, možná až na hru Dlovly s Houbou, kde jsme Empiru věřili na 5+ bodů. Celkově vítězíme v poměru 62:38

Dlovla (EoS) – Houba (DH), 1:19

Ripetti (OK) – Shaihulud (VS), 20:0

Daran (SA) – FoFo (OK), 15:5

NH3 (VC) – Freezy (VC), 10:10

Conchobara (OaG) – Quetzel (SA), 16:4

Kolo 2: Kelti z Frýdku vs Legie prstýnkových keltů

Kelti to mají s Kelty vždy těžké. Proti tomuto týmu máme jednu z nejhorších párovacích tabulek a snadno se nám může stát, že dostaneme páry, které nechceme. Největší vrásky nám dělá Čenda, Beo a Sirkař, kteří by byli ve správných párech nezastavitelní. Katastrofickým párům se vyhneme, ale ani tak to nevypadá velmi pozitivně. Dlovla si chvilku stěžuje, že neví co udělá s démony, tak dostává instrukce zastřelit vše, co se přiblíží. Tato zákeřná taktika funguje a Dlovla s přehledem démona ustřílí. Na zbylých stolech to ale tak růžově nevypadá. Ripetti hraje s Čendou spíš na remízu či lehkou výhru. Hraje se probíhání a ogři se přes val čtyř jednotek disciplů probíjet nechtějí. O to spíš, že na ně za liniemi čeká třicet globadýrů. NH3 hlásí spíš lehkou prohru. Bojí se množství jednotek, které se rozbíhají po bojišti a hrozí, že bloky kostlivců a zombií napadnou z boků. Lizardí monster mash čelí dělům, které jsou podporovány inženýrem. Orci a goblini jsou v remizovacím páru s upíry. Pravidelně procházím kolem stolů a všude to vypadá napínavě a bitvy se rozhodují až v pozdních kolech. Trpasličí inženýr nemá svůj den a děla nezabíjí téměř nic. NH3 přichází o několik klíčových modelů, jako je upír či terrorgheist. Zabere však scénář a zabíjí několik dražších jednotek, a tak lehce vyhrává. Conchobara vytahuje kostky, které hází jen 4+ a nabírá na Sirkařovi slušné body. Celkově tedy vyhráváme v poměru 67:33

Dlovla (EoS) – Wraithuso (DL), 14:6

Ripetti (OK) – Chaindler (VS), 13:7

Daran (SA) – BeoWulf (DH), 9:11

NH3 (VC) – Marchosias (DE), 13:7

Conchobara (OaG) – Sirkař (VC), 18:2

 

 Kolo 3: Kelti z Frýdku vs Konfederace

Většina z nás se už těší do postele. Zejména ta část týmu, která z Ostravy vyrážela ve tři hodiny ráno. Obáváme se, aby naši Goblini a Empire nedostali Prezidentovy Orky či Zvondův Chaos. Obě armády jsou příliš rychlé a tuhé na to, aby je naše střelecké armády s jistotou ustřílely. Naštěstí se nám daří párování a do finálních her odcházíme spokojení. Vtipný moment nastává, když zaslechneme Conchobaru, jak si s Killbornem domlouvá prohru 8:12. Okamžitě zasahujeme a všechny domluvy překazíme. Conchobarovi vysvětlujeme, že pokud nepřinese 20:0, tak bude ukřižován. Chvilku nám nevěří, ale po prvních dvou střeleckých fázích již vypadá spokojeně. Dlovla ničí stroje a pomalu ředí trpaslíky. Míří ke klidné a kontrolované výhře. Ripetti první tři kola couvá a střílí do soupeřových řad, kde ředí warriory, zabíjí charriot a shrinu. Poslední tři kola charguje a zabíjí zbytky důležitých jednotek. Výbornou práci odvede Daran, který využívá pohybové převahy nad Infernal Dwarfy. Vyhýbá se velké jednotce immortalů a zaměřuje se na malé jednotky okolo, které postupně zabíjí. Celkově vyhráváme v poměru 87:13.

IMG_4554

Dlovla (EoS) – Hoth (DH), 17:3

Ripetti (OK) – Zvonda (WoDG), 20:0

Daran (SA) – Landis (ID), 16:4

NH3 (VC) – Prezident (OaG), 10:10

Conchobara (OaG) – Killborn (BH), 20:0

Konec prvního hracího dne

Všichni jsme unavení a jsme rádi, že je sobota za námi.  Získáváme třetí místo za barvení, což je příjemná náplast za desítky hodin, které jsme v minulých týdnech našim armádám věnovali. S výsledkem bitev jsme nad míru spokojení a odcházíme s dobrým pocitem do místní hospody, kde to táhneme asi hodinu. Pomalu začínáme myslet na „Family Guyz“.

Kolo 4: Kelti z Frýdku vs Family guyz

Pokud se chceme umístit dobře, tak nesmíme s Family Guyz prohrát rozdílem třídy. Párovací tabulka nevypadá špatně. V ideálním případě chceme napárovat Conchobaru na Maboola, NH3 na Evana a Ripettiho na Tomlina či Goblina. Párování se nám překvapivě daří a všechny klíčové páry nám vychází. Evan si po debatě s NH3 dává remízu a postupně obchází další stoly a rozdává rady. Ještě se nám snaží nabídnout remízu hry Maboola s Conchobarou s tím, že si to Evan zahraje místo Maboola. My mu nabízíme 19:1 pro Conchobaru, což samozřejmě nepřijímá, a tak hru Conchobara s Maboolem hrají. Dlovla hraje s Goblinovými vanguardovacími trpaslíky. Hraje se šikmý deploy a Dlovla se vykládá do rohu. Uprostřed stolu nechává pouze pistolíry, kteří brání trpaslíkům v rychlém pohybu kupředu. Klíčová je hra mezi Bernyho Chaosem a Daranovými Lizardy. Ostatní hry se zdají být pod kontrolou, ale tato hra se může snadno zvrhnout ve velkou bodovou ztrátu. Ripetti a Tomlin se přetahují o střed a celá hra spočívá ve velmi drobném repozicování jednotek. Ripetti přichází o obě děla, která v prvních dvou kolech hází tři missfiry. Jedno dělo se ovšem Tomlinovi pomstí dlouhým chargem do zraněného terrorgheista, kterého zabíjí. Bodové ztráty jsou na obou stranách vyrovnané, takže nakonec rozhoduje zisk scénáře, který drží Ogři. Daran předvádí neskutečný kus práce a ve finále na body vyhrává. Po započtení scénáře Bernymu doslova krade 8 bodů, což jsme jako tým velmi potřebovali. V této chvíli je již rozhodnuto i na stole mezi Maboolem a Conchobarou, který vyhrává 20:0. Sledujeme tedy hru mezi Dlovlou a Goblinem, která je plná zábavných momentů. Chvílí to vypadá na drtivé vítěztví Dlovly, který nejdřív naředil jednu jednotku slayerů, kterou následně nachargoval demigryfy a těžkou jízdou. Pokud Dlovla zabije deset slayerů, tak prorazí Goblinovy linie a hra je rozhodnuta. Útok střídá útok, ale nakonec Goblinovi zůstane přesně jeden slayer, který si hází poslední důležitý ward. Goblin ve svém kole charguje generálskou jednotkou do boku jízdy, kterou zabíjí a probíhá do demigryfů. Celkově vyhráváme v poměru 57:43.

Dlovla (EoS) – Goblin (DH), 6:14

Ripetti (OK) – Tomlin (VC), 13:7

Daran (SA) – Berny (WoDG), 8:12

NH3 (VC) – Evan (OaG), 10:10

Conchobara (OaG) – Mabool (HE), 20:0

IMG_4584

Kolo 5: Kelti z Frýdku vs RENEGRENADES

Poslední kolo turnaje a nám na vítězství v turnaji stačí prohra, což je vždy pozitivní zpráva. Víc než naše páry sledujeme páry Family Guyz, kteří hrají s Legií Prstýnkových Keltů. Evan si domlouvá remízu a zbylé páry na ni taky vypadají. Spadne nám kámen ze srdce a poslední hry už hrajeme bez stresu. Jsme si jistí dobrým výsledkem Conchobary s Ragalachem, víme že upíři si nejspíš dají remízu a náš empire by měl přestřílet soupeřův empire. Mirror Lizardů favorizuje First Flashe, který má odehráno výrazně více her. Daran má za úkol si hru užít a vyzkoušet přinést nějaký bod. First Flash však hru kontroluje a vyhrává 20:0. Ripetti s Kyrysem bojují o dobrou pozici na bojišti a první tři kola se toho moc neděje. Klíčovým okamžikem hry je úspěšný chargé grálovců do gutstáry. Díky chybě pozicování Aurorchů není gutstára dostatečně kryta. Kyrysovi vychází magie, a tak guti bojují s WS2 proti WS5 aT7 grálovcům. Od tohoto okamžiku nastává postupný konec Ogrů. Celkově remizujeme v poměru 51:49

Dlovla (EoS) – Ondra (EoS), 15:5

Ripetti (OK) – Kyrys (KoE), 3:17

Daran (SA) – First Flash (SA), 0:20

NH3 (VC) – Markus (VC), 13:7

Conchobara (OaG) – Ragallach (WoDG), 20:0

 

Závěrečné hodnocení turnaje

Rádi bychom poděkovali Maldakovi za výborně nachystaný turnaj. Hala byla prostorná, na jednotlivé hry bylo dostatek času a všude byly vyvěšené a snadno dostupné informace o scénářích, harmonogramu a výpočtu finálního výsledku. Výborné bylo i občerstvení, na které bychom si dokázali na turnajích zvyknout. Během soboty jsme mohli využít poukázky na burger, hermelín a kukuřici. Velmi jsme si pochutnali. Ráno jsme zase posnídali různé druhy štrůdlů, koláčů a buchet. Za nás můžeme před Maldakem pouze smeknout. Pokud bude v budoucnu další ročník BBQ Cupu, tak rádi přijedeme.

Rádi bychom poděkovali všem soupeřům za příjemné hry. Také bych rád poděkoval všem spoluhráčům, kteří předvedli úžasné výkony.

Ripetti

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře