Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Unboxing

Unboxing : Burning of Prospero

20.11.2016

Dnes se podíváme na krabici, kterou již mnoho z Vás má doma. Burning of Prospero je nová desková hra od společnosti Games Workshop, která hlavně obsahuje 47 plně detailních modelů (3 x 10 Tactical Squad, 1 x 5 Tartaros Terminator Squad, 1 x 5 Custodes, 1 x 5 Sisters of Silence, Bjorn Greigor the Fell-Handed a Ahzek Ahriman).

p1060012

Boxík velký, tak se podíváme dovnitř.

p1060013

Věci! Tuny věcí! Spousta věcí!

V krabici moc vzduchu není. Krom sprueček a podstavců tu jsou 3 knížečky (Pravidla, Jak lepit modely a Něco o legiích), dva Quick Reference, dvě sady kostek a balíček karet.

Sprueček je opravdu spousta, na jejich detailní fotky je možnost se podívat třeba zde.

p1060015

 

Kartiček není zase tolik, v finále to jsou 3 balíčky – Karty kouzel pro Tisíc synů, Sesílací balíček a balíček Síly vůle. Veškeré staty a potřebná pravidla jsou na referenčních listech.

p1060017

 

Herní desky – pěkně zpracované, oboustranné. Celkem pět archů – tři velké desky, dvě malé a nějaké překážky a ruiny. Dobré je, že herní políčka jsou rozděleny i drobnou rýhou, takže je poměrně jasné, kde jsou hranice.

p1060020

Magnusovo Sudoku.

To by bylo k komponentům, které jsou opravdu fajn.

A co hra samotná?

Pravidla jsou vcelku jednoduchá, testovací subjekt je pochopil na první vysvětlení během cca 7 minut..
Hra je rozdělena na následující fáze :

  • Enumeration – Kouzlení. Zde může hráč Tisíce Synů seslat až 3 kouzla, obvykle z 5 dostupných. Porovnává se zde hodnota a efekt na třech vrchních kartách balíčků Kouzlení a Síly Vůle.
  • Pohyb – Oba hráči táhnou svými modely. Na rozdíl od Betrayal at Calth se nehraje na střídačku či na akční body, ale jeden hráč táhne celou armádou, poté druhý. Každý model má 2 body pohybu a stejně jako řešení Linie Střelby je to vcelku jednoduché.
  • Útok – V této fázi probíhají útoky, a to jak střelecké, tak v boji na blízko.  Zde se vyhodnocuje střídavě. Boj se vyhodnocuje kontrastním hodem Útok vs. Zbroj, síla útoku je ohodnocena kostkou (d6 – d12). Hod 4+ na útok je úspěch, hod na obranu je třeba mít větší či rovno hodu na útok, aby ho znegoval. Hod s silou větší jak 6 se počítá jako kritický a zraňuje za 2. Každý model vydrží 2 (Veteran) až 4 (Hrdinové) zásahy, potom je mrtev. Na rozdíl od Betrayl at Calth se přebytečná zranění (např. jednotka dostane za 3 zranění, umře 1 Veterán, 1 zbývá) zaznamená tokenem a zůstane do konce kola. Díky tomu jdou i Custodes uzobat boltery, avšak to chce trošku práce.

A to je v zkratce asi vše k systému hry. Knížka pravidel obsahuje jen 6 scénářů, které na sebe navazují jen příběhem, avšak netvoří kampaň jako např. v Descentu. Co se týče hry samotné…

p1060022

Adeptus Custodes se brání Spire Guard ( Namísto modelů Thousand Sons)

…tak je trošku vidět, že hra je „přidaná“ hodnota. Je to docela kostkovaná a něco, co by jsme označili jako „Americatrash“. Zábavné to je, avšak nějaké mise by zasloužili více testování a ještě trošku doladit. Ostatně, s tak jednoduchým systémem člověk moc parády neudělá. Každá mise je je jiná, hodně často obsahuje „mnozí efektové“ a obecně to není špatná odpočinkovka. Příběh, který tvoří cca polovinu knížky pravidel, je vanilkový asi jako zmrzlina z Tesca.

A celkový dojem?

+ Fullkit modely
+ Technické zpracování celého produktu
+ Cena (V případě nákupu po jednotlivých jednotkách, je cena boxu cca. 7 500.-
+ GW zjistilo, že existují i jiné než šestistěnné kostky

– America-trash aneb hod o iniciativu je velmi důležitý
– 6 misí bez kampaně
– Malá úroveň znovuhraní, vzhledem k jednoduchosti oproti Betrayalu

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.