Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Battlereport ESC 2016 1/2

9.8.2016

Sepsal Binos, za což mu šíleně děkujeme. Zkušenosti a dojem z Warhammeru „světové úrovně“ jsou velmi zajímavé a je dobré vědět o tom, jak to vypadá ve „velkém“.

Ve dnech 3.-4.8.2016 jsem se zúčastnil ESC ve Warhammer 40 000. Článek rozdělím na 2 sekce (popis celkového průběhu, poté battle reporty a fotky), takže každý může zalistovat tam, co ho zajímá.

Vše probíhalo v Řecku ve městě Athény. Přes fórum pro tuto akci jsem si dohledal veškeré informace, i když to dalo zabrat. Nikdo se neobtěžuje fórum udržovat, promazávat neaktuální věci, případně centralizovat veškerý průtok informací. Ale podařilo se. Zakoupil jsem low cost letenku, low cost hotel a odfrčel směr Athény. Akce se konala na jednom z Olympijských stadionů, takže se to nedalo minout.

WP_20160803_07_13_40_Rich

Registrace, uvítání, rozdělení ke stolům a šlo se na věc. Stoly byly klasika podle ETC. Někdy hromada lesů, jindy ruiny, že jste neprojel tankem atd. Nevím, jak je k tomu přemluvili, ale během hraní, stoly obcházeli krásné Řekyně a prodávaly nachlazené pivo či nealko. Po druhé hře byla pauza na oběd. Avizovalo se, že oběd není v ceně lístku a dát se zakoupit za 8-10 euro.

WP_20160803_08_12_17_Rich

Když si vzpomenu, na krabičky z ETC v Praze tak mne trochu mrazilo v zádech. Spadla mi brada po příchodu k jídelnímu koutku. 4 druhy masa, 4 druhy přílohy, saláty, čerstvé pečivo, těstoviny alá vegetariánská strava. Vše čerstvé, ohřáté servírované na normálním talíři s příbory. Oběd za 8 euro. Šel jsem tam hned 2x, protože to prostě bylo dobrý. V celé hale vysokorychlostní internet, pokud jsem to pochopil správně, Australané od tama vysílali i stream. Co mne překvapilo nejvíce, byli lidé samotní. Obával jsem se, jak se říká „dick competition“ a čekal jsem šílené přeměřování každého pohybu, upravování pravidel ke svému prospěchu, téměř žádnou konverzaci během hraní atd. Opak byl pravdou. Neskutečně přátelská atmosféra, vtípky, uznání spornějších situací a dokonce jeden hráč Tau, co měl jinou armádu (náhradník) během hry vše rozebíral a nahazoval situace, jak by to zahrál on. Byla to velké úleva, stejně tak i to, že tam všichni přijeli hrát Warhammer a nikoli se ožrat a k tomu si zahrát Warhammer. Toto by byl základní popis, jak to tam probíhalo. Nyní přejdu k menším battle reports.

WP_20160803_08_33_52_Rich

 

Druhou, obsahově hutnější část, najdete zde

EDIT  : Zde lze najít výsledky, BINOS se umístil na 89. s ziskem 32 bodů. Vítězství patřilo Tau s 84 / 100.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.