Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Negrova narativní kampaň Trough Hell and Back Again 1. mise

3.2.2020

Trough Hell and Back Again
1. Mission – Prolouge

Krátké slovo úvodem

Začátek celé myšlenky na narativní kampaň se zrodil už velice dávno, když jsem se s Alexem seznámil a odehráli jsme spolu naši první hru. Cestou k autům jsme fantazírovali o tom, že to jednou „ale určitě“ uděláme. Světe div se já se další rok a půl nikde neobjevil a Alex naopak začal aktivně budovat Kladenskou komunitu. Když jsem začal znovu hrát tak jsem šel právě za Alexem a postupem času jsem se vlastně stal pravidelným čtvrtečním hráčem v Herním Prostoru. Při našem posledním sezení se mi v hlavě znovuzrodil nápad na kampaň a teď je to konečně tady! Z původního plánu měsíčních battlereportů zatím sejde a z díky časové vytíženosti, které je u nás zhruba stejně tak špatná jako u většiny z Vás se budeme snažit publikovat další hry co nejdříve.

Příprava hry

Rule set: CA 19

Pts:1500

Mise: Eternal War – Front-Like Warfare, Maelstorm of War – Covert Manoeuvers

Alexova Catachanská Garda”

++ Battalion Detachment +5CP (Imperium – Astra Militarum) [13 PL, 181pts] +
+ HQ +
Company Commander: Bolt pistol, Chainsword, Grand Strategist, Warlord
Company Commander: Chainsword, Laspistol
+ Troops +
3x Infantry Squad 10x Guardsman
++ Battalion Detachment +5CP (Imperium – Astra Militarum) [13 PL, 212pts] +
+ HQ +
2x Primaris Psyker: Force Stave
+ Troops +
3x Infantry Squad 10x Guardsman
++ Supreme Command Detachment +1CP (Imperium – Astra Militarum) [64 PL, -1CP, 1,107pts] ++ Vigilus Defiant [-1CP]: Emperor’s Fist Tank Company
+ HQ +
3x Tank Commander: Battle Cannon, Emperor’s Fist, Lascannon, Plasma Cannons, Relic (Emperor’s Fist): Hammer of Sunderance
+ Lord of War +
Baneblade: Autocannon, Demolisher cannon, Twin heavy bolter
4x Lascannon a Twin Heavy Bolter

Negrovi Salamandři

++ Vanguard Detachment +1CP (Imperium – Space Marines) ++
+ HQ +
Librarian in Terminator Armor: Force axe, Storm bolter
+ Elites +
Contemptor Dreadnought: Combi-bolter, Dreadnought combat weapon, Multi-melta
Dreadnought: Missile launcher, Twin lascannon
Ironclad Dreadnought: Dreadnought chainfist, Heavy flamer, 2x Hunter-killer missile, Hurricane bolter
+ Flyer +
Stormtalon Gunship: Twin assault cannon, Typhoon missile launcher
++ Vanguard Detachment +1CP (Imperium – Space Marines) ++
+ HQ +
Captain in Terminator Armor: Combi-melta, Relic blade
Chaplain in Terminator Armor: 1. Litany of Faith, Combi-flamer, Litany of Hate
+ Elites +
Cataphractii Terminator Squad 6x Lightning Claw, Heavy Flamer
Terminator Assault Squad 5x Storm shield, 5x Thunder hammer
Terminator Squad 1x Chainfist, Heavy Flamer

Už při rozhozu o určení výběru útočník/obránce, to začalo být zajímavé – Oběma nám padli jedničky, ale Alex nakonec rozhoz vyhrál a určil mě jako obránce. Deploy proběhl standardně, jen jsem oproti původnímu plánu musel ještě jednu jednotku termosek z deepstriku dát na stůl, aby bylo vše podle pravidel.

Salamandři se pokusili sieznout iniciativu, ale opět mají štěstí co se za nehet vejde. Už od začátku je jasné jak bude zbytek hry vypadat.

Bitva

Při návratu z ceremoniálního jmenování guvernéra Ericha Endlösunga planety Taborst Prime zachytila delegace Salamandrů vedená Sho’Tanem subvoxový signál vysílaný z nekolonizované části vesmíru nesoucí částečné znaky kapitulního signálu pro nouzové situace. Vedení výpravy okamžitě nařídilo změnit kurz na místo zdroje vysílání.

Po výstupu z imateria velitelé Sho’Tan, kaplan Fugean a knihovník Them’Sire z můstku svého starobylého křížníku spatřili ohromnou neorganizovanou masu oceli a kamení plavící se bezcílně vesmírem – Spacehulk – Lodě, které byli při cestování warpem ztracené, které se, jako hračky v rukách dávných bytostí, po tisíciletích spojily v jednu velikou změť a náhodně se objevily. Teď, když se nacházeli v blízkosti signálu, lodní kognikátory byly schopné rozšifrovat, signál pocházející ze starého hvězdného křižníku Salamandrů Charybdys třídy Dominus, který byl kdysi využívaný samotným primarchou Vulkanem. Z lodních záznamů vyšlo najevo, že se křižník ztratil 562 M32 na cestě na Nocturne, kde měl podstoupit opravy v důsledku bitev proti zbytkům Waaghu! The Beast, který se po zničení orků na Ullanoru rozpadl na více frakcí, a kam vezl nově nalezený STC systém pro výrobu bojové výzbroje.

Salamandrům bylo naprosto jasné, že je jejich povinnost získat cenné vědomosti pro dobro a budoucnost kapituly je svatá. Nařídili kapitánovy Obsidie, na jejímž můstku se nacházeli, přiblížení na teleportační vzdálenost k části Spacehulku, která dřív bývala Salamandřím křižníkem. Na palubě mezitím začali probíhat spěšné přípravy na výsadek. Byl vyslán speciálně upravený stíhač, který měl co nejpřesněji lokalizovat polohu STC systému, pokud je stále na palubě. Mezitím byli ze spánku probuzeni Prastaří, kteří měli být shozeni na cílové místo a zajistit tak výsadkovou oblast pro teleport terminátorů.

Stíhač určil jako výchozí bod signálu halu mamutích rozměrů nacházející se na vzdálenější straně křižníku  Charybdis. Z hlášení vyšlo najevo, že jednotka Salamandrů nebyla jediná, kdo zachytil signál. Na druhé straně Spacehulku objevil stíhač dva stíhače třídy Fury a jeden výsadkový člun třídy Shark, které nesly imperiální zdobení. Naneštěstí rušení vycházející z pozůstatků desítek lodí slisovaných nezměrnou silou do Spacehulku zabránilo navázání kontaktu – v tuto chvíli však už bylo beztak pozdě.

Zatímco transport přepravoval Dreadnoughty na souřadnice pro výsadek, stíhač prostřílel v boku lodi otvor, který okamžitě zastínilo silové pole. Z toho komandér soudil, že jsou některé systémy lodi stále aktivní a, že je v lodi atmosféra.

Dreadnoughty byly shozeni na pozice a stíhač, který dostal za úkol zmapovat prostor obrovské haly, vlétl dovnitř. Ke svému úžasu zjistil, že se v prostorách pod ním nacházejí tři prastaré STC systémy a ne jeden jak se ze záznamů dosud domnívali spolu s přídavnými generátory a spotřebním materiál na zahájení výroby. Už stovky let nebyly nalezeny STC v tak očividně dobrém stavu jako teď. Pro kapitulu to mohlo znamenat velkou výhodu nad nepřáteli Impéria.

Prastaří zaujali pozice a vyslali signál pro transport terminátorů. Jako první šlo družstvo seržanta T’kella Felk’ohma, které mělo zajistit pravé křídlo. Ještě před tím než se však materializovali na palubě, rozpoutalo se v okolí peklo. Jako první explodoval stíhač překvapený kanonádou na obzoru objevivšího se Banebladu. Zároveň se na prastaré snesly salvy lascanonové palby i svištící projektily z bitevních kanonů několika Leman Russů, kteří jako by se objevili odnikud.

 

Prastarý Dallor utržil 4 přímé zásahy, které však jeho pomazané adamantiové pláty zadržely. Družstvo terminátorů, už materializované, na pravém křídle bylo ihned sraženo k zemi palbou z těžkých bolterů Banebladu. Pouze seržant masakr přežil. Jen nejstarší z Drednoughtů Tuseok zůstal v první fázi boje nepoškozen – zachránila ho snaha získat data z prvního stroje. Prastarý Ironclad Dreadnnought vybavený chainfistou rozzuřený nad zkázou páchanou na jeho bratrech vyrazil kupředu, aby pokropil palbou ze svých hurricane bolterů řady nepřátelských bojovníků, kteří se objevili ze stínů surového materiálu jako duchové.

Jakmile komandér a jeho nejbližší vedení uslyšelo ve voxu první výstřely okamžitě provedli nouzovou teleportaci zbytku terminátorů, aby svým bratřím pomohli. To co ale spatřili, zlomilo jejich bojového ducha. Přeživší seržant prvního družstva terminátorů padl mrtvý k zemi v zoufalé zteči na oddíl gardistů v plynových maskách.

Jeho pozici teď zajišťovalo šestičlenné družstvo cataphractii terminátorů s těžkým plamenometem. Zatím co na podporu právě vybuchujícímu Ironclad Dreadnoughtu přišlo družstvo terminátorů s kladivy a štíty. Stejně tak i Sho’Tan a jeho dva druzi – Dorazili však pozdě. Situace na Spacehulku začala být pro Mariňáky kritická, ale získat tajemství ukryté na lodi, na které kdysi cestoval jejich primarcha byla důležitější než jejich životy. Těsně před tím, než nejstaršího z přítomných prastarých, Tuseoka, rozmetal granát z Leman Russu, zvolal ke komandérovi O tomhle místě se musí dozvědět forgefather Hestan!”.

V tu chvíli uviděl komandér něco hrozivějšího, než měl dosud možnost spatřit. Na druhé straně bojiště zřel strůjkyni smrti všech jeho padlých bratří. Nejdříve si myslel, že ho šálí zrak, ale opak byl pravdou. Za Banebladem stála asi sedmiletá holčička s plynovou maskou a koordinovala ten nejtvrdší útok, který přítomní veteráni, kdy zažili.

Poté co mu v hlavě dozněla slova prastarého a došlo mu, proti čemu tu vlastně stojí – vydal rozkaz k ústupu. Ovšem pro zbytek jeho bratří už bylo pozdě. Ve stejnou chvíli padl Prastarý Dallor k zemi poté co se na jeho vzdálenou polohu zaměřil Leman Russ jako odvedu za tank, který svojí neutuchající palbou právě zničil. Terminátory čistící nepřátelský pěchotní oddíl na druhé straně bojiště potkal stejný osud jako jejich bratry před nimi. Palba z těžkých bolterů je rvala na kusy.

Bratři s hromovými štíty kryli ústup svých velitelů, aby alespoň ti mohli doručit zprávu o nálezu a samotné bitvě zbytku kapituly. Ovšem sami se nezvládli před nemilosrdnou palbou obřího kanónu Banebladu ubránit.

V poslední možnou chvíli se podařilo transportní lodi zaměřit polohu triumviátu velitelů a bezpečně je přenést zpět na palubu.

Na palubě Spacehulku si holčička sundala svoji plynovou masku a odhalila chladné modré oči studené jako led. Otočila se ke svému pobočníkovi, který právě vystoupil z Banebladu Okamžitě začněte s výrobou dalších tanků a zbylé STC systém připravte na přesun na naše lodě. Musíme vše dopravit ke guvernérovi, jak jsme dostali za úkol! Pro teď jsme se Mariňáků zbavili snadno, ale příště už na nás budou připravení”

 

Závěr bych chtěl poděkovat Alexovi, že do toho se mnou šel a Katcherovi, že to tu můžu publikovat a prznit web pravopisnými přešlapy.

 

Občasný hráč Salamandrů, nadšený modelář a milovník prokrastinace

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.