Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 3

Rumory

Burning of Prospero

22.10.2016

Nová desková hra od Games Workshopu se blíží! Nebudeme si nic nelhávat, ale koho zajímá ona hra? Tato krabice je opět další krásný starter do Horus Heresy, takže při hře „Stavíme Legii“ bude možno si vybrat již mezi Betrayal at Calth a tímto – takže dva typy klasické mariňácké zbroje, oba typy terminátorů a něco málo navíc.

 

V rámci jiných blogů a webové stránky GW už vyšel oficiální seznam modelů a obsah krabice. Opět, za tu cenu velmi variabilní plný kit, vše jde postavit na dva tři způsoby, tuna bitů na konverze navíc…Tento produkt opět potvrzuje to, že v GW se někdo zamyslel a ano, máme zlatou éru wargamingu.

Co se týče přidané hodnoty v podobě deskové hry, moc informací zatím venku není, ale na webu GW se objevilo velmi zajímavé video, kde vývojáři hry o hře mluví a předvádějí ji.

Stejně jako u Betral at Calth, tak hra nebývá primárním cílem nákupu. Podíváme se tedy, co Sesty a Custodes umí v klasickém wargamingu. Zatím byla zveřejněna jen pravidla pro W40K, naleznete je zde.

Jak vidno, mnoho rumorů se nepotvrdilo. Sestry nemají 2+ save, Custodes nemají Rampage a invul by se také hodil. Na druhou stranu nutno říct, že na první pohled vypadá jednotka sester bodově trošku podceněně. Za 15 bodů dva útoky s AP2 – to není špatné. Střelecká varianta se nezdá tak cool, přeci jen spamovat flamery umí dnes skoro kde kdo. Zde bude klíčovou otázkou avizovaný GW FAQ Draft, v kterém byl zákaz transportu v spřátelených vozidlech…

Adeptus Custodes…V základu za 50 bodů, sice T5 a dva životy s etheral warriorem, ale bez invulu. Co se týče výbavy, Guardian Spear je fajn, avšak přináší klasický paradox „parírování“ v Mordheimu. Pokud vaše Custodes tedy trefuje někdo na 2+, máte větší šanci ránu vyblokovat. V okamžiku, kdy je útočníkem bojící se gardista, co vás zasahuje na 6tky, tak se šerm nekoná a gardista vyhrál. Mechanismus přehození „To hit“ hodu protivníka je prostě trošku…meh. 3 útoky s silou 6 AP2 už dovedou poškádlit i větší soupeře. Pokud investuje do fancy orlice (Vexilia), tak 4.

Varianta s Sentinel Blade a Storm Shieldem má jednu nevýhodu – Sentinel blade je docela pádlo. A hlavně jde o ten štít, že? Na význam věci jménem „Power knife“ či spíše „Power Toothpick“ jsem nepřišel.

A co vy? Těšíte se na vypalování Prospera?

V spodní části příspěvku naleznete fotky sprueček.

Space Marines Tartaros Terminator sprue

 

Složené Sestry

 

Sisters of Silence Sprue

 

Ta hlava je taková divná…

 

ale co, je jich tam dost

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Dalcor
  Posted at 11:12 23.10.2016
  Dalcor
  Odpovědět Author

  Netěšíme, protože All is Dust….

 • Dalcor
  Posted at 11:14 23.10.2016
  Dalcor
  Odpovědět Author

  Mimcohodem teda ta power sbíječka je fakt divná

 • Krieg
  Posted at 18:47 28.10.2016
  Krieg
  Odpovědět Author

  Ten power knife je k tomu aby ten Custodian s vlajkou měl taky ap3 útok