Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Unboxing

Unboxing : Gamemat ruiny

16.10.2016

Jak jste si jistě všimli, na obou conech (Jak na Deskofobii, tak na Žižconu), jsme měli hezké terény od firmy Game mat. Tak proč se na ně nepodívat trošku blíže?

Terény jsme dostali půjčeny přímo od výrobce a první věc, co nás překvapila, byla velikost krabice a váha.

p1050994

Krabice už má docela něco za sebou, nacestovala totiž dva cony!

Váha samostatných terénů by měla být 7,5 kilo resinu. To je slušná nadílka.

Krabice v krabici...

Krabice v krabici…

 

Set samotných ruin obsahuje 1 ruinu velkou, 2 větší, 2 střední a 4 malé ruiny. Ve velké krabici jsou 4 další krabice, a v každé je v polystyrenu finální ruina. Což je docela hezký způsob šetrného převozu.

p1050992

4 malé ruiničky

Jediné, kde to trošku nesedí je u velké ruiny, kde výřez do polystyrenu je trošku drobivý. Zbylých 8 ruin pěkně sedí, polystyren netrousí bílé kuličky a všechno je v pohodě. Dáme se do vybalování.

Půlka stolu

Půlka stolu

Na první dotyk jsou ruiny pěkně těžké, masivní a působí respekt. Tou větší by pravděpodobně šel zabít subtilnější hráč. Zpracování na fotkách je přímo z krabice, takže je to produkt „Vybal a hraj!“, což je super. Po vybalení terény zabíraly celkem dobrou polovinu „velkého“ stolu. Ruiny jsme i změřili, abychom byli přesní. Velká ruina má po dlouhé straně 12″, střední 6″. Když je dáme pěkně k sobě, tak nám vzniknou 3 ruiny 12 x 12″.

Povrchový paint je pěkný, jednoduchý. Světlý drybrush na šedém základu je osvědčený postup. Hezký detailem jsou u velké ruiny „vložky“ do spodních oken, aby skrz ní nebylo vidět.

p1050985

K testování jsme bohužel nedostali jeden typ větších ruin. Měli jsme dvoje střední.

Tyto ruiny utekly testování

 

Tak, následující všemi oblíbené destrukční testy. Zkoušeli jsme resinový monoblok trošku nalomit, avšak nepovedlo se. Stejně jako v filmu Pelíšky by to určitě šlo, ale proč ničit pěkné věci. Rozhodně je tento materiál pevnější než klasický plast, avšak o zem bych s ním neházel. A tak jsme aspoň zkusili, jak pěkně drží barva. Oděr byl zkoušen ošoupáváním utěrkou a rejpání nehtem. Jak barva, tak resin drží. Zatím dobré.

Ale známe to – turnaje jsou divoké jízdy a tak jsme opět simulovali běžné poškození – ruinu jsme polili kečupem, pivem a citrónem.

Běžný úraz

Chvilku jsme to nechali zaschnout. Ruinu jsme poté umyli pod horkou vodou, ošudlali jarem a houbičkou a kečup z spár kartáčkem na zuby.

Čistota - půl zdraví!

Čistota – půl zdraví!

Terén opět vydržel – barva a nátěr drží, nepouští, materiál je stále v pořádku a bez jakéhokoliv poškození. Opět jsme se drželi běžného poškození, ruiny jsme ani nezapalovali, nepolévali kyselinou či nepřejížděli autem.

Pro českého uživatele může být trošku větší cena (na webu výrobce 135 euro), avšak se nejedná o věc, kterou si kupujete v jednom nebo sám. Důležité je uvědomit si, kolik času ušetří fakt, že ruiny jsou již nabarvené. Na menší hry na stole 4″ x 4″ nebudete vědět, kam se hnout.

Jinak, pokud napíšete na gamemat.eu@gmail.com, dostanete cenu v korunách českých a pokud uvedete heslo „Critical Hit – Kečup a pivo“, tak vás čeká i drobná pozornost v formě malé slevy.

Děkuji ještě jednou Gamemat.eu za zapůjčení a držíme palce s novými sadami terénů!

Takové to domácí hraní...

Takové to domácí hraní…

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.