Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Zlobr liga 1 – Brno, Black Oil

26.9.2016

V sobotu 24. září se v Brněnské herně Black Oil za podpory Černého Rytíře odehrál první turnaj nového ročníku série Assault on Black Oil. Zároveň to byl první turnaj z moravské ligy nazvané ZLOBR liga podle měst, ve kterých se budou hrát turnaje a to Zlín, Ostrava a Brno. Jak už to u prvních turnajů bývá projevily se porodní bolesti nicméně byl nějakým způsobem překonány, krom zácpy na D1 ta se musela protrpět. Účast byla hojná, sešlo se 14 hráčů ze Zlína, Hradce Králové, Olomouce a Brna.

DA vs Tyranids

Rozmanitost armád také nebyla špatná až na Dark Angely, kteří tvořili čtvrtinu startovního pole. K vidění byly vidět armády Tyranidů, sester, Harlequinů, Vlků a další. Po třech urputných bitvách nakonec nejvíce bodů sebral Lukáš ”Ovar” Slovák se svoji armádou Sisters of Battle a první Brněnská medaile putovala tedy do Zlína.

Vétěz testuje kvalitu medaile

Ještě jsme měli náhodnou cenu od Černého Rytíře, kterou si odnesl Alsus. Dle úsměvů na tvářích většiny hráčů byla vidět výtečná atmosféra, obsluha v Black Oilu byla též skvělá a navíc s výbornou Hunterovou kuchyní. Další turnaj Zlobr ligy je nahlášen na 5.11. v Ostravě, ale možná do toho vstoupí ještě někdy Zlín. Pokud ne, doufám, že v Ostravě se sejde podobně velká skupina hráčů

-Sabre-

Na nějaké fotky je možno se podívat v galerii na Rajčeti

A zde je možno se podívat na propozice a průběžné bodování.

Dále je možno si prožít turnaj očima hráče, známého pod přezdívkou F4tm4n500

Tak přátelé,kamarádi…Rád bych se s váma podělil o zážitky z Brna ! Overall : První návštěva v klubu Black Oil pro mě proběhla naprosto příjemně ať už z hlediska hráčů nebo interiéru.Turnaj byl dobře provedený a atmosféra skvělá.škoda jen že já jsem jím „musel“ projít v duchu hektického hraní neb nestihnutí posledního vlaku by mi přineslo hned další zážitek v podobě zkušenosti „Brno Hobo style“.K mému překvapení jsem však všechny tři bitvy dohrál a co víc docela dobře !

Nejdřív ukázka mého listu  :
Necron CAD 1250

HQ – Overlord – Warscythe,res orb,phase shifter

Troops –
12x warrior (gauss)
12xwarrior  (gauss)
10x immortal (gauss)

Elites – 5x Triarch Praetorians rod of covenant
5x Triarch Praetorians void blades,particle caster
1x Triarch Stalker Heat Ray,quantum shielding
Fast –    3x Canoptek Wraith whipcoils
4x Canoptek scarabs

A teď  trochu k jednotlivým bitvám :

Bitva 1. Necroncs vs Tyranids
Do první bitvy jsme si mohli svého soupeře vybrat a já jsem se rozhodl pro nejistě působicího avšak sympatického nid playera s metaláckým ohonem.V duchu jsem se těšil jak tě nidům pěkně připeču ocásky ale ejhle ! Úsměv mi zmrznul na rtech když na stůl vytáhl 2x flyranta a 2x Dakkafexe ….Nemohli chybět potvory na shrouded  a armádu dobarvovalo odhadem asi 40 termagauntů.Moje palebná linie nekronů bledla závistí.Neskutečné množství rerolované palby kombinované s neschopností mého blobu protáhnout se za tři kola lesem způsobilo že do rapid fire doběhlo pár nejistě se usmívajícíh warriorů a lord ze zadu stále zaseknutý za nějakou větví klel v dávno zapomenutém jazyce.Upřímně nebýt pretoriánů, neudělal bych asi vůbec nic,takhle jsem alespoň posekal pár nidů a zbavil ho shrouded ale marná sláva dostávám klepec 6 ku 10

Bitva 2 Necrons vs Blood Angels
Po počátečním šoku v podobě vysoce kompetetivního dakka listu nidu přišlo příjemné svlažení v podobě rudých brnění Blood Angelů a věčně se usmívajícího pohodáře, jehož jméno budiž ztraceno v záhybech mé paměti.Bylo mi jasné že jednoduchý systém párování mi přiřadí někoho, kdo utrpěl porážku stejně jako já, avšak s vědomím, že jsem si v první bitvě nejspíš ozkoušel to nejtěžší, tak jsem šel do tohohle střetu optimisticky.Trochu mě zatrnulo, když se na stole objevil vindicator nebo desítka jumpack death company s Astorathem a v rezervě čekal stormraven s death company dredem Věřil jsem ve své manévrovací schopnosti a hlavně byl jsem si díky hře s nidy vědom hned několika taktických chyb, jenž jsem hodlal napravit.A skutečně –  potencionálně smrtící list byl doslova negován jedním taktickým omylem vedle druhého.Najet s vindicátorem ke scarabům dobrá,zabít assaultem družstvo pretů, jen aby Astorath a spol zůstali stát před mojí palebnou linií dobrá. Ale když protivník (také pohodový protihráč) PŘISTÁL se stormravenem, aby vysadil dreda necelých deset palců od mych wraith,scarabů a dvanáctky warriorů….bylo mi to celkem líto.Na konci čtvrtého kola byly Andělé zkutečně krvaví lépe řečeno zkrvavení a já slavil table  10 ku 5 !

Bitva 3. Necrons vs Dark Angels
Ano….Osud mi přihrál jako posledního protivníka frakci maríny kterou naprosto iracionálně nemám v lásce.To bylo podtrhnuto tím, že muj třetí soupeř stroze pusobící a jednající slovák proti mě postavil početnou motorkovou sílu přetékající plasmou.Nicméně podle kusých informací, jímž jsem z jeho překotně rychlé slovenštiny porozuměl měl nejspíš z nekronů nějaké trauma z minulosti a mojí palebné linie se bál.Deset minut si ponuře prohlížel můj deploy než se rozhodl že mě nechá raději jít prvního.V bláhové naději, že se snad vydám na pochod smrti skrz terénem posetou mapu jako v první bitvě se na chvíli vytratil sledovat zápas než dohýbu armádou.Když se vrátil čekalo ho zklamání linie se jen spořádaně přesunula o palec či dva blíže k objektivům.Po dalších deseti minutých lamentů, jak odmítám vyjít na otevřenou pláň a nechat se uškvařit plasmou jako hodný xeno se Andělé dali do pohybu.Long story short – Angels neměli svůj den.Pochopil jsem, že rerolovaný jink s feel no painem nemá smysl zkoušet a mé kovové legie se pustili do motorek hezky zblízka.Následovala jatka, za která by nestyděl leckterý khorne berserk a když můj lord ladně rozřízl Inter-něco chaplaina na bice od prdelky po úsměv věci už prostě nebyli tak nadějné jako na začátku.Pro urychlení mého nevyhnutelného avšak těžce dobytého vítězství se Angels vzdali a já slavil druhé vítězství 10 ku 8.

Poslední slova : Jak jsem již řekl turnaj byl skvělí a já si ho do poslední minutky užil.Lidi byly v pohodě a atmosféra parádní.Viděl jsem v akci spoustu armád,které bych jinak nejspíš ani nezahlédl a o své vlastní armádě jsem se dost naučil.Jsem moc rád že jsem tam mohl být a doufám že né naposled.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.