Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Unboxing

Star Wars : Legion – unboxing

27.3.2018

Jak jsem psal na FB, bohužel se musíte spokojit s fotkami.

Co se týče samotné hry, tak jejímu fungování bude věnován další článek, dnes se jen podíváme na modely, krabici a řekneme si dojmy a pojmy.

V rychlosti – SW:Legion je první „pravý“ wargaming z světa SW, který vydává Fantasy Flight Games. Je to střet na úrovni několika jednotek a hrdiného velitele, žádná megalomanie. Nejen v Americe je to hit, internety šílí a tak dále. Tak se na to podívejme skrze objektiv a subjektivní hodnocení.

Hm, krabice. Ani megavelká, ani pidi. Standart.

Krabice je, jak by řekl Dragoth, of v pořádku. Viděli jsme větší. Tak co je vevnitř?

 

Od té doby, co po otevření krabice na mě baflo "YOU DIED", mě Vader nepřekvapí.

Mno, „YOU DIED“ to není.

V krabici jsou malá „Start Learning“ pravidla a letáček. Hmm…Dobře.

FFG kompletní pravidla bere jako „living document“ a kompletní jsou ke stáhnutí zde : https://www.fantasyflightgames.com/en/op/swlegion/

To je rozhodně zajímavý přístup. Rules reference má nyní 50 stránek, takže FFG ušetří a hráči budou mít vždy „up-to-date“ pravidla. Každopádně „Start to play“ brožurka obsahuje všechno důležité, i rozšířený popis a prvních třeba 3-4 hry, pokud nebudete řešit detaily, vám vydrží.

Tokeny

Je to hra od FFG. Čekal někdo méně tokenů? Stejně jich polovinu nepoužijete 😀

 

 


Není toho málo. Všechno pěkně v zip-balíčcích, úhledně roztříděno. Na pozadí si všimněte pořadače, který už je v krabici. Furt se mi ale nepodařilo přijít na to, k čemu se používá. Krom modelů je v krabici i nějaký ten terén (8xbarikáda), kartičky, podstavce…Docela pěkné.

Tak, k modelům – Materiál je onen klasický „gumoplast“. Není to hard plastic, jako v W40K či Malifaux. Hodně to připomíná třeba plastové modely z Warmachine, nemá to daleko k dobře zpracovaným „deskovkomodelům“. Měřítko je 32 mm – 35 mm, je to tedy poněkud větší než klasika a díky použité technologii i robustnější a takové pididetaily, které nabízí hard plastic, to nemá. Sem tam mould line, ale neznamená to, že ty modely jsou ošklivé či vadné. FFG se podle mne snaží mířit na mladší generace a trošku jim zjednoduší barvení a deprese..

Batůžkář

Ruku na srdce, není to špatné. Vzhledem k tomu, že polovina starteru (2 jednotky po 7 trooperech, Lukáš Hvězdochodec a kráčítko pro Rebely, pro Impérium dvě motorky, dvě jednotky stormtrooperů po 7 a Darth Vader pro Impérium) vyjde okolo tisícovky, tak to za ty peníze stojí. Je to stejná cena jako startery do jiných her.

Složení Rebelové (Chybí dva modely seržantů, v imperiálním zajetí).

Jinak modely jsou „skoro snap fit“. Hodně často jsou z dvou či tří částí, výrobce jim udělal i takové „pegy“ na zasunutí. Ty můžou překážet, takže jdou odstřihnout. Pokud nechcete armádu klonů, tak modely jdou docela snadno přeřezat a repozicovat, na webu už je spousta inspirace. Začištění a slepení celé rebelské poloviny zabralo okolo tři čtvrtě hodinky..

 

Porovnání velikosti

 

 

T – 47 Airspeeder

Dobře, neodolal jsem a rovnou jsem si k tomu přihodil speeder. Známe své papenheimské a je mi zcela jasné, že závody ve zbrojení jsou za rohem a že to chce mít nějakou odpověď na AT-ST. To je větší než Imperial Knight z W40K

Where is the Rebel Base, golden boy?

A tak jsem si pořídil speeder. Krabička malá, hezká, docela elegantní.

Nějaké tokeny, podstavec a speeder. Ten přinesl dvě překvapení :

Překvapení nemilé : Fuck, to je malý. Ale v měřítko. T-47 byl opravdu hodně prcek.

Překvapení milé : Fuck, to je z zcela jinýho materiálu. A pravděpodobně jo. Plast a zpracování speederu je o řád výše než modely v starteru. Má to ostré hrany, ostré detaily, je to z mnohem pevnějšího a odolnějšího plastu a více to připomíná modelkit než figurku do hry. Bez mouldine. Stačilo nalepit kanony a klapky a tra dá! Mnohem větší spokojenost než s pěchotou…

Vzadu zatím nevím, co na hard point…

 

Takže to by bylo všechno. Fotit kostky a machrovátka asi nemá cenu, jinak FFG to „zase“ udělalo – ne, v krabici není dost kostiček. Nějaké ty kulomety potřebují 6 kostiček, dostanete 3. Meh. Terén navíc potěší a všechno je cajk.

Tak uvidíme, jak to zítra provětráme v Ogřáku. Stay tuned.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.