Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

O nás

PF 2018…(A zase roční bilance)

1.1.2018

Rok se s rokem sešel, tak se pojďme podívat na to, jak vypadala naše aktivita v roce 2018.

Po té webové stránce – Google Analytics hlásí 5 100 uživatelů a zhruba 15 000 návštěv. To je docela slušné, fluktuačně je to hodně podobné co loni – jakmile vyjde nějaký zajímavý článek, jde návštěvnost nahoru. Což je fajn.

Co se týče obsahu – zlepšuje se to. Jsou lidé, kteří semtam něco napíšou a je to – alespoň dle mého – mnohem lepší než loni. Jen to chce prostě ujistit, že práce, kterou dotyční dělají, nejde vniveč. Mezi nejčtěnější články – krom propozicí na turnaj apod. – patří článek o bastlení terénu pro Zombicide

s zhruba 1060 zobrazeními. A pak samozřejmě, sekce Pro Nováčky.

Takže opět, drobný apel – v rámci České republiky je čtoucích wargamerů docela dost. Nebojte se pochlubit svojí prací či zážitky…Ostatní to ocení.

Jedna z věcí, která trošku hapruje, je kalendář. Tam jsem narazil na problém s CSS WordPressu a nějak neumím nastavit to, aby nebyl černým písmem na černém pozadí. Pokud se v tom vyznáte, tak mi prosím napište.

 

Vánoce jsou nejlepší na sněhu..

 

Tak, a nyní se podíváme na tu – alespoň za mě důležitější část – a to jsou nějaké ty aktivity v reálném životě tam venku 😀

Jako Critical Hit jsme byli na pár Conech – Byl drobný výlet na PragoFFest, ale jen jednodenní. Protože jak stihnout dva eventy během jednoho víkendu, že?
Další věc, kde se ukázalo, že gameři s figurkami stále patří do herní průmyslu byl Gamer Pie v Brně. Ačkoliv tento festival byl mířen spíše na počítačové a moderní VR hry, i náš koutek byl více než vytížen. Gamer Pie – pro mě osobně – byl důležitý v tom, že jsem potkal kluky z kladenského Herního Prostoru  a pak zajel na jejich první ročník festivalu Herní Čas.  Je opravdu fajn vidět, že i „mimo radar“ ten gaming pěkně bují.

Tradiční návštěva ŽižConu proběhla opět skvěle a v pořádku.

Co se týče mainstramových festivalů – Festival Fantasii, GameCon a tak – tak tam máváme jiným, třeba Potanovi. Mě to holt nikdy moc nevyjde…

No, a pak se podíváme na turnaje, v kterých jsme měli prsty (anebo aspoň nějaká aktiva).

Pro mě osobně byla velmi důležitá spolupráce s Matoušem z Game Matu na Prague Open. Bylo fajn vidět, že tam nádherná metropole jako je Praha má co nabídnout i hráčům z Evropy (a zbytku světa). Pár věcí tam sice trošku vrzalo, ale to se spraví.

Ano, letos bude další ročník. Chcete vědět víc? Stay tuned.

V rámci akcí „na Oáze“ proběhlo následující :

Velmi Valentýnský Turnaj   dvojic
Velmi Pirátský Turnaj
dvojic
Velmi Maškarní Turnaj single v 8ed

GruppenFoto z posledního turnaje

Jak vidno, tak se v rámci semi-retard-alko-Hammeru baví docela dost lidí (Až na Kriega, ale ten za to prostě nemůže – možná je to Maybeline). Vzhledem k tomu, jak rychle mizela místa naposled, tak super. Vždycky to člověka potěší, že v rámci tohodle se na něj nehází bobek :).

Je tu trošku smutná povinnost a oznámení a to bohužel to, že díky tomu, že se mi blíží spawn/offspring/potomek nebo něco takového, tak si s turnaji na Oáze budeme muset dát do podzimu klid. Na druhou stranu, nudit se asi nebudete…Nebojte se 🙂

Pak tu bylo několik „hostovských“ turnajů a to T9A Sekačka 2017 (čímž máváme „fantaskářům“) a naše desky jeli na výlet na BBQ Cup (letní varianta toho samého), o tradičním vánočním Nazghul Cuppu nemluvě (Turnaj v „funny“ W40K a WZR pod vedením Janka a Wolverina)

Ostatně, naše desky a terény si udělaly i další výlet a to na plzeňskou akci Magor Rift.  Kluci z Plzně už nějak podpultově vyhlásili termín dalšího „dílu“ (4.-6.5.2017), takže #StayTuned

To je docela hezký kousek práce, ne?

A jak dál?

Závěrečná zpráva je asi hodně podobná, jako loni. Jo, má cenu to dělat dál. Stává se to, že se k Critical Hitu „přihlásí“ někdo mimo známou komunitu a člověk si řekne, že asi dobrý.

S tím ale jak se mi navyšují (a budou) navyšovat povinnosti mám opět – jako vždy – tradiční prosbu. Critical Hit je komunitní server, nikoli můj osobní blogísek. Má sloužit jako platforma pro zveřejňování zážitků, nápadů a dalších věcí. Nebojte se tvořit, nebojte se s námi publikovat.

Myslím, že jako komunita si toho mezi sebou máme hodně co říct a sdělit.

 

PF 2018, negři.

Za Critical Hit

Katcher

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.