Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Grey Knighti si pro vítězství došli zkratkou přes warp

6.1.2020

Nový rok začal v Pardubické Tolarii turnajem Warhammer 40k na 1250 bodů. Poslední dva měsíce jsem dodělával nové modely pro Grey Knighty, modely dokonce v posledním Chapter aproved zlevnily, takže jsem nakombil pekelný list a vyrazil v přátelském duchu prohrát. No a pak jsem skončil druhý…

Na 1250 postavím:

Bratr Kapitán s kladivem (warlord, trait – first of the Fray, což přehazuje failnutou charge)

Grand Master – přehazuje jedničky na hit + kladivo

Brotherhood Ancient s vlajkou (relica Banner of Refining Flame – dělá do 6 palců Smite rovnou za D6)

3×5 Termintátorů – Justicar má kladivo, dvě troopy mají halapartny, jedna Falchiony

1×5 Interceptor Squad s Falchiony

2x Razorback s TL lascanony

Představa je taková, že Grand Master bude buffovat razorbacky, aby aspoň ty jedničky na hit tak nebolely, termintátoři obsadí, co bude potřeba a Interceptoři budou otravovat do druhého kola, kdy spadne deathstar z deepstriku a něco klíčového strašně sežere. Pět termosek s přehozem na Charge díky kapitánovi a +1 útoku za vlajku vypadá na papíře skvěle. K tomu je nutno připočíst kombo – Banner + kapitán, protože Bratr Kapitán zdvojnásobuje dosah kouzel, čili i D6kového Smitu z vlajky… muhuhehe, to mi tvrdili, že si GK nezakouzlí pořádný Smite.

Hrajeme lehce upravené ETC mise, kdy na začátku hry jsou na stole připravené čtyři objectivy, které musíme zabírat. Kolik jich kdo má, tolik bere na konci svého tahu bodů. Kdo zabil unitu, bere bod. Kdo na konci kola zabil víc unit a drží víc objectivů, je odměněn bodem za každou. A do toho se plní sekundární mise, které jsme si mohli na začátku hry vybrat. Já si vyberu tři, které neměním do konce turnaje.

Old school (First strike, linebreaker, Slay the Warlord, Last strike),

Linebreaker – začni kolo v soupeřově deployi, máš bod,

Headhunter – zabi charakter, máš bod.

1. hra proti Admechu

Soupeř má jednoho Dunecrawlera, nový Scorpius Dunerider, tři zloboty (Kastelani), dvě jednotky Rangerů, tři Kataprhoy s plasmou a pět Sicarian Ruststalkerů + nějaké Enginseery a jednoho Domina.

Chci začít, mám +1 do iniciativy a spolehlivě hodím jedničku. Soupeř mi smaže jedny termosky. V mém kole teleportnu přes Gate of Infinity další pětičku kupředu, naprosto luxusní střelbou z obou Lascanonů načechrám Kastelany tak, že dva umřou. Zabiju i Rangery přede mnou a pak hodím charge! Dokonce na desítku.

Terminátoři stojí uprostřed (bývalé) armády Admechu.

Podaří se mi sežrat posledního Kastelána a zbytek Rangerů, po boji se konsoliduji do souboje s Enginseerem a Dominem. Dominus se netrefí, ale Enginseer zabije termosku. Zahraju Honor of the Chapter a bouchnu si znovu. Výsledkem je mrtvý Dominus. Enginseer to přežil!

Soupeř mi vymaže zbytek termosek a Interceptores. Jako odplata mu spadne do středu armády deathstara. Střelnou zmažu druhé Rangery, Lascanony se moc nepředvedou. Grandmaster totiž musel letět branou na objectiv, který soupeř vyčistil. Podaří se mi druhý charge, zabiju Kataphrony a Ruststalkery. Zůstanu civět na lehce načechraného Dunecrawlera a Scorpia.

Ve třetím kole dočistím střed. Zůstávají mi tři termosky. Grandmaster, kapitán, vlajkonoš a dva Razorbacky. Soupeřovi jeden Enginseer, který s krčí v ruině, kam na něj není pořádně vidět, ale zabírá jeden objectiv.

Přes Gate of Infinity mu tam pošlu poslední tři Terminátory a ti jej už z díry vykouří. Dávám soupeři wipe. Ale moc modelů do mého vlastního wipu tak nezbývalo.

2. hra proti (červeným) Salamanderům

(Na protivníkovu obranu, měl to barvené v neutrálním barevném schématu, takže proč ne). Nutno podotknout, že vojsko tvoří jen Primaris mariňáci. Dosud jsem proti nim nehrál a je to vpravdě tuhá armáda, nepříjemná.

Soupeř měl Kapitána, Poručíka, tři pětičky Intercessorů, pětičku Scoutů s odstřelovačkami, dvě pětičky Hellblasterů, trojici Centurionů a dvě trojičky Inceptorů s útočnými boltery.

Tentokrát začínám já, tak na Salamandry skočím s hladovým úsměvem. Interceptoři popoletí o 12 palců a hodí na střed soupeřovy armády Vortex of Doom a sešlu ho na 12ku, čili to nedává d3, ale d6 mortalů do jednotky, na kterou je seslaný, ale všem do 3 palců od ní.

Dohromady se střebou umřou tři Intercessoři, dva Centurioni, tři Hellblasteři a Kapitán (dostal za 6 mortalů od Vortexu, jen Pourčík to koupil za jedna). Na levém křídle pošlu teleportem termosky na objectiv a stojí tam proti Inceptorům a Skautům. Věděl jsem, že jak Skauti s cammo plášti vlezou do ruiny, už je odtamtud nedostanu, tak jsem do nich nasypal celou střelbu od termosek a tím je smazal.

Soupeř se nevzdává, ale přehozy hitů od kapitána mu chybí. Zastřelí mi pár termosek a celou jednotku Interceptorů.

Spadnou termosky s kapitánem a vlajkou. Najednou je na bojišti veseleji. Termosky umí taky Vortex of Doom a tentokrát ho zase sešlu na 12ku, perilem si dám za jedna. Ale díky tomu smažu Hellblastery, Centuriona, jen ten Poručík to dostal zase za jedna. Podaří se mi 10tipalcový Charge (protože přehoz za First of the Fray je boží) a mažu primarisáky po jednotkách. Druhá trojice Inceptorů prohrála přestřelku s Razorbacky a dvěma zbylými termoskami na pravém křídle.

Ve třetím kole sevřu soupeře do kleští. Z jedné strany si pro něj jdou čtyři termosky, které posekaly Inceptory na levém křídle, zprava prořídlé zbytky deathstary s kapitánem. Na konci třetího už červených Salamandrů není více.

3. hra proti Orkům

Sice se nabízejí ještě dva další soupeři a oba hrají Chaos se spoustou démonů, jenže já musím nafasovat Orky, na které moje Rites of Banishement moc neúčinkuje (dává jen za jedna, místo tří jako do démonů).

Soupeř má Weirdboye, Big Meka se Shokk Atack Gun, 30 grotů, 10 grotů a 30 Shootaboyz, 5 Mek Gunz (asi) a 2 (ano, slovy dva) Gorkanauty.

Deploy dokončím jako první, ale stejně je mi to k prdu. Soupeř začne a během svého kola mi poholdně smázne Razorback a pět Interceptorů.

Teleportnu Termity před dělostřelectvo. Prásknu tam Vortex, stáhnu děla na pár životů. Lascanony se pomstí té nejsilnější Mek Gunně a odpráskne ji na jednu ránu. Terminátoři dočistí zbytek. Najednou stojí před dvěma Gorkanauty sami. Druzí termiti na pravém křídle smažou deset grotů na objectivu.

Ve druhém kole soupeř zakouzlí Da Jump na 13ku, takže mu to ani s nejlepší vůlí nemohu zrušit před Deny of the Witch a najednou mám u svého objectivu, který mám hlídat, třicet orků. A proti nim stojí jen Grand Master a jeho věrný oř Razorback. Střelba naštěstí ubere Razorovi jen dva životy a charge ani přes ´Er we go nevyjde.

Čas na taktiku. Nechám spadnout pět termosek z deathstary ke svému objectivu, vlajku s kapitánem pošlu podpořit zbylé tři termosky, které zůstaly před načatým Gorkanautem. Třicet orků smažu střelnou a zbylých devět umlátím v boji. Grandmaster si ani neškrt. Na druhé straně se dva termiti dostanou do boje s Gorkanautem, vlajka ani kapitán tam nedojdou. Kladivo neudělá nic, naštěstí Halapartna dá za tři, ale místo mrtvého megarobota tam mám nasraného megarobota se čtyřmi životy. Taky pak termosky umřou.

Ve třetím teleportnu termosky z uchráněného objectivu ke Gorkanautům. Konečně se mi podaří jednoho zabít, druhého načnu chargnu, ale nezabiju. Soupeř mně termosky zabije. Stejně jako kapitána.

Pomalu musíme končit, tak dohrajeme moje kolo a tím čtvrtý Battleround. Zkusím ještě portnout Grandmastera ke Gorkanautovi na osmi životech, ale nedocharguje, vlajka jej taky nezabije na velký Smite, naštěstí stojím tří kola v soupeřově deployi, tak aspoň skorují Linebreaker.

Zůstaly mi tři modely…

Počítám bodů a hlásím 17, soupeř má 16.

Výhra.

Nakonec skončím druhý.

Brečet nad tím, jak jsou Grey Knigti slabí, ale nepřestanu. Kvalitní pláč je základ úspěchu a jak se zdá, tak to i funguje.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.