Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Borovil jede na VMT!

31.10.2017

…a zde máme další nurglí report : 

Ahoj,
děkuji za příjemný VMT turnaj a pokusím se o první report z pohledu Nurglovců

Moje armáda: 
2x Battalion Detachment  (9 Command pointů) :
Daemon Prince of Nurgle, warlord ArchContaminator
Malignant Plaguecaster
Typhus
15xPlague Marines
18xPoxwalkers
18xPoxwalkers
5xBlightlord Terminators
Biologus Putrifier
Foul Blightspawn
Noxious Blightbringer
Tallyman
2x Herald of Nurgle
3x Nurglings
30x Plaguebearers
10x Poxwalkers
Armáda vyprodukovala 5 smite za kolo.

Blbec jsem si neudělal jedinou fotku, takže píšu po paměti. Za případné nepřesnosti se soupeřům velice omlouvám.

1. Hra 
Open War mise – Soupeř Lord
První hra, takže už malinko v mlze. Každopádně Astra militarum, 2x chimera s infantry squadem, hellhound, 2x leman russ commander (jeden z rotačákem, druhý  Demolisher), nějaký komisař, nějaký panáček na rozkazy, tuším 2x psyker,  LOW – Baneblade, 2x scout sentinel, valkýra se dvěma jednotkama speciálek

Deploy na čvrtinky s kruhem uprostřed, mise 3 objektivy (uprostřed a jeden u každého v deploy) a killpointy. Soupeř se vyložil ve svém rohu, příchod kryly asi tři LOSB skály. Začínal jsem, takže vše hrr advance dopředu, terminátoři se vyložili hned u jeho lajny a nabrali jednu chiméru. Soupeř na pozici a držel roh. Postupně kosil můj Plaguebearer/Poxwalker tarpit, Plague marína měla Cloud of Flies, hafo jednotek charakteři, takže střílet mohl jen na tarpit a potom na terminátory. Ti byli ale z části krytí skálou, takže jen podmnožina střelby. Ve druhém kole mu termíci začali lockovat i nějaký Leman Russ, takže se střelba dost snížila, pěchota, co vypadla ze zničené a vysedla ze zdravé chiméry padla na nějaký smite a střelbu od boltgunové plague maríny. Když už jsem byl celou lajnou s cca 50 procenty tarpitu u něj, soupeř vzdal.

Co se týče valkýry, tak ta hned popoletěla za moji hlavní linii, vysadila speciálky, které mi postřelili nějaký charakter. Speciálky umřeli na smite/granáty, valkýře po granátech zbylo hrozně málo HP, v další kole ji dorazil buď smite, nebo blightlaunchery od Plague maríny.

Příjemná hra i soupeř.

Vozidla bez pěchoty jsou náchylná na CC a vetšina jich nemohla střílet po fallbacku. Takže jakmile jsem došel k jeho rohu, bylo asi rozhodnuto.

2. Hra 
Relic (na konci 10VP) s bonusovým AI šaškem uprostřed. AI šašek měl staty Mortariona, pohyboval se náhodně a útočil na nejbližší cíle, za jeho zabití 6 VP. Deploy na čtvrtinky s kruhem urpostřed. Šašek začínal na relicu, ale nenosil ho (takže papá nurglingové na relicu, je tam šašek). Rozdíl killpointů do maxima 6. Dva objektivy – každý v jedné deploy zóně.

Soupeř MrEfu – Black legion, Abaddon, Maulerfiend s chapadlama, x jednotek kultistů, 2? rhina s marínou, sorcerer s warptime, 2x daemon prince s křídlama a warptime, jednotka oblíků …

První kolo se šašek pohnul k mě, soupeř se hrnul k relice. Střelba nula nic. Moje první kolo šel šašek opět ke mě. Takže.. Celá lajna k šaškovi (šašek na rozdíl od Mortariona nekouzlil, jediná změna ve statech). Smite/Granát kombo zabilo v jedné rundě šaška, ale protože stál blízko, hrozně mě to zdrželo, žádný advance atd. Zbytek hry zkrátím. S ohledem na mé zdržení šaškem, tak soupeř vzal relic a s warptime si ho odnesl k sobě. Termíci tuto jednotku nezastřelili – zbyli dva cultisti. Celá lajna se hrnula za relikou, soupeř poslal vše naproti, aby mě zdržel. Oblíci Slaneš tzn. 2x střelba zabili moje termíky, maulerfiend zabil při charge Typhuse. Můj démon princ (naboostovaný Virulent Blessingem od heralda) zabil jednoho soupeřova. Nakonec velký chuml CC uprostřed, já přišel o hodně tarpitu, nějaký charaktery a tuším i část maríny, soupeř o oblíky, nějaký marináky, maulerfienda – toho sundal převážně Foul Blightspawn (k tomuto nejlepšímu modelu turnaje na závěr). Bitka ve středu mi přišla velice vyrovnaná, ale soupeřův názor se může lišit.

Jedno rhíno s marínou jelo zabít nurglingy v jednom z nedeployment rohů, časem vysadilo marínu, marína zabila nurglingy, ale dál už nic nedělala a rhíno odjelo k mojí lajně.

Závěr, oba jsme udrželi svůj objektiv 0 VP, já 6 VP za šaška, on 10 VP za relic, killpointy rozdíl nula!, takže 12:8 výhra soupeře.

3.Hra  
Deploy na půlky podélně. Uprostřed kruh o poloměru 12. Od druhého kola za každou zabitou jednotku 1 VP, za každou svou jednotku ve své deploy zoně -1 VP, za každou jednotku celou v kruhu 1 VP, pokud je to troopa tak 2 VP. Vysněná mise pro můj plebs. Snad tam byly i tři objektivy, ale o ty se nikdo nestaral.

Souper  Ramses135 – gunline. Tri jednotky scoutů. Dvě jednotky helblasteru, jedni nebo dvoji Intercesori, dva dreadi s lascannonem a asi pěstí, nějaká jednotka s heavy bolterama, plus asi nějaká pěchota na dálku. Kapitola červená či červeno žluta 😀 Charakteri na komplet přehoz hitů a snad na přehoz 1 na wound. Nějaký dvě jednotky assaultáků a Reivers.

Měl jsem +1 na hod o začátek, tak jsem se krásně vylozil velká lajna a plague marína za ní. Soupeř začínal… Vše do plague maríny (kam taky jinam, když zbytek je plebs a charakteři). Z patnácti zbyly dva – papá granátní kombo. Celé moje osazenstvo do kruhu, on dvě nebo tři kola stál a střílel. Scouti mu vběhli taky do kruhu, smite a poxove je ale vytlačili, zbyla snad jedna jednotka. Termíci k jeho gunlajně s Typhusem, ale neudelali skoro nic. Souper 0 VP za kolo – neco zabil, ale -1 VP za to, že stál ve svém deploy. Tretí nebo čtvrté kolo se pohnul ke mě, před svoji lajnu vysadil assaultáky a rivertoniky. Kazdopádně já asi 15 VP za kolo za jednotky v kruhu (měl sem tam asi 12 jednotek, neco z toho troopy) , takže náskok hrozně rostl. Assaultáci vyvrazdili tarpit, následně z vetsi části padli na smite a nejaké CC, dredi padli na smite a foul blightbringera. Granáty létaly také (plaguecaster, noxious, biologus a tallyman mají granát, teď už dvou-modelová plague marína má granát – vse dostalo bonus od biologuse, plaguecaster k tomu kouzlil). Ve čtvrtém nebo pátem kole začínal mít soupeř ve středu již převahu – já byl bez tarpitu a střelba šla do charů, nicméně měl sem ve VP obrovský náskok, Wipe mi nehrozil, takže po zralé úvaze vzdal..

Velké poděkování soupeři, který mě nechal vysadit termíky ve třetím kole v psychické fázy, protože hlava děravá.

 

4. Hra

 
Open War – deploy já na stranách stolu, soupeř uprostřed. Každý jeden objectiv, pokud někdo kontroloval oba 10 VP. Pokud někdo získal o 300 bodů na killech víc, 10 VP a 1 VP za rozdíl killpointů max 8.

Souper LordFiredeCross – nějaký FW knecht – obrovský roury, šílené DMG, repulsor, dva assaultcannon razorbacky, nějaký chary na přehozy, pěchota v razorech a repulsorovi.

Celá hra byla o tom, že sem se sunul k soupeři, ten ustupoval a střílel. Velmi brzy sem tak obsadil oba objectivy – 10 VP pro mě. Soupeř měl kostým, takže dvakráte použil specialni stratagem na smazání jednoho keyword mé jednotky – popré nebyl charakter warlod démon prince, který byl uprostřed davu, dostal tak naloženo 30+ DMG od knechta a totálně zhynul. V dalším kole toto dostal Typhus a též bídně zhynul. Vzhledem k tomu, že objektivy byly obsazené a mimo hru, jelo se jen killy. Bylo jasné, že ustupující a střílející vozidla s pěchotou nikdy nedoženu, takže souper 10 VP za o 300 bodů víc na killech, 8 VP za víc zabitých jednotek, 2 VP za slay the warlord a first blood.  Rodíl 10, takže prohra 5:15. Jediný úspech bylo usmitování repulsora.

V této hře jsem udělal obrovskou chybu, která možná mohla výsledek ovlivnit. Jako totální looser sem vysadil termíky s typhusem před svou lajnu, aby chargnuli repulsora (-2 na hod na charge, což jsem před hrou věděl, ale pak zapoměl), místo abych je vysadil za jeho lajnu, nachargoval razorbacky a zamezil ústupu. Prostě lůmen… Nechápu..

5. Hra
Apokalypsa – 5 objektivů – 4 v rohu a jeden uprostřed. Na konci hráčova kola 1 VP za objetkiv v rohu, 2 VP za prostřední, na konci hry dvojnásobek za každý kontrolovaný objektiv. Na začátku každého Roundu se házelo na apokalypsu.

Souper Torapu, asi něco jako Eldar, možná Dark, toto fakt neznám. Nějakej avatar, dva kouzelníci, letadlo kouzelník, nějaký beasty, ptáci, pejsci, beastmaster. Dva transporty s raketama, v nich nějaký nabušenci se sekyrama, v druhém nabušenci s megaplamenometama. Tři jednotky lehké pěchoty.

Na začátku nám padlo bombardování – já poškodil soupeři letadlo, on mi zabil 9 plague marináků, uff. Nurglingové na prostředním objectivu ho neudrželi a v prvním kole padli. Soupeř ze startu kontroloval dva rohové objektivy. Dále měl dlouhou dobu sřední objektiv, protože mě na startu zdržel letadlem, které si stouplo před moji lajnu a ja nemohl advancovat. Samozřejmě letadlo umřelo, ale zdržení to bylo. Následoval brutální chuml souboj urpostřed, který trval snad tři kola a postupně jsem mu tam za notných ztrát vše zabil a zbyl mi tam DP, který se přesunul na rohový objectiv a nějací charakteri. V průběhu padla dvakráte Virusbomba, který dávala všem non-vehicle modelům S3 AP-1 D1 hit, takže mi dost ředila tarpit.

V prvním kole jsem mimo hlavní chumpl vysadil do jednoho ze soupeřova rohů termíky s typhusem, následoval souboj s jednotkou lehké pěchoty, nabušenci s megaplamenometama a transportem. Souboj sem nakonec vyhrál, ale zbyl jenom Typhus.

V době, kdy se apokalypsa přesunula na mega bomby, každý model dostal S10 AP-3 D3 DMG, jsem kotroloval tři rohy a střed, soupeř měl nakonec jeden trasport v jednom z rohů. Díky tomu jsem ho nakonec dohnal i s VP. Bohužel v posledním kole Typhus a Tallyman nesejvnuly mega bombu, takže na závěr mi zbyl jen jeden roh, který měl daemon princ, a střed, který měli tři charakteři, zbytek armády mrtev. Soupeř měl asi se třema životama transport na objektivu na jednom z rohů. Po rozpočítání VP, výhra 15:5 pro mě.

Zjištění: termíci se bodově (cena vs killy) moc nevyplatili, ale minimálně ve třech hrách měli zásadní taktický význam, současně soupeře nutili řešit deepstrike při deploy a pohybu.

Počet použití Death to the False Emperor stále 0, jednou si na toto pravidlo vzpomenu..

Granátové kombo super, ale dostat se na 6 palců problém. Foul Blightspawn luxus, nejlepší jednotka, nevzpoměl sem si sice na tu anticharge abititu, ten plamenomet je ale fakt killer.

Tallyman se vyplatí, jen když má armáda víc něž 6 CP, případně k poxům, kteří už v jeho auře aspoň něco udělají..

Závěrem super turnaj, moc děkuji organizátorům a parádním soupeřům. House rulez uměly dooost zamíchat karty.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.