Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Naz-ghul staví Warzone: Bauhaus motogang

24.4.2016

Základ armády by měly být motorky, tak se podíváme, co tu máme. Vorreiters – za 80 bodů poměrně zajímavý stroj, který něco vydrží (nemá moc SP, ale ve větších jednotkách se špatně trefuje). Má slušný kulomet s výborným dostřelem (28 palců), ale bohužel poměrně malým RSkem.  V případě Bauhausu hodně záleží na tom, co budeme mít za warlorda(typ). První volba očividně padne na Techa, kde máme hned dvě použitelné doktríny – jedna je na vozidla v suportu, druhá je na opravu vozidel.

Vroom! Vroom!

Tak se pusťme do plánování (A k tomu hudbu):

Tech warlord – 110pts (Venušan, buben, upgrade statů)

4x Motorka (Vorreiters)– 320

Zkusíme postavit list na saturaci AV střelby, takže přidáme druhou jednotku vozidel – za mě osobně spíše chodítek, ať to máme pestřejší. Taxa za vozidla v suportu je 15/model takže se vyplatí více bodově dražší walkeři, než motorky.

Tech Warlord – 110

2x střelecký Vulkán, support – 260

4x Motorka (Vorreiters) – 320

Zbýva: 310 bodů

To není mnoho. Dáme si tam jedny Etoilesky (Gehenna, Rapid Deployement –  105 pts) a zbývají nám body na maximálně dvě jednotky. Potřebujeme ještě jednu troopu, tak si vezmem pět husarů (65 pts) a zbude nám krásných 140 pts. Za 110 pořídíme stumrblitzery,  za 20 pts raketomet a za 10pts opravovací kit k k husarům.

Tech Warlord – 110

5x Etolieska, RD, gehenna – 105

5x Husar, repair kit – 75

5x Sturmblitzer, raketomet – 130

2x vulkán – 260

4x Motorka – 320

A výsledek?

Máme tu docela dost kulometů (sedm), nějáký lehký RD a prioritní infiltraci, docela slušnou saturaci na AV, ale jen 15 peších modelů + warlorda, což je opravdu opravdu málo.

Tento list bude třeba hrát hodně opatrně a ztráta každého pěšího modelu bude hrozně znát. Zvlášť vzhledem k tomu že Etoilesky půjdou skoro určitě na smrt každou hru – skoro bych zvážil další dvoje husary místo Sturmblitzerů, armáda sice bude slabší proti infiltracím, ale aspoň tam bude víc modelů na hraní objektivů. Všechna vozidla asi jen tak někdo nevystřílí, ale je dost možné, že nebudeme mít čím poté vyhrát hru.

Nezlepšíme raději dostřel?

Další možnost je Ranged Warlord a o jeho doktrínu Steady Aim především. Stojí sice spoustu karet, ale dodá nám +6 range, což je opravdu OPRAVDU hodně – u motorky co má dostřel 28 je to najednou 34. Navíc má 4 akce a obrovský pohyb, takže by měla být schopná docela dlouho zůstat mimo dostřel a zároveň sama střílet jako o život.

Ranged warlord – 130 cca

4x Motorka, steady aim – 332

Ideálně tuto armádu chceme doplnit něčím podobným, pokud možno tím, co má i CC element. A na to máme Armored Husary alias Juggernauty – s dostřelem 30 palců je ani nepotřebujeme rapidovat, stejně víme, že protihráč bude muset k nám. A rovnou k nim přihodíme i Etoilesky, protože proč ne.

Ranged warlord – 130 cca

5x Etolieska, Gehenna, RD – 105

3x Juggernaut, Aim – 189

4x Motorka, Aim – 332

Zbývá nám 244 bodů a potřebujem ještě troopu. Kvůli efektivitě bych zvolil 5 sturmblitzerů a k nim kulomet, raketomet a Aim – je to výborná jednotka s dostřelem navíc, ale drahá (193 pts), takže nám zbývá jen 51 bodů. Zkrouhneme proto trochu warlorda a měli bychom se dostat ještě na jednu jednotku husarů.

Střelecký list je hotový

Ranged warlord – Venusian ranger(75), Smrtíní buben(20pts), Weapon of finesse(5), (-2AVV, +1 ROF, +2 ST – 5pts) a zbývá 10 na změnu statů – 115 pts

5x Etolieska, gehenna, RD – 105

5x Husar – 65

5x Sturmblitzer, aim, kulomet, raketomet – 193

3x Juggernaut, aim – 189

4x Motorka, aim – 332

Problém této armády je pochopitelně menší množství karet, s čímž se dá teoreticky pracovat tím, že Sturmblitzery rozpustíme na dvě troopy. Ale asi bych to nechal takto.

Do boje tváří v tvář

Poslední varianta je CC warlord – hodně velká Engage vzdálenost, hodně karet. Na úvod si položme otázku: co tu budou dělat motorky? Tentokrát spíše screen pro náš postup. Základ by proto mohl vypadat takto:

CC warlord – cca 130

5x Etolieska, Gehenna, Precise deployment – 105

5x Etolieska, RD – 85

4x Motorka – 320

A čím to doplníme? Ideálně něčím, co chce postupovat v krytu za motorkama, střílet a poté se zapojit do boje. Takže volíme opět Juggernauty, tentokrát s doktrínou Schnell (+1MV), ale stojí za vyzkoušení i doktrína The moment has come.

Finální verze

Etoiles Mortant CC warlord (75), Meč od Valerie (10 bodů za meč s ROA3 je skvělý), – zbýva 5 pts na úpravu statů.

5x Etoileska, gehenna, Precise deployment – 105

5x Etoileska, RD – 85 (přes jejich dokoupený)

3x Juggernaut, +1 MV – 195

3x Juggernaut, +1 MV – 195

4x Motorka – 320

Další varianta je vzít CC juggernaut warlorda (bude stát cca 150 bodů) který má další kulomet a je taky slušný CC řízek.

Co vybrat?

Na výběr máme ze tří list:

Tech: Hodně vozidel, těžko se zabíjejí, málo pěchoty.

Ranged: Megadostřel na celé armádě, hodně silný list, který má ale minimum karet (konkrétně 8, pokud chcete všude dostřel, zaplatíte za to 6). Pokud se ale člověk udrží a nebude karty „wastovat“ asi by to mělo jít. Etoilesky asi ale shazovat fakt až co nejpozději.

CC: Paradoxně asi největší množství kulometů ze všech variant. Hrne se dopředu za coverem z motorek. Jediná nevýhoda je malé množství modelů. Šest Juggernautů + 10 Etoilesek je jen o něco málo woundů navíc, než první tech varianta, ale juggernauti v coveru za motorkami by měli docela vydržet. Měli by, ale známe Warzonu.

Výběr s dovolením nechám na čtenářích. Hratelné je podle mě všechno,

A co váš názor? A co byste chtěli příště? Mám tu jeden request na trencher imperial.

Naz-ghul

 

Powergamer a turnajové prase držící se poučky Tvrdě ale fér - snažit se pokaždé každou hru vyhrát, ale jen v rámci pravidel.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.