Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Rextex a farmící Custodes (Turnaj na Kladně)

11.12.2018

Custodi Farmí

Pro mě již třetí turnaj z této ligy v Herním prostoru, po prvních dvou jsem celkově druhý a doufal jsem, že po minulých dvou druhých místech si to při nejmenším zopakuju. Tentokrát to bylo trochu ve víře blitkolistů. Nějaké plány s listem nejsou moc složité – dostat Shield captainy do CC no a ono se to pak nějak poddá.

Můj list:

++ Battalion Detachment +5CP (Imperium – Adeptus Custodes) [58 PL, 1165pts] ++
+ HQ +

Shield-Captain on Dawneagle Jetbike [9 PL, 179pts]: Misericordia, Salvo Launcher
Shield-Captain on Dawneagle Jetbike [9 PL, 179pts]: Auric Aquilis, Misericordia, Salvo Launcher, Superior Creation, Warlord
Shield-Captain on Dawneagle Jetbike [9 PL, 164pts]: Hurricane Bolter, Misericordia

+ Troops +

Custodian Guard Squad [8 PL, 171pts]
. Custodian: Sentinel Blade, Storm Shield
. Custodian: Guardian Spear, Misericordia
. Custodian: Guardian Spear, Misericordia

Custodian Guard Squad [8 PL, 171pts]
. Custodian: Sentinel Blade, Storm Shield
. Custodian: Guardian Spear, Misericordia
. Custodian: Guardian Spear, Misericordia

Custodian Guard Squad [8 PL, 167pts]
. Custodian: Sentinel Blade, Storm Shield
. Custodian: Guardian Spear, Misericordia
. Custodian: Guardian Spear

+ Elites +
Vexillus Praetor in Allarus Terminator Armor [7 PL, 134pts]: Misericordia, Praetorian Plate, Vexilla Magnifica

++ Auxiliary Support Detachment -1CP (Imperium – Officio Assassinorum) [5 PL, 85pts] ++

+ Elites +

Culexus Assassin [5 PL, 85pts]

++ Total: [63 PL, 1250pts]

První hra proti Martinovým knechtům

Mise: Kartičky dolízávání do třech

Deploy: Hammer and Anvil

Měl 3x Gallanta nějaké ty bonusy na save z traitů a reliců a k tomu jednu z verzí 32 statečných.

Hra probíhala dle očekávání zalezl jsem do rohu a čekal, doufal, že nalížu správné karty, což se docela dařilo do třetího kola, kde už jsem nemohl nic splnit. Soupeř se snažil dostat do mě všechny Knechty najednou což sem mu nechtěl dovolit a celou armádou jsem mu jednoho nabral. V tuto chvíli to vlastně celé začalo, můj smolný den – kostky mi tento den těžce nepřáli, knechta, kterého jsem nabral, jsem složil na 6 woundů a to bylo vše v soupeřově kole mne nabral všemi a už to lítalo, během příštích 4 kol se vlastně jen close combatilo a mně nakonec zbyl už jen Culexus, který běžel pro Linebreakera a snažil se plnit nějaké mise. Soupeři zbyli dva Knechti, jeden na 6 woundech, druhý na 13 a asi 25 statečných. Abych tuhle hru zhodnotil soupeř mě prakticky přehrál ve všech směrech jak na mise, které obíhali stateční, tak v CC a v kostkách nemluvě. Se soupeřeme se potkáváme na vícero turnajích a na tomhle mně překvapil, jak dobře to zahrál a já mu doslova skočil na špek.

Na kartičky to skončilo 22:12 .

Druhá hra proti Martinovým (Jiný soupeř) gendům

Mise: Cloak and Shadows

Deploy: Front-line assault

Soupeř nasadil 2x 20 gendů, 1×5 acolytů, Broodlorda, Primuse, Abominant, 10x abberant, 1x 10 Neophytů. No bylo toho hodně. Průběh téhle hry měl být jasný, přijít a uklidit soupeře, jak všichni víme gendi bez codexu nejsou nic moc. Ale, když k tomu přičtu soupeře, který s nimi odehrál hodně her a moji smůlu na kostky, tak je to slušná pain in the ass.

Pár fotek ze hry:

Menší přesila

Takhle vypadalo soupeřovo druhé kolo, bohužel po charge fázi, vypadalo prakticky stejně.

Po cc fázi kde se mně prakticky vůbec nedařilo to vypadalo dost bídně.

Hra probíhala jednoduše vletěli jsme do sebe v druhém kole a už to jelo, on přisel o acolyty a abominanta, nějaké abboranty a většinu jedné jednotky gendů.

Já ztratil dá se říct půl armády, protože Custodi šli dnes v tričkách a takhle se to ubíralo i dále, jen close combat a nic víc, krev, končentiny a hlavy létali vzduchem. Během toho jsem se dále snažil plnit kartičky stejně jako soupeř.

Na konci hry mě zbyl jen Culexus a pár Custodů a jemu dva abboranti, primus, neophyti a par gendů. Po spočítání mrtvých bodu a karet jsem vyhrál. Kartičky 14:12 myslím a já zabil 721 bodů a on 740 bodů.

Výhra pro mě, ikdyž za ty hody by si jí spíše zasloužil Martin.

Hra třetí proti Petrovému AdMechu

Mise: Čistá zabijačka na staré KP (Victory pointy. Prostě „Kdo namlátí víc bodů“ /Katcher)

Deploy: Spearhead assault

Petr přitáhl klasickou AdMech gunline, 4x dakkabot, 2x chodítko (onager), cawl, techpriest, 2x skitarii (jedni se snipou a oboji s arc riflí), 1x vanguardi a Culexuse.

Hra se ubírala jasným směrem, deploynul jsem se na na uplný kraj deploy zony a on cca doprostred jeho deployzony.

Warlorda a culexuse jsem si hodil do rezerv a zbylé dva motorkárě za custodian guard a pod bublinu -1 na střelbu na mě. On postavil bubblewrapy z pěchoty a dal do předu jednoho onagera. Začínal soupeř, během prvních dvou kol mi rozstřílel vše na stole až na dva bikery, ve svém druhém kole jsem dropl warlorda na jetbice 9“ od jeho cawla a jednoho onagera. To, že mi to dovolil byla jeho osudová chyba. A mě se začlo konečně dařit házet 2+ a 3+. Protože do teď jsem slovy hodil maximálně dvakrát save. Během mé střelecké fáze jsem vystřelil 2x salvo launcher na jednoho onagera vzadu dvakrat jsem hodil 6 na dmg a s ním bylo vymalováno. Pak jsem hodil charge na warlordovi a poslal Cawla do věcných lovišť, pomocí pile-inu jsem se dobalil k dakkabotům a pak už začlo jen dočisťování, protože on neměl kam utéci a v CC admech neudělá nic.

Na konci hry mi zabil cca 600 bodů a ja jemu vše, což znamenalo wipe pro mě.

Celý turnaj byl jako vždy zabavný, ikdyž během prvních dvou her a až do půlky třetí jsem byl naprosto vzteklý z toho co jsem házel, pak se štěstěna otočila v můj prospěch. Celkově jsem skončil druhý hned za Bobby G gunline. Děkuji Alexovi za organizaci a všem z prostoru. No a naposled Katcherovi, díky kterému jsem si vzpomněl na to, jak správně na Pile In.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.