Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Unboxing

Dekrabizace – Gorechosen

4.10.2016

Krabice plná Khorna

„Mé tetelivé prstíky šmátravě hmatají po předivu, z něhož je utkán papír, jenž svou silou váže hrozivé síly a bojovníky chaosu. Ale vím, že nedokáži tomu pokušení odolat. Gorechosen je vypuštěn!“

Vrhám se dnes prvně do vod unboxingu, neboli česky dekrabizace ;] V drápech mi uvízla nová hra od Games Workshop s názvem »Gorechosen«. Příběh hry je zasazen do mytologie Warhammer – Age of Sigmar.

Hra se líně převaluje na hranici deskoherního světa a wargamingu. V krabici nový adept chaosu najde pravidla, karty s individuálními schopnostmi pro každého ze čtyř bojovníků, balíčky akčních karet, karty kritických zranění a karty iniciativy. K herní desce je přislídováno plato se žetony pro počítání zranění, tzv. wrath (že by zuřivosti?). Deskovkářovo náčiní doplňuje šest šestistěnných kostek.

Obsah krabice

Kovaného deskoherního fanouška možná rozhodí čtyři platíčka s figurkami válečníků, které dají vzpomenou na dětská léta s kanagonem a modely od Switu (mladší si doplní třeba Revell). Ano, před hrou se musí válečníci Gorechosen přímo vyrvat z vězení plastové formy a slepit do svého skvostného stavu. Jak je u GW zvykem, figurky jsou na špičkové úrovni. Přestože nejsem fanouškem téhle zvrhlé frakce, miniatury jsou nádherně vyvedené se spoustou jemných leč brutálních detailů.

Karty a modely. Jsou pěkně vidět i přihrádky na slepené a nabarvené válečníky

Konkrétně se majitel hry může těšit na následující charaktery:

Kore Hammerskull (alias Skullgrinder)
https://www.games-workshop.com/en-GB/Khorne-Bloodbound-Skullgrinder

Vexnar the Reaper (alias Aspiring Deathbringer with Goreaxe and Skullhammer)
https://www.games-workshop.com/en-GB/Aspiring-Deathbringer-with-Goreaxe-and-Skullhammer

Redarg Bloodfane (Exalted Deathbringer)
https://www.games-workshop.com/en-GB/Exhalted-Deathbringers

Heldrax Goretouched (Slaughterpriest)
https://www.games-workshop.com/en-GB/Khorne-Bloodbound-Slaughterpriest

V pravidlech je mimo hry samotné popsáno i pozadí temných sil chaosu, jejich hierarchie a popisy jednotlivých válečníků Gorechosen. Navíc je k dispozici návod na sestavení jednotlivých miniatur spolu s návrhem barevného schématu a seznamem použitých barev z řady Citadel.

Sprue s modely

Podrobnosti o hře samotné se přivlečou v samostatném článku, aby zasáhli do vašich bídných deskoherních osudů.

Aleš Alladjex Matas

(Cena krabice se pohybuje okolo 1250.- Kč. Pozn. redakce)

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.