Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Recenze

Recenze : Game mat Quarantine

6.2.2016

Game maty z české provenience se stávají častějším prvkem, a to nejen na větších akcích. Pojďme se tedy na ně podívat trošku zblízka.

Za herní podložkou Game mat stojí Matouš Hloušek z http://www.gamemat.eu/, což je překvapivě česká firma. A že konkurence na trhu je velká! Běžné jsou tisky na různá plátna, plastové plachty, materiál na podložky na myš atd. Podívejme se na to, v čem Game mat vyniká.

P1050425

Game mat, možno si všimnout Warzone Resurrection Cybertroniku a Černé legie

Začneme u kvality tisku, což je věc, která trkne na první pohled. Během hraní jsme neobjevili žádnou chybu, žádný kazotisk. Game maty jsou tištěny v ucházející kvalitě a nic tam necuká za oko. Je i vidět to, že autor si dal práci a aplikoval hlavu v rámci silnic a cest po ploše. Diagonální rozložení silnic je pro skirmish hry lepší, než klasické kolmé. Na podložce jako takové je i spousta detailů od ventilátorů až po velmi pěkné skvrny od krve.

P1050439

Kréév a zombie. Tradiční kombinace

Takže zatím dobré. Zpracování materiálu je také na výbornou. Game mat je docela tlustý a pěkně se přizpůsobí stolu. Materiál je zároveň houbovitý, takže pokud spadne model, tak padá aspoň trošku do měkkého a netrpí na oděr tolik, jako kdyby spadl na desku stolu. Zároveň se na něm skvěle hází, což ocení hráči d20 systémů, kde na klasickém koberci je wobbly dice syndrome značně nepříjemný.

P1050437

Spodek

Game mat je také matný, což vede k příjemnějšímu zážitku hry a i fotografování modelů, navíc díky tomu modely po podložce nekloužou či se samostatně nepřesouvají.

A klasická otázka – co to vydrží? V kontrolovaných podmínkách jsme zkoušeli Game mat znečistit standardizovaným turnajovým průřezem –  voda, pivo, sladká káva,sirup, hořcice a kečup. Výsledky byly více než uspokojivé. Ačkoliv je trošku houbový, tak žádná tekutina se nevsákla a veškeré „nehody“ šly vyřešit vlhkou houbičkou a suchou utěrkou..

P1050466

Pěkné kapičky vody

Dokonce jsme zkusili i „test mechanického poškození“…I ten dopadl na výbornou. Vzhledem k tomu, že investigativní žurnalistika má své meze, nezkoušeli jsme kyseliny, louhy, chemikálie, benzín, radiaci a další nebezpečné věci.

P1050468

Ale doma to nezkoušejte!

Takže co říct finálně? Pokud chcete hrát doma a chcete i tak mít hezký stůl, nelze Game mat nedoporučit. Na jejich eshopu je v současné době okolo 12 pláten 6*4,  7 o rozměrech 4*4 a 5 o rozměru 3*3 stopy, což je dostačující počet tak nějak pro všechny. Za zmínku stojí i přenosné herní stolky, které se nám do spárů bohužel zatím nedostaly.

P1050461

Exterminate…

Stránky v angličtině a ceny v eurech naznačují zaměření primárně na zahraniční trh, avšak Matouše je možno občas potkat v Ogřím doupěti, sám aktivně hraje Warhammer 40K. To je možná jeden z důvodů, proč se popularita Game matů rozrůstá a proč je stále více možností je vidět naživo na nějakém turnaji, například na Karaku.

Game maty bude možno si prohlédnout a ozkoušet i na Velmi Kritickém Turnaji, kde bude i možnost odkupu „použité“ za sníženou cenu.

Rádi bychom tímto poděkovali Game matu a Matoušovi za zapůjčení podložky Quarantine 4*4 a Piece of Terrain za modely do Warzone. Fotky byly pořízeny v Ogřím doupěti, kde WZR i díky Game matu docela upoutávala pozornost.

P1050456

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.