Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 2

Reporty

VLT za námi…z pohledu organizace

19.6.2016

 

Další turnaj opět za námi a to znamená další vyjádření organizace. Začneme pěkně smutným pobrekáváním hlavního organizátora, protože letos jsem si turnaj překřtil na „Akci, kde se z tří věcí pokazí pět“. Rád bych tedy poděkoval všem zúčastněným spoluorganizátorům,Císaři a 20 účastníkům, že se akce nakonec vyvedla. A samozřejmě Flashovi, který byl opět epický dodejce piva.

img_01571

Jedna z věcí, které si nešlo nevšimnout, tak jsou komplikace dvou faktorů – a to faktor „teamového turnaje“ a „LeproIndexu aneb Kdo nám dnes zase odpadne.“  Nutno poznamenat, že v drtivé většině případů byly důvody rozumné a nikdo se na nás vyloženě nevykašlal. Bohužel, i tak to vedlo k právě onomu „dynamickému“ párování a drobným organizačním změnám na místě.

Další nemilou komplikací bylo to, že v pátek při cestě z Hornbachu na Oázu nám jemně vyhořel motor auta. To je tak, když někdo řekne „Vidíš, půl šestý. To máme docela dobrej čas, už se těším na pivo.“ Ale i tak se vše nakonec nějak povedlo. Dobrou zprávou je, že toto martyrium už nebudeme muset absolvovat a celé postavení tělocvičny na další turnaj je otázkou ani ne půl hodinky, protože desky zůstaly (a zůstanou) v kumbálku s stolama. Časem tam snad přesuneme i dodělané terény (Už je naplánovaný další workshop), takže ta nejotravnější část organizování turnajů – logistika – bude sesekaná na minimum. Doufáme, že díky tomu nám zbyde víc energie na vymýšlení zábavných věcí (Jako třeba tématické turnaje).

Průběh turnaje bych hodnotil asi jako vcelku bezproblémový, snad krom druhé mise, kde byla špatná kombinace scénáře a deploye. Ostatní se zdálo, že šlape bez problémů. Jak se ale ukázalo při poslední hře, je třeba stále trošku osvěžovat Warhammer 40K, protože „klasika již není zajímavá.“ Děkujeme všem za trpělivost během nedělního párování.

Co se týče výsledků turnaje, tak to dopadlo následovně :

 1. M.R.D (Meshuggah, Ramses, Diablo)
 2. P.B.A   (Prcek, Pepsin, FirstFlast)
 3. Wrath of Empire (Robin, Tuky, Bloodw)

K vyhlášení dalších věcí je nutno zmínit antiCenu turnaje a to Zlaté Prase, které vyhrál Robin. Pro mě je to trošku náznakem toho, že nějaké věci, které mě osobně přijdou fajn, tak zas-tak-zcela-fajn nejsou a holt příště se nenechat ukecat.

Cenu za nejhezčí armádu vyhrál – a to značně s převahou – Kubis s svými orky, kterým dominovala Stompa. Holt FP-Wysiwig a léta práce je něco trošku jiného než turnajový „FP-dle-klarifikací“. Má to fakt hezké.

Doufáme, že párty u grillu a bazénu byla fajn (i když pršelo) a že i večerní deskovko program se víceméně povedl.

A co dál?

Termín dalšího dílu – tentokráte to bude Velmi Retro turnaj – by měl být na podzim, zatím předběžně to vidíme na přelom září/říjen, na propozicích se pracuje. Zatím lze říct, že 1 x CAD, no bullshit. Otázkou je, jestli držet rytmus teamových turnajů či pro zajímavost nedat single. Snad se sejdeme znovu jak s zkušenými harcovníky, tak i s nováčky, které doufáme náš turnaj neodradil.

Závěrem bych rád poděkoval následujícím wargamingovým subjektům :

Gamemat.eu a Matoušovi za zapůjčení GameMatů.
Wolverínovi za vytvoření investičního fondu na desky
OD a OD krů za zapůjčení terénů

Jinak nějaké fotky naleznete na Potanovo blogísku

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Ramses135
  Posted at 13:34 19.6.2016
  Ramses135
  Odpovědět Author

  Za mě určitě pokračovat v této akci jakožto týmové 🙂

  1x CAD sice žádné problémy současného kompetitivního 40k nevyřeší (ba naopak mi to vezme možnost hrát třeba těžce fluffy Inquisition + Militarum Tempestus + Officio Assassinorum, jak bych jinak opravdu zvažoval), navíc některé kodexy už jsou prostě psány zcela očividně pouze pro detachmentový systém, ale pro jednou ok.

  Jen, pokud to opravdu chcete retro, tak navrhuju zároveň pravidlo, že Flyery se stávají pro tento turnaj pouze Fast Skimmery a Flying Monstrous Creatures jsou pouze Jump Monstrous Creatures (jako to bylo dřív) a nechat skórovat pouze non-vehicle Troopy 🙂

 • Kubis
  Posted at 16:56 19.6.2016
  Kubis
  Odpovědět Author

  Z mého pohledu výborná akce a vůbec nevadí, že náš tým, jakožto banda nováčků dostal na frak:)
  Na dalším turnaji se rozhodně rád ukážu, ať už bude týmový nebo ne.
  Jinak ještě taková drobnost: píšu se s krátkým „i“, nevím odkud se vynořilo to dlouhé:)