Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Naz-ghul staví Imperial – This is England!

27.6.2016

 

Vzhledem k tomu, že se mi (snad) povedlo odpovědět na všechny požadavky na armády, co jsem dostal, jsem se rozhodl, že se projednou budu věnovat svojí vlastní armádě – tentokrát to bude pohled na můj list (resp. 2 listy) Imperiálu, se kterýma jedu na Jihlavskou citadelu Resurected (asi nejlepší WZR turnaj v Čechách – kdo nebyl, neví, o co přichází).
Takže se na to podíváme – nejdříve list č. 1, co že to tu vlastně máme?

Golden Lion CC Warlord (100), -1 RS, -1 CON, -1 LD, +1 W (0), -2 AVV, +2 ROA (0) = 100

 

5x ISF, RD, +1 ROA, Raven Crag = 105

5x ISF, RD, Raven Crag = 95

5x ISF, Infiltrace, +1 ROA, Raven Crag = 100

5x ISF, Infiltrace, Raven Crag = 90

 

10x Blood Beret, Heavy Chainrippers, McBride, Lakshmi Planum = 260

3x Golden Lion, Raven Crag = 195

5x Mourning Wolf = 55

—————

SUMA: 1000

 

Tentokrát nebudeme žádný list stavět, jen se podíváme, co v té armádě je, proč to tam je a jak to má fungovat. Že má celkově jít o “In your face” armádu, je asi každému od pohledu jasné. Takže postupně, začneme od Troop:

 

Vidíme jen ISF – ono toho totiž pro tento styl hraní u Imperiálu není moc výběr – ISF jsou slušná volba, která umí dobře bojovat, ale zároveň I nenulově střílet (což je důležité v každé bojové armádě – mít pokud možno i střelecký prvek, nechcete se honit za každým posledním modelem, co vám zdrhá), a nic jiného opravdu tento imperiál v Troopach nemá (rozhodně nechceme jednotky, co se budou plazit ze své vlastní Deployment Zone). Teoreticky by těch ISF mohlo být i méně, ale pak zjistíme, že nemáme kde utratit body, protože nemáme jinde sloty. Takže 4×5 ISF… ozkoušel jsem si, že infiltrovat 15 ISF je moc (často se se zbytkem armády nevejdou), natož pak 20… takže potřebujem RD doktrínu z čehož nám plyne, že budem muset mít CC Warlorda (sice to zní divně, ale Tech Warlord by se sám o sobě asi hodil víc – RS, CC a A je dost dobrý boost pro Troopy, asi lepší než CC a ST, ale bohužel pak nemůžou jít z RD, což by hodně chybělo). Takže dáme dvoje do RD – pak už je to jasné, rádi bychom rapidovali Gehennu, ale nemůžeme (200pts omezení), takže jedněm dáme ₊ ROA a konec. Těm, co infiltrují, se Gehenna většinou nevyplatí (drahá, málokdy dojdou), radši koupíme levné ROA navíc. Jen jedni to mají z důvodu bodů, potřeboval jsem nakonec 10 někde ubrat. O Medailích se netřeba zmiňovat, ty jsem probíral už v předešlých článcích.

 

Co nám v armádě dělají: RD prvek (extrémně důležité), slušně statově vybavená těla s Infiltrací která nechceme do první linie, ale hodí se na Objektivy nebo lehčí cíle.

Co od nich rozhodně nečekáme: frontální útok.

 

Takže, teď už víme, jakého musíme mít Warlorda (CC), už jde jen o typ.. a do tohoto je Golden Lion (GL) jasná volba. Nejen je to neskutečné CC prase (10 ROA? Díky, proč ne). Navíc důležíté, GL můžou v armádě s Infiltrací začínat už v 1. kole Engaged a dělat clonu proti střelbě, což je EXTRÉMNĚ důležité. Asi první nebo druhé kolo umře, ale who cares. 100 pts je jak nic.

 

Co nám v armádě dělá: povinný WL, slušné 4 karty až umře, naváže něco nepříjemného už v 1. kole, šance, že když začneme, že hrozně rozbije jednu jednotku. A je to obrovský strašák.

Co od něj rozhodně nečekáme: že přežije první kolo, že toho hodně sám pozabíjí.

Support sloty:

Mourning Wolves – povinná jednotka v armádě, bohužel nic jiného v armádě nemá Dispersible, a potřebujeme si něčím pojistit, že naši “drsní hoši s motorovkama” budou moct být blízko, a nevytlačí je jedna Infiltrace. Takže reálně, jediný cíl je, že se seržantka nainfiltruje doprostřed, a ostatní 4 do kruhu s poloměrem 16 palců okolo, čímž zajistí místo pro zbytek jednotek s Infiltrací. Za 55 pts dobré, jen škoda toho, že žerou Support slot, a nevejdou se tam pak Sniperky.

 

Co nám v armádě dělají: zaberou místo pro Infiltraci

Co od nich rozhodně necheme: cokoliv jiného (přežít, něco zabít…)

 

Blood Berets:
Základní jednotka listu, poměrně tuhá (IA13, Heal když jsou u seržanta, Camo), která je NESKUTEČNÁ v CC…. Rozřežou fakt skoro cokoliv, jen je potřeba si je hlídatb aby blbě neumřeli na velké množství ROA/ROF, které jim s jejich IA vadí. Rozhodně nejdůležitější jednotka v listu, kterou je potřeba správně využít (poslat na správně místo, aktivovat ve správný čas).

 

Co od nich chceme: nabrat to, co nám nejvíc vadí a rozměnit to na drobné. Postup opakovat, dokud nedojdou protivníci.

Co od nich rozhodně necheme: blbě o ně přijít… tuto jednotku je potřeba si opravdu hlídat, každá ztráta velice bolí.

 

Golden Lions:
Jsou sice hrozně drazí, ale reálně od nich chceme jen jednu věc – to samé, co od WL… navázat. Víc v tom netřeba hledat, když někdy něco zabijí, je to jen příjemný bonus.

 

Co od nich chceme: vázat nepříjemné věci v CC, možná někdy něco zabijí.

Co od nich rozhodně nečekáme: že toho sami moc zabijí, že přežijí dlouho.

 

Takže, to máme první list – ale podle DPT pravidel můžeme mít dva, což je super možnost pro párovaní listů, co nám vadí (především primární Infiltrace). V tomto případě chceme, aby druhý list byl co nejvíc odlišný od toho prvního (já volím střelecký a navíc takový), protože k čemu by nám byl jen lehce upravený tento… stejně by měl ty samé slabiny, co má teď, plus minus… Limituje nás jen to, že musíme mít toho samého Warlorda a Troopy (ale mohou mít jiné Upgrady). Takže, co jsem zvolil?

 

Golden Lion CC Warlord (100), Martian Medal of honor (20), -1 RS, +1 CC, -1 CON, -1 LD, +1 W (5), -2 AVV, +2 ROA (0) = 125

 

5x ISF, RD, +1 ROA, Raven Crag = 105

5x ISF, RD, Raven Crag = 95

5x ISF, Raven Crag = 80

5x ISF, Raven Crag = 80

 

9x Blood Beret, Heavy Chainrippers = 198

2x Greyhound – 150

 

1x Hurricane Walker, Gun Nest = 165

—————

SUMA: 998

 

Začneme zase od Troops – máme opět dvě stejné RD jednotky jako dříve (RD se vždy hodí), ale dvě zbylé jednotky jsou “holé” – stavíme střeleckou armádu, a protože máme CC Warlorda, tak nemáme žádné rozumné upgrady… co se dá dělat, necháme je, jak jsou.

 

Co od nich čekáme: překvapivý prvek v RD, od statických vlastně nic – jen těla.

Co od nich nečekáme: zázraky v počtu zabitých modelů.

 

Warlord je cca podobný jako minule, jen tentokrát nemá možnost dostat se první kolo do boje – ale zase máme tančíky, od kterých se dobře vysazuje 2.-3. kolo (popř. RD). Je o něco dražší, kvůli Medaily… jinak starých dobrých 10 ROA.
Co od něj čekáme:  že nám zachraní život, až se něco přisune/spadne k nám, vysadíme ho a on to zabije.

Co od něj nečekáme: že udělá cokoliv potom – pravděpodobně hned poté umře na střelbu.

 

Greyhoundi, Hurikán

Skvělé střelecké AV modely, základ naší strategie (vozidlová střelecká brigáda). Co víc dodávat, na tomto máme náš list postavený, je zde hodně bodů…

 

Co od nich čekat: že toho hodně zastřelí.

Co od nich nečekat: …těžko říct… Snad jen že nám nesmí umřít, ale o to se musíme postarat zbytkem armády.

 

Blood Berets:

Zbývalo pár bodů a přemýšlel jsem, co s nimi, a toto mi přišla jako rozumná jednotka jako CC nárazník (možná bych hrál střelecké, ale nemám modely). Další možnost, kterou jsem zvažoval (a stále zvažuju a možná fakt do Jihlavy vezmu) je jen pětička Baretů a Sniperky k tomu, uvidíme. Každopádně CC nárazník se vždy hodí.

 

Co od nich čekáme: zabijí cokoliv, co se k nám přiblíží, nasají na sebe dost střelby.

Co od nich nečekáme: že přeběhnou stůl a budou zabíjet protivníka – na to jsou bez Infiltrace moc pomalí.

 

Tak, a to je pro dnešek vše – uvidíme, jak se v Jihlavě povede, a někdy příště zas jiná frakce (Imperiálu už bylo dost).
Naz-ghul

Powergamer a turnajové prase držící se poučky Tvrdě ale fér - snažit se pokaždé každou hru vyhrát, ale jen v rámci pravidel.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.