Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Rumory

Víkend s Horus Heresy – Dark angels, Blood Angels, Iron Warriors, Storm Bird

8.2.2016

Následující text obsahuje vagón fotek, skic a útržků pravidel, které se nás ve hře Warhammer 30k čekají.

Tento víkend se ve výstavním středisku Warhammer World uskutečnil Horus Heresy Weekender. Víkendová akce zaměřená na Horus Heresy se skládala z mnoha seminářů, ukázek modelů a renderů, představování nových pravidel a besed s autory. Novinek je opravdu spousta. Forge World totiž přepracoval a dodělal „starší“ Legie, které byly trošku znevýhodněné oproti těm vydaným v pozdějším čase. Zároveň byla představena pravidla pro několik dalších Legií a pro „Shattered Legion“, tedy pozůstatků tch, kteří zůstali věrní Císaři po bitvě na planetě Istvaan V.

Vítr ve vlasech

Jako první se podíváme na mongolské motorkáře s zálibou v pečení Canis Lupus, motorkách a knírech- Legii White Scars.

hh_ws   gallery_72636_11351_157770 gallery_72636_11351_31302

White Scars dostaly pěkná pravidla pro Legii nutící je k rychlému a dynamického pohybu po herní ploše. Ne nadarmo si primarcha Khan liboval v neuvěřitelné mobilitě svých legionářů. White Scars budou velmi často začínat a v kontaktu s nepřítelem budou „Jako vítr.“ Legie dostala dvě specifické Rite of War.

Chogorian Brotherhood umožňuje postavit armádu jen na motorkách či jetbikách, která nechává posily daleko za sebou.

Sagyar Mazan jsou odpadlíci a vyhnanci z Legie, které čeká pouze smrt. Ti sice nezvrátí průběh bitvy svojí silou a schopnostmi, nicméně otravují soupeře třeba tím, že za jejich zničení nedostane žádné body.

Co se týká unikátní výbavy, White Scars mají nově možnost pořídit si docela šikovné halapartny a kybernetického orla, který není ničím jiným, než toliko známou sojkou – práskačkou.

gallery_72636_11351_69334

Dáme si obrázek a podíváme se na nějaké Blood Angels.

D34E378A-0D82-48E7-9244-024685951195_zpsjqjljrmc

Blood Angels jsou zatím docela „otloukánci“ v rámci Horus Heresy. Z modelů jim zatím vyšel jen upgrade pack základní pěchoty a to je vše. Žádné specifické jednotky, i primarcha Sanguinius se pravděpodobně fláká ještě někde u designéru v dílně. Milovníci červené holt stále čekají.

Během Horus Heresy Weekenderu byla zveřejněna pravidla pro Legii a dvě Rite of War.

blood angels legion rules blood angels wargear
RoW one gives jump infantry auto arrive deep strike turn one, inf and jump inf gain pinning when arriving by deep strike with ranged weapons. Charging units gain +1 initiative and must challenge.

Alt RoW cant be pinned and stubborn near obj or in deploy zone. If win assault enemy -1 ld for morale check, if half force destroyed gain 5+ FNP until game ends. Units under half strength cant score and no vp and always sweep.“

V podobné roli se v rámci Horus Heresy ocitá i První Legie – Dark Angels. I její skalní fanoušci si budou muset chvilku počkat. Podle zveřejněných informací se ale jistě blýská na lepší časy.

Dark Angels:
Any character can swap their power sword for a caliban blade or if they dont have a p sword but can upgrade to one, instead can upgrade to a c blade for 10 points
Instead of a plasma gun, can take plasma repeater for 20 points, for support squads entire squad needs to do this or none
Praetor, centurion, consul can instead of a powerfist take a terranic great sword for 15 points

Rites of war:
One is a jetbike army, all IC must take jetbikes, jetbikes can leave in movement phase then outflank, rad grenades on characters for a handful of points, reroll sweeping advance and IC reroll wounds against T5 or more models. also you dont take negative modifiers to LD against them. cant use allies LD and infantry must start in flyers.

Other is ironwing likedreadnoughts get tank hunter and cause fear, tanks ignore first dangerous terrain test they fail, and go faster when going flat out. when targetting infantry within 12″ with a pistol, rapid fire or salvo weapon, you get +1 to wound. tank squads of 2+ models get BS 5. drawbacks are basically armoured spearhead.

Při pohledu na zveřejněné vybavení je vidno, že Dark Angels už v době Horus Heresy měli slabost pro stázové pole a plasmu.

12656418_185968008431273_1450556248_o 12695476_185968018431272_1104461530_o

Dáme si obrázek neznámého medika a podíváme se dál.

medics

I železo stárne, tak Iron Warriors dostali jako dárek několik novinek. První z nich je upravený profil Siege Tyrants Terminators a Iron Havocs:

tyrants OP2V5B4

Samozřejmostí jsou nová pravidla pro Legii a Rite of War :

warsmith vcgpnaggallery_79873_10492_91968

Nás zaujalo pravidlo The Bitter End, umožňující Iron Warriorům zcela vyhladit svého soupeře.

Nyní se pokocháme něčím, co mají k dispozici všechny Legie, a to předchůdcem Thunderhawku nazvaným Storm Bird. Je velký, velký a prsotě velký. Vejde se do něj hodně věcí. Taky stojí dva randály bodů a asi ještě víc liber.

 

storm bird storm bird2 storm bird 3 storm bird 4

24231382134_3686e79d2e_b

Pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Zub
  Posted at 17:24 22.2.2016
  Zub
  Odpovědět Author

  Nazdar,
  díky za rozbor. Vypadá to že loajalisti zase tahají za delší kousek provázku. AP2 v ince u nich bude brzo standard.
  Jinak ty IW speciály nijak předělaný nejsou, jsou stejný jako v Extermination.