Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 1

Unboxing

Bolt Action : Starter unboxing

21.9.2016

Band of Brothers Unboxing

Děkujeme Vláďovi „KrweKrwovi“ za text a fotky.

Band of Brothers na eshopu Warlord Games

Dnes se podíváme na obsah strater setu 2. edice hry Bolt action, který je za 70 liber (Cca 2200, pozn. redakce) zajímavým vstupem do této zábavné historické hry. Na stránkách výrobce si přečteme, co za své peníze dostaneme:
12x plastových německých Granátníků
24x plastových US Parašutistů
Plastový SdKfz 251/10Ausf D3,7cm PaK hakl
Plastové ruiny farmy
A5 Pravidla
Rychlá pravidla
„Cheatsheet“
12 plastových pin markerů
Plastové šablony a tokeny
10 šestistěných kostek a deset rozkazových kostek

Dost nudného opisování a hurá do vybalování!

Vcelku velká krabice

V nacpané krabici na nás hned vykouknou pravidla 2. edice Bolt Action, jejichž recenzi brzy přineseme. (O Bolt Actionu se lze dočíst v sekci Pro začínající hráče).Pod nimi nalezneme rychlá pravidla pro začátečníky, tedy klasický výcuc pravidel s historickými údaji.

Pravidla a rychlopravidla

Na zadní straně nalezneme praktické tabulky, bez kterých se neobejdeme. Dále nalezneme návody na sestavení miniatur a onen zmiňovaný „cheatsheet“, ve formě kartonu s křídovým potiskem, který vypadá velmi odolně a použitelně, zároveň slouží jako druhé víko, aby se nepoškodily rámečky s miniaturami. Na jeho bocích si můžeme vystřihnout pravítka! Originální řešení. Jsou v hezkém, dřevěném stylu.

Pravítko, tabulky.

Konec papírové omáčky a podíváme se na modely: A že jich je!

Začneme dvěma rámečky s nádhernými německými granátníky, kteří jsou již nějakou dobu v prodeji a tak je odbudeme odkazem a fotkou.

Grenadiers

Mnohem zajímavější je klasický hakl verze D, který si sice můžeme pořídit v obchodě, ale zde k němu dostaneme malý rámeček s „ťukátkem“ – 3,7 cm PAK 36. Model je samozřejmě detailní a perfektně zpracovaný. Samozřejmě můžeme zvolit variantu bez děla se standardním MMG, ale samotné dělo bohužel díky absenci podvozku nevyužijeme. K polopásu najdeme přiložený malý obtiskový aršík.

První sprue

 

Druhé sprue

Pak 36 sprue

Zlatý hřeb večera jesou čtyři rámečky s Americkými paragány! Zde najdeme šest těl na postavení paragánů s velkou paletou zbraní s sumek. Třešničkou na dortu je 15 hlav! Takže se nemusíme bát velké duplicity modelů. Najdeme zde 12 zbraní: 1x .30 cal kulomet, řečí pravidel MMG, 1x BAR M 1918 (který sice parašutisté netahali, ale dodají palebnou podporu), 3x Thompson M1A1 smg, 4x M1 Grant, 2x M1 carabine s nepříliš povedenou sklopnou pažbou a naposledy obligátní colt M1911. Takže můžeme teoreticky postavit až 4 MMG teamy, podstavec pod kulomet však dostaneme jen na jeden.

4 stejná sprue…

…plná paragánů

Následuje pytlík s ruinou statku, který je velmi pěkně zpracovaný. Je vyrobený z tvrdého plastu a je u něj možné vyrobit několik menších ruin a jednu větší. Bohužel není jasné co a jak lepit, protože výrobce nedodává žádný návod na sestavení, takže si užijete hromadu legrace s vymýšlením co má jak jít a kam.

Kousek farmy

Pod samotnými miniaturami najdeme slibované šablony a Tokeny.
Šablona používaná na střelbu HE zbraní je vyrobena ze stříbřitého plastu a kombinuje v sobě všechny velikosti HE markerů od 1palce do 4 palců. Ze stejného materiálu najdeme tokeny pro rozkazy a poškození vozidel, bohužel jednostranné. Potěší tvar klasických psích známek. Nakonec nalezneme 12 pin markerů vyrobených z červeného průsvitného plastu. Markery mají číslování od 1 do 12 a ukazatel, bohužel jsou bez nabarvení špatně čitelné a působí poněkud kýčovitě. Nicméně jsou vymyšlené hlavou a budou fungovat. Nesmíme zapomenout klasické rozkazové kostky v zelené a šedé barvě pro obě strany konfliktu a 10 malých obyčejných šestistěnných kostek.

Tokeny a markery

Hodnocení:
Co dodat? Nový box je velmi příjemným překvapením jak obsahem, tak zpracováním, o ceně nemluvě. Za svých 2200 Kč dostaneme 2 solidní základy pro armády, pravidla , tokeny a krásný základ terénů. Pokud je trochu uvažujete o hraní Bolt Action a chcete hrát Němce nebo paragány, rozhodně se vyplatí zainvestovat do základní sady.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře