Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

W40K : Sabre jede do Vídně

13.9.2016

Máme tu další zprávu od Petra „Sabreho“ Hořáka. Tentokráte se vydal do Vídně.

Bylo 10. září a ve Vídni se konal jednodenní turnaj, na který jsem se rozhodl vypravit expedici. Doplnil bych, že poměrně početnou – vyrazili jsme ve složení Dawex, Prcek, Alsus a já. Turnaj probíhal jen několik minut od centra, takže ráno se objevil problém s parkováním. Nicméně po cca 20 minutách jsem našel místo, kam postavit náš vehikl a mohli jsme se začít věnovat více potěšujícím věcem.

Místní hráči byli velice příjemní lidé, kteří nás okamžitě přejmenovali na Brno Expedition Corps. Sešlo se nás cca 16, takže příjemné množství hráčů. Herna byla však v podzemí takže v tomto množství byl rychle vydýchaný vzduch, naštěstí borci měli nějaký provzdušňovač, který vytvářel snesitelné prostředí. 

Dlouho jsem přemýšlel co za armádu vzít na tento turnaj. Když jsem viděl soupisku armád, kde dominovaly armády Space Marines, a já vezl v autě ještě další tři, chtěl jsem vzít něco jiného a tak po týdnu přemýšlení padlo mé oko na tyranidy. Využil jsem tedy ochoty svých přátel Ceceho, Hada a Václava2 a sehnal armádu. Nečekejte žádné ořezávatko, soupis byl následující:

 

CAD

HQ1: Hive Tyrant 165 (Hive comander 20, wings 35, 2x TL Devourer 30, Elektroshockgrubs 10), warlord, 260pts

Troop1: Ripper swarms 39 (deepstrike 3x2pts) 45pts

Troop2: Mucolid Spore Cluster 15pts

Heavy1: Mawloc 140pts

Heavy2: Mawloc 140pts

Heavy3: Mawloc 140pts

 

Hive Fleet detachement

HQ2: Hive Tyrant 165 (wings 35, 2x TL Devourer 30, Elektroshockgrubs 10), warlord, 240pts

HQ3: Hive Tyrant 165 (wings 35, 2x TL Devourer 30, Elektroshockgrubs 10), warlord, 240pts

HQ4: Hive Tyrant 165 (wings 35, 2x TL Devourer 30, Elektroshockgrubs 10), warlord, 240pts

Troop3: Mucolid Spore Cluster 15pts

Troop4: Mucolid Spore Cluster 15pts

Troop5: Mucolid Spore Cluster 15pts

 

Air Superiority detachement

Fast1: Helldrake (balefalmer) 170pts

Fast2: Helldrake (balefalmer) 170pts

Bitva první : deploy vanguard strike

Soupeř přišel s Centurion starou.

GK detachment

Draigo

Librarian

5 termitnátorů

2x dredknight s heavy incineratorem a heavy psycanonem

 

UM detach

Tigurius

Command squad s 4 meltama v podu

5 tactical mariňáci s meltou v podu

4 centurioni

 

Tohle jsem úplně nechtěl skoro všechno má 2+ sejv a force weapony. Soupeř nenahazuje naštěstí invisibilitu, což by ani tak moc nevadilo. Rozhodl jsem se začít, čímž jsem porušil své pravidlo FMC armád nikdy nezačínat, ale nechtělo se mi riskovat ztrátu tyrantů. První kolo tedy jen letím a nic nedělám. Draigo použije svoji Gate of Infinity, čímž si přivodí první wound. Doskakuje tak, aby dostřelil na tyranty, naštěstí jim nepůsobí vážnější zranění. Pak přijde mé druhé kolo, Mawloci odvádějí docela slušnou práci, až na to, že jeden se zabije při tunelování, druhého si soupeř může postavit kam chce, takže k termoskám a třetí když se snaží vykopat na termoskách, tak se vykope na druhém mawlocovi, kterého zraní a soupeř si jej může dát zase kam chce, takže před dreadknighta. OK, Deathstara je mrtvá včetně charakterů, já jsem -3 Mawloci. V dalším kole dva tyranti vyřadí termosky a helldraci power armour marínu. Soupeři zůstávají pouze dreadknighti, jednoho do konce bitvy umlátím za cenu jednoho flyranta. v 5.  kole končíme na hod kostkou. Počítáme skore, tady zjišťuji že se nehraje na killpointy, což je nemilé. Kontroluju sice víc objectivů, ale soupeř má spoustu karet a já jen 3 takže prohra 9:11.

 

Bitva druhá :  deploy hammer and anvil

potkávám eldary

Autarch

3×10 Dire Avangerů v nějaké formaci

6×3 motorky se scater laserem

2 serpenta

2 děla

Wraight Knight

Culexus

Imperial Bunker

 

No jsem jsem zvědav, vyhrávám hod o deploy a tak se vyskládám první. Bohužel, až když se pozicuje, tak mi soupeř oznamuje, že má Culexuse (ale dost možná jsem mu nerozuměl předtím). Samozřejmě dva flyranti se schovávají za budovou tak inteligentně, že Culexuse nevidí takže je 12” ode mne. No nic musím začít, jinak jsem bez tyranta. Jeden flyrant proletí kolem a Culexus je mrtvý. Soupeř valí oči (podotýkám že šilhal na obě) jak se na snap shoty Culexus zabíjí. Toto je ale začátek pekla. On mi v podstatě nic nedělá. V druhém kole se vykopávají Mawloci, i když nechci. Ale aspoň zabírají objectivy. Ničím mu serpenty a Dire avengery v nich pomocí draků. Bohužel při snaze něco vykouzlit si jeden tyrant hodil perily, dostal pecku, spadl a pak dostal D od děla, bye bye tyrante. Soupeři z rezerv přijdou motorky, které nic moc neudělají, a tak ve třetím kole skoro všechny mizí. 4x za sebou jsem hodil plnej počet hitů, plus nějaky kouzla. Soupeř zase nic moc nedělá. Ve čtvrtém se už kryju před hodem jeho kostek o stůl, opět jsem předvedl nějaký zázračný hod. Ale přicházím o Mawloca na dělo. V 6 kole to končíme dohodu.

Tentokrát primární mise byla killpointy, co dodat. Posbíral jsem jich mraky, soupeř 2. A na karty jich mám taky mraky. Výhra 15:5

 

Bitva třetí : Relic a Dawn of War deploy.

Potkávám trochu smutně Alsuse (chtěl jsem rakušáka). Alsus přitáhl s Gladiuskou, soupis by zabral stránku a každý ji zná (pozn. Spousta maríny s transporty zdarma, který má Objective Secured a musí se vyhladit celá. Poznámka redakce)

Gladius Strike Force

Tentokrát se deployuji druhý a nakonec se rozhodnu, že není čas ztrácet čas a chci začít. (Nebyl to tak dobrý nápad) Kradu iniciativu a Alsus s úsměvem říká Coteaz. Zkušeně hážu opět 6 a začínám. Na stole je mrtě Rhin a tak v prvním kole zabíjím asi 3, v dalším taky a tak to pokračuje dál. Něco sice odpadá, ale nejsou to kritické ztráty. Ve třetím kole už tam moc krabiček nezbývá a je čas jít vysekat Relic z hordy mariňáků. Tady už je to horší a nejde to tak rychle, zvlášť když jeden drak dostal granátem do motoru a vybuchnul. Sice vysekávám relik a stoupne si na něj flyrant, ale stále je v okolí poměrně dost objectiv secure mariňáků. Naštěstí ze začátku mi šly karty a tak když nemám Relic, tak mám dost bodů na kartách takže vytáhnu výhru 11:9.

 

Končím na celkovém 7 místě. Nebylo to úplně to v co jsem doufal, ale nějaké chyby jsem udělal. Navíc jsem došel k závěru že to chce míň mawloců a víc tyrantů

Shrnutí

Výborná atmosféra, nikdo se kysele nekoukal na rostry i když některé byly opravdu ostré. Lidi taky víc než v pohodě, prostě příjemně strávený den. První místo vyhrál nějaký Eldar, který byl na turnaji vůbec poprvé. Jo a dotace na jednodenní turnaj byla nějakých 200Euro + nějaký swag.

Za měsíc se tam koná dvoudenní turnaj, který hodlám také navštívit. Místní říkali že už je tolik přihlášených že museli zamluvit nějakou tělocvičnu tak jsem zvědavý.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.