Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Unboxing

Unboxing : The Toughest Girls vol. 2

23.8.2016

Jak bylo zmiňováno na Facebooku, přijel mi domů malý balíček od firmy Raging Heroes, obsahující pár odměn z Kickstarteru.

V rychlosti – francouzská firma Raging heroes nedělá hru, ale jen modely, které přímo vybízejí k použití v scifi prostředí, například Warhammeru 40K. Dle mého svou práci dělají velmi dobře, ačkoliv se jedná o práci s 3D sculptem a 3D tiskem. Modely, které již mám, jsou bomba. Jsou kvalitní, s jemnými detaily a plné francouzské estetiky. Zdá se, že dámy a páni z Raging Heroes jsou také tak trošku nerdi (Dělají figurky, takže…) a mnoho modelů je narážka na filmy či dokonce i hudbu ( Jeden model sestřičky je zcela jasně inspirován přebalem alba Enema of the state od Blink 182)

Firma vyráběla modely už nějaký pátek, avšak první velký hit zaznamenala s kickstarterem The Toughest Girls of the Galaxy vol.1, kde otočili skoro 700K dolarů a bez problému splnili, co slíbili. Dodané modely tří armád (inpirované NAM, těžkou „ruskou“ pěchotou a necroprušáky, ano, nekroprušáky) byly moc hezké, nebyly příliš pobuřující a neplýtvaly záměrnou nahotou.

Po splnění větší části Kickstarteru přistoupila firma k druhému, nazvanému TGG2:Light and Darkness. Zde prezentovali modely pro 3 armády – Sestry, Temné elfky a Démonetky. Dobrým sculptem a odchylkami v zbraních / zbrojích vytvořili designéři u všech armád verzi jak pro scifi, tak pro fantasy. Celkem tedy 6 možných armád. To už je moc hezký počin.

V balíčku, který na mě čekal, byly Freebies – mix modelů, které jsou zdarma jako odměna za Vaší podporu v Kickstarteru. V rámci TGG2:LaD se jednalo o 13 modelů a 3 zvířátka, artworky si lze prohlédnout níže.

Jinak nevím, jaké drogy či deprese pronásledují hlavního art-manažera v Raging Heroes, ale představivost má super.
K krabičce byl oblíbený pivní tácek (Chci jich víc!), informační letáček o práci s resinem a pak spousta malých pytlíčků. Člověk by ocenil trošku nějaké bublinkové folie, ale na první pohled nic nebylo poškozeno.

Ano, to v ruce je srdce

Modely jsou klasicky na oslintání. Ostré detaily, pěkná kvalita lití. Sprue designer se snažil všechny bity a části dát na jedno sprue, takže to člověk povětšinou nemusí hledat. Resin je světle šedý, pár modelů má jiný odstín a je klasicky trošku mastný kvůli formě. Struktura občas vypadá zrnitě, ale z zkušenosti to spraví undercoat, stejně jako miniaturní bublinky. Materiál nesmrdí jako některé východní resiny. Otřepy a onen „papírový“ resin je zcela v normě, začišťování vypadá na rychlou práci.

Modely jsou boží, strašně se mi líbí, jak se Raging Heroes drží svých psychadelických artworků.

 

Ty ouška!

Jediné, co bych vytknul, jsou klasické problémy s tenkými resinovými věcmi a různými „spiky bitz“ – transport. Tyhle jemné věci mají tendence se lámat a to docela snadno.
Co se dá dělat, freebies v kovu nebyly. Hlavní modely ale ano.

Fotky zbytku modelů naleznete na mém rajčeti : Tady, tam myslím, že komentáře není potřeba. Jinak je opravdu škoda, že nevyužiju všechny modely, ale na barvení Sester se opravdu těším. Mají správně grimdark-gothic feeling, který se bohužel z Warhammeru 40K poslední dobou vytrácí.

„Amen.“

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

  • Dalcor
    Posted at 21:23 23.8.2016
    Dalcor
    Odpovědět Author

    Sakra, to jsem teda prosral 🙂