Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Report Malifaux : Master of Guild

2.2.2016
Sepsal Zdendalini

DSC_0104

Na sobotu 23.1.2016 byl vyhlášen první v letošní série Masters of Malifaux s podtitulem Master of Guild. Zvolen byl menší formát 35 SS a jako leader Henchman. Takto jsme začínali v druhé edici a nyní se mělo dostavit vcelku dost nováčků, organizátoři se rozhodli takto zpestřit začátek a vrátit se ke kořenům. Když přeběhnu až na konec, dostavilo se celkem 23 hráčů, což je dosud nejvíce, a tak se záměr podařil. Zavítali nový pražští hráči, své emisary vyslala i Olomouc, jen ta Plzeň nám nějak spinká.
Hradecká výprava dorazila jako tradičně již v pátek. Šlo se na večeři, trochu se bumbalo, ale oproti dřívějším předturnajovým dýchánkům se nyní po půl desáté všichni zvedli a vrátili se zpět do budovy O2, kde se na dvou stolech rozhořely vesmírné bitvy Star Wars: X-wing a na jednom stole Summoner wars. Nevím jak ostatní, já odpadl něco po půlnoci.

DSC_0108 (1)

Ráno bylo těžké a vstávat se nechtělo, leč bylo to lepší než jindy. Po ranním nákupu a snídani se začali trousit další hráči a něco po deváté jsme byli kompletní a Moorhed zahájil hraní.
Když jsem zvažoval, s čím pojedu, šáhl jsem po Arcanistech. Mám k nim nejvíc modelů a taky zbrusu nový alternativní model Firestartera. Připravené jsem měl dva listy, konstrukty a lidi, dle schémat a protivníka.


1. hra vs Skaven
DSC_0114
 Deploy 6″, strategie Squatters right. Ze schémat na výběr z Protect territory, Outflank, Plant explosives, Breakthrough a Line in sand.
Skaven je nováček z Olomouce. Vytáhl proti mě Taelor s nějakým upgradem na pohyb, Johana, Killjoye, Roninku a Convict gunslingera. Tomu jsem chtěl vzdorovat s Firestarterem a upgradem Imbued energies, Mechanical riderem a třema Gunsmithama. Na začátku máme modelů stejně, díky jezdcovi se mi od druhého kola bude zvyšovat počet aktivací. Veřejně volím Protect territory a tajně Plant explosives, Skaven Outflank a druhé tajné.
Deployoval jsem první, modely jsem rozprostřel pravidelně proti Squatt markerům, zprava doleva stál Firestarter, Rider a pak Gunsmithi. Soupeř zleva dal Killjoye, Taelor, Johana, Gunslingera a Roninku.
DSC_0113

V prvním kole je to o pohybech, ale já mám rychlejší modely a tak mi Rider stojí u Squatt markerů, dva Gunsmithi stojí poblíž. Skaven se naučil abilitu u Killjoye „Blood price“, která ho nutí udělat charge na nejbližší legální cíl. Měl jej 2″ od Taelor, ale byl jsem za frajera a dovolil mu jej předeployovat tak, aby byl dál a nemusel svému leaderovi dělat ošklivé věci.
Ve druhém kole jsem zapnul dva Squatty, soupeř ani jeden. Zasypal mé Gunsmithy smrští střel a ran, žádný ale neumřel a ještě měli Fast, na Df mi padaly samý berani. Rider vyvolával jako divej, ale Gamini padaly jak hrušky na sklonku léta. Upálil jsem Roninku, v CC rozebral Gunslingera. Johan si s kladivem došel na Ridera, ten to ale ustál a pak se pro jistotu odploužil pryč s 2Wd.
DSC_0117
 Skavenovi se podařilo zapnout dva Squatty, ale jen na dvě kola. Taelor pokládala scheme markery na střed, stihla ale jen dva. Killjoy, kterého jsem se tak bál, si dvakrát hodil hákem po Gunsmithoj, přitáhl si ho, pak ho ale zradily karty a tak mi ho za dvě kola nezvládl zabít.
Přemýšlel jsem, jak splnit Plant explosives, když mám všechny modely v melee, pak jsem si ale přečetl trigger u Jezdce, díky kterému může položit až dva scheme markery po udělení Dmg, čili jsem toho hned využil s plnil toto schéma za 2 VP.
DSC_0119
 Firestarter tam jen tak ocmrdával a ve čtvrtém a pátém kole položil markery na Protect a už se od nich nehnul. Šesté kolo nepadlo, mám čtyři za strategii, 3 VP za Protect territory a 2 VP za Plant explosives. Naproti tomu soupeř dal jen 2 VP za strategii. Na outflank neměl modely na správném místě a na tajné Line in Sand měl jen dva markery. Výhra pro mě 9:2.

2. hra vs Slava
DSC_0125

Přiznám se, že mi dosti zatrnulo. Sláva je dobrej hráč, a i když jsem s ním ještě neměl čest změřit síly, jeho pověst ho předchází. Deploy byl čtvrtkruh 12″, strategie Čtvrtinky, ze schémat na výběr Assassinate, Power ritual, Bodyguard, Entourage a Line in Sand.
I když se hrálo na čtvrtinky, vzal jsem svůj konstrukt list, tedy k Firestarterovi Mechanical ridera, Rail golema a Howarda Langstorna. Jen čtyři modely, ale věřil jsem, že díky jejich armoru a vyvolávání gaminů budu hájit čtvrtinky srdnatě a statečně. Sláva měl jako leadera kapitána Dashela, k němu dal Guild pathfindera se dvěma pastmi, dva Guild guard a tři Guild Riflemany. Devět modelů proti mým čtyřem. No potěš.
DSC_0121
 Já si ze schémat vybral Entourage a Power rituál, Sláva taktéž Power rituál a druhé tajné. Deploynul jsem tak, abych koníkem mohl vyrazit do pravého rohu, zbytek se bude motat u středu. Sláva dal gardisty nalevo, zbytek opanoval domeček a hlavně trčely na všechny strany.
V prvním kole se jen pohybujeme, Pathfinder vyvolal jednu past kousek od středu, oba pokládáme marker na power rituál ve svém deployi.
DSC_0123
 Ve druhém kole Sláva začne a všechno střílí do Langstorna. Ten chudák stojí s 4 Wd, a to jen proto, že jsem na ruce měl Red jokera, tři 13 a desítku. Tohle nemít, byl by v pánu. Nicméně jezdec dojede do druhého rohu a vyvolá tam Gamina. Čtvrtinky máme oba.
DSC_0123
 Třetí kolo začnu já a Langstorn si dá charge na Pathfindera, kterého popraví. Bohužel Dashel mi ho hned dotluče. Golem se mrcasí na levé čtvrtince, Firestarter vylétl do levého rohu, kde jsou soupeřovi gardisti, kteří položili marker na power rituál. Za čtvrtinky bereme body opět oba.
Ve čtvrtém kole se mi konečně rozjel Rail golem a díky zásobě burningů a knížek na ruce došel až k Riflemanovi, kterého od rozcupování zachránil black joker na dmg. Jezdec dojel do melee s Dashelem a vyvolával tam gaminy. Firestarter si dal Reckless a popoletěl do půlky bojiště. Ovšemže jsem ho ale já trotl dal do 2″ od pasti, že. Nicméně od ní útok ustál, stejně tak i od jednoho gardisty, který se pustil za ním. Body za čtvrtinky má jen Sláva.
DSC_0133
 V pátém kole jsem Firestarterem opět přes Reckless doletěl do soupeřova deploye. Měl tam na dostřel Riflemana, chtěl si tam ještě dojít s Dashelem, ten ale nezvládl odejít z boje s Mechanical riderem. Leader tedy přežil a držel Entourage. Díky převaze mých modelů na druhé polovině Sláva nebere body za čtvrtinky. Šesté kolo nepadne.
DSC_0134
 Za Entourage mám plné 3 VP, za Power rituál také 3 VP, za strategii 2 VP, výsledných 8 VP. Oproti tomu Sláva 3 VP za strategii a 3 VP za Power rituál, což je 6 VP. Přes všechen můj brekot běhěm hry, jako že kolik má modelů on a kolik já, že Riflemani neukončují Focus na konci kola atp. jsem dokázal zvítězit. Zazněla slova, že jsem si to vybrečel, ale není to pravda. Jednak Sláva podcenil pohyb a možnosti YFirestartera, druhak jsem si to krutě vydřel. A byl jsem odměněn dalším dobrým soupeřem.

 

Jak to šlo Zdendovi dál, se podrobně dočtete na jeho blogu.

My Vám ještě ukážeme výsledkovou tabulku :

 

Výsledky série po tomto turnaji

Velká gratulace vítězi!

+

A vítězem je zaslouženě Horny

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.