Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Ogří „neturnaj nováčků“

11.3.2020

V neděli 1.3. se v Praze v Ogřím doupěti konala již šestá akce pro začínají hráče Warhammeru nazvaná: Nováčkovský neturnaj.
Opět jako i na předcházejíchc akcích pro nováčky i zde bylo plno. Je vidět, že zájem o Warhammer u nás je a o čerstvou krev není nouze.

O co se vlastně jedná?

Akce je koncipovaná tak, aby nováčkům či případně vracejícím se hráčům poradila s pravidly, taktikou, či dalšími souvisejícími věcmi.
Zároveň je to i snaha nové hráče trochu uvést do komunity, aby se nebáli a poznali, že stávající komunita je plná přijemných lidí, co jim rádi poradí.

Samotná akce funguje tak, že se za neděli odehrají dvě bitvy. Hraje se na 1000 bodů a na každou hru jsou 3,5 hodiny. U každého stolu je jeden zkušený hráč,
který nováčkům pomáha s pravidly a případně i s herní taktikou. Zároveň s nimi rozebírá jaké modely třeba pořídit dál, jakým směrem by se měla jeho armáda ubírat.
A občas poradí i něco ohledně barvení a modelařiny obecně. Nováčkové hráli proti obdobně zkušeným nováčkům.
Ceny se pro všechny hráče losují bez ohledu na výsledky (o ty ve skutečnosti ani tolik nešlo). Tentokrát se mezi nové hráče rozdělilo 6x 500kč v kreditech.
Velmi důležité vždy je, aby se našlo dostatek mentorů z řad zkušených hráčů, aby na akci pomohli mentorovat.
Musím říct, že to je moment, kdy si vždycky uvědomím, že i přes občasné internetové bouře je naše komunita minimálně v přístupu k nováčkům zdravá.
Zatím se vždy našel dostatek mentorů pro tuto akci, což je jeden z důležitých faktorů, díky kterému lze akce stále pořádat.
Letos mi pomáhali: Qickly, Anzu, Agony, Talos, Nightspirit, Ohm, Dragi, Addlein a Rumen. Všem bych jim rád ještě jednou poděkoval.

Myslím, že se tam v neděli odehrálo spousta zajímavých bitev, s velkou spoustu epických momentů. A doufám, že se i všichni nováčci bavili a uvidíme je v naší komunitě častěji.
A pro ostatní co se na tuto akci nedostali nezoufejte. Za pár měsíců si jí dáme znova. 🙂

 

Děkujeme Lukášovi „Ulrikovi“ Seidelovi za jeho snahu a report. Více fotek a informací najdete na FB : https://www.facebook.com/groups/2003987953164834/permalink/2630635457166744/

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.