Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Malifaux

Malifaux: Sólo pro Archieho dirigovala Molly

2.10.2017

Hradecká Malifaux liga postoupila do dalšího kola a proti mně stanula Molly z frakce Ressurectionistů. Strašlivě rád bych na dalších řádcích popisoval tuhý, sveřepý a do poslední chvíle vyrovnaný boj, který rozhodl poslední okamžik, ale nemohu. Byl to masakr. Totální a nemilosrdný. A bohužel můj.


Molly vedl velmi zkušený hráč Ota, který si gang postavil okolo nemrtvého bijce Archieho a fungovalo mu to náramně. Jeho parta se skládala z následujících modelů. Upgrady si bohužel nepamatuju.

Molly – podporuje své nemrtvé, nutí je dělat akce a umí vyvolávat další nemrtvé

Phillip and the Nanny – pálí vlastní (a vlastně i nepřátelské) scheme markery a za to si může hráč líznout kartu a zahodit kartu.

Datsue Ba – takový autonomní duch, prochází skrz stěny, vyvolává Seishiny (ti se umí obětovat a léčit)

Dead Doxie – ta vyrábí scheme markery, které Phillip pálí

Archie – neskutečný bijec, který zraňuje za opravdu moc, navíc se umí dobře a rychle pohybovat, umí dokonce střílet, zároveň se zvládá léčit. Prostě k čemu přijde, to zabije.

2x Night terors – umí lítat a snaží se plnit vedlejší úkoly

Proti tomu nastupuje moje tradiční Ramosova crew:

Ramos – co umí vyvolávat pavouky

Joss – poskytuje regeneraci, celkem bijec a tuhý na zabití

Howardina Langston – velmi pohyblivý pavouk, nejlepší bijec z party

Rail Golem – sice pomalý bijec, ale když si pořádně zatopí pod kotlem, je to masakr

Steam arachnid – určený na zabití, aby z něj vypadl scrap a Ramos z něj vyrobil nové pavouky

Gangy stavíme na 44 bodů. Jako strategii hrajeme o čtvrtinky – kdo kontroluje alespoň dvě (má tam víc modelů mimo boj jak soupeř), ten bere bod. K tomu si volím jako schéma Set up! Když na konci kola bude kolem zvoleného Archie nějaký scheme marker do čtyř palců, mohu jej odstranil a proměnit na vítězný bod. A pak si beru Leave mark, to zase musím klást scheme markery šest palců od středu stolu na nepřítelově straně. S pohyblivými pavouky hračka, říkám si. Prdlajz.

Vysadím se centrálně, Golema i Howardinu nasadím na levé křídlo. Chci zabít Archieho a přes něj se dostat soupeři do boku. Z druhé strany to kryje Joss a Ramos. Umí útočná kouzla, která bez omezení zraňují Datsue postupující na mé prvé křídlo. Hraju si jako obvykle – pavouk kupředu, Joss jej zabije, vypadnou dva scrapy, Ramos z nich vyrobí dva pavouky (karty nepřály, jinak by uměl i tři), ti se aktivují, díky auře od Josse vyléčí. Potud pohoda. Pak přijde první nehoda, kdy na pokus seslat ochranné kouzlo Ramosem flipnu černého Jokera. Kouzlo automaticky selže. Pokrčím rameny, i to se stává.

Pak se Oty konečně zeptám, jak daleko se Archie umí dostat. Když mi řekne 14 palců, zatrne mi. Rail Golem je přímo v jeho dosahu. Tiše se s ním rozloučím a pošlu Howardinu mimo dosah, ale tak, aby následnou ztečí golema pomstila.

Ota mezi tím pomocí Philipa líže nové karty, zahazuje ty špatné. Čistí si tak balíček, takže když se do pohybu dává Archie, na ruce jej hřejí vysoké karty schopné ustát sebehorší flip na útok i zranění. Bijec naběhne na Golema. Prásk, prásk. Je mrtvej. Ani to dlouho netrvalo. Končíme kolo.

Toto nejsou karty, které chcete vidět, když se pokoušíte zvrátit hru.

Ve druhém vyhraji iniciativu, tak se hotovým k pomstě. Howardina popojde a už se chystá útočit, jen musím ustát Horor duel, jestli se Archieho nebojí. Howardina mí tu nevýhodu, že je robot i člověk, takže se bubáků bojí. Flipnu černého Jokera. Ten nejde ani cheatnout kartou z ruky! Howardina tak ztratí obě své akce a zůstane tam celá zkoprnělá stát. Naštěstí ji Archie sežere hned vzápětí, tak tam neokouní moc dlouho. Najednou mi je ouzko. Opory týmu v Pánu, zbývá Joss. Jenže toho začne ostřelovat Molly a její útočné kouzlo umí Slow. A zpomalený model má o jednu akci méně. Díky tomu tak chudák skončí zkoprnělý na místě, dokud jej ve čtvrtém kole definitivně nezabije soustředěný nápor střelby od Molly a pařátů Datsue Ba.

Ramos tak musí oddřít všechno sám. Vyvolává pavouky jako vzteklý. Scrapů na to má najednou dost. Zkouším plnit schémata. Bohužel, můj expediční sbor na protivníkovu stranu hřiště (aby tam plnila Leave your Mark), byla vybita do posledního pavouka Datsue Bou. Další jsem už nedokázal dostat ani na předěl bojiště. Většinu mi jich sklidí Archie.

Kladu okolo něj scheme markery, abych splnil Set Up! alespoň za dva body, ale Ota moji lest brzy prohlédne, tak se drží dál od markerů a likviduje jen pavouky.

A je sklizeno. Zůstal jen Ramos. Archie je ta obluda s fialovým chapadlem.

Třetí kolo se nese ve znamená zoufalé touhy udělat alespoň něco. Povede se mi vyvolat dokonce tři pavouky. Složím z nich Arachnid Swarm, protože potřebuji bijce na zastavení alespoň jedné hrozby. Jenže než hejno pavouku něco dokáže udělat, Molly, vyvolaný duch a Datsue jej zničí. Ramos zraní Datuse za dva životy. Ta si vyvolá Seishina a ten ji vyléčí do plna.

Hru, co hru, masark, končíme po čtvrtém kole, protože soupeř musí odejít dříve. Jen díky tomu uhraje jen pět bodů. Daří se mu plnit strategii a splní si i schéma Line in the Sand, kdy klade na středové linii žetony a po dvojicích je pálí. Já zahraju jeden marker u Archieho a získám konečně jeden bod za Set up!

Soupeř má na stole dokonce víc modelů, než měl za začátku. Všichni jsou zdraví. Mně zbyl Ramos.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.