Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Malifaux

Marcus jen s klacíkem v ruce zahnal celou hordu nemrtvých

27.1.2020

Malifaux liga v Hradci Králové proti sobě postavila arcanistu Marcuse proti Seamusovi, jež si libuje v nemrtvých prostitutkách a vůbec všem, co už dávno neobsahuje život.


Hrajeme na 40 SS, na který nasadím svůj autopick základ modelů. Mám je rád, k Marcusovi se hodí, mám je namalované a disponují docela slučnými malými komby, aby to celé dokázalo na stole udělat.

Marcus jako master – dává beastům upgrady (mutace), hýbe s beastami – co víc si přát?

Jackalope (aka Králík) – totem – pořádně nevím, k čemu je, ale je zadarmo, takže…

Cojo – opice, co ráda a dobře mlátí v boji tváří tvář

Sabertooth Cerberus – kočka – pohyblivejší, ne tak silná jako opice, ale stále slušný bijec

2x Order Iniciate – hýbají beastami, sami se dokáží pomocí manipulace s mutacemi situačně vylepšovat, takže v druhé vlně zachraňují to, kde bijci neuspěli.

Paulie Crocket – odstřelovač, co ignoruje cover i friendly fire a když nastřelí nepřítele s nímž je přátelská beasta v boji, tak si zvíře do modelu taky bouchne

Soupeř má (překvapivě velice málo nemrtvých prostitutek):

Seamus – jeho asi nejviditelnější kombo je, že má skvělý střelecký útok, ale jen na jedno použití a pak má schopnost se objevit kdekoliv po mapě a zase zmizet, takže vykoukne, vystřelí a zmizí

Copycat Killer – pomáhá Seamusovi se teleportovat

Toshiro – netuším, co dělá

Hrobník – dává focusy – což je super, protože Seamusův výstřel s fousy je ještě drsnější

Archie – super zabiják s nechutně velkým pohybem a skokem (leap)

Carrion Emisary (asi), velký pták, ale netuším, co umí.

Hraje Turf War, na středu každé čtvrtiny stolu a uprostřed stolu obecně je 5 objectivů, kdo kontroluje 2. kolo aspoň 1, pak 2, pak 3 dostane vítězný bod. Jako schémata si vyberu Search Ruins a Breakthrough (musím do soupeřova deploye klást objective markery).

Postavím řadu zhruba uprostřed stolu a začnu hru na počítání threat range. Sice mám velmi slušnou, nebuďme skromní, skvělou mobilitu – schopnost pohnout beastou o její Mv mimo její aktivaci je prostě super a až na Marcuse s Paulem je beasta všechno… Jenže soupeř má dosah taky daleký – tedy především dosah na Archiem, takže když se vyhrnu moc dopředu, skočí po mě a končím.

Opatrně proto přešlapujeme okolo sebe, soupeř rozdává focusy, začíná budovat Harnes the Ley Line, já nabíhám k objectivům, abych je druhé kolo jednou akcí zabral a druhou mohl reagovat na hrozby.

Soupeř mi skočí po Opici, Seamus se vyloupne ze stínů, střelí Coja, pak na něj zaútočí nablízko. Opice přežívá se dvěma životy. Zkusím útočit zpátky, musím. Gorila se totiž umí přes Trigger léčit, jenže Seamus má Terrifying, čili abych na něj vůbec vztáhl ruku, musím složit duel na vůli. No a tady to pokazím poprvé – překouknu se a místo opičákovi skvělé WP 7 si myslím, že má jen 5. Díky tomu Seamus přežije úplně v pohodě a co hůře, Cojo se nevyléčí, takže jej Archie dobije. Moje blbost, ale karty taky řekly svoje ne. Pocuchaný Seamus uteče.

2. kolo

Jestli mi v minulém kole karty naznačovaly, že bych už měl jít domů, tak teď to na mě přímo křičely. Na ruce jsem měl velké kulové a balík nabízel jen karty od devítky níže. S takovou jsem stěží přešel přes Terrifying test, natož abych soupeři pak ještě něco udělal. Umře mi kocour na Archieho, protože soupeř vyhraje iniciativu.

Naběhnu na Archieho s Marcusem. To už je ukázka lehkého zoufalství, protože Marcus je spíš podporující master. Jenže jak se ukázalo, nouze dělá divy a čaroděj se svým klacíkem dokázal nemrtvému golemovi naložit slušně. Dokonce jej málem i zabil, kdybych na poslední ránu netahal čtyři karty.

Je to tvoje karta?“ dělám si legraci, protože Archieho v ten čas zachrání jen černý Joker (čili zranění za 0 bez možnosti to změnit).

Takhle si udělám legraci třikrát, než se mírně posmutnělý soupeřův obličej rozzáří. Pochopitelně, že černý Joker přišel. Archie žije, Seamus žije, všechno na soupeřově straně žije (i když je to technicky vzato nemrtvé). A já nemám ani jednoho Tier1 bijce a Order Iniciate v boji s Copycat Killerem nedokáže ani zaútočit, protože se toho prcka prostě bojí.

Naštěstí beru 1 bod za strategii, protože Paulie Crockett dokázal zabrat objective marker.

3. kolo

Já bych toto kolo nazval: „Jedna velká odplata.“ Jakože fakt velká a jakože fakt krvavá. Moje aktivace v bodech:

1. Vyhraju iniciativu.

2. Marcus na dvě rány zabije Archieho (Hard to Kill říká, že model musí nejrpve skončit na 1 životu a až pak může umřít, čili téměř nikdy jej nejde zabít na jednu ránu).

3. Po druhé ráně Marcus přes trigger na útoku skočí na další model (Seamus) a praští si do něj

4. Na poslední útok Marcuse umře Seamus.

Z balíku stabilně tahám desítky až třináctky, na zranění i ze tří karet (a vybírám tu nejnižší) dávám za střední zranění.

Najednou mám nezraněného mastera v soupeřově Deployi, jemu umřeli hlavní bijci a Carrion Emisary si ani neškrtl. Chvilku nad tím dumáme, pak se dohodneme na výsledku 4:2 pro mě a jdeme koupat děti. Měl jsem nakročeno k dalšímu bodu za Strategii i za schéma Search Ruins, tak to zabalíme a jdeme koupat děti.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.