Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 3

Tutorialy

W40K – Pořizujeme armádu – Xenos (Tyranidé, Tau)

9.1.2017

Tyranids

neboli také „Brouci“. V této armádě nenajdete žádný stroj, všechno jsou bioorganismy. V armádě najdete jak velká monstra, tak malé brouky hrané po desítkách. Pojďme se tedy podívat, co je dobré koupit na začátek. Armáda má dva herní styly, velké množství malých brouků, nebo malé množství velkých monster.

HQ – V tomto slotu je to docela bída. Je zde několik modelů, ale z herního hlediska má význam pouze Hive Tyrant. Přikupte mu křídla a dva devourery a máte základ, který jde hrát i dvakrát. Za zmínku stojí ještě Tervigona – model broučí matky, která může plodit další malé brouky. V určitém případě je možné ji zařadit do kategorie Troop.

Troop – V tomto slotu se nachází kromě jedné vyjímky jen malí broučci. Můžete postavit střelecky – Termagaunts, či hejna určená do boje zblízka, Hormagaunty neboli „Kosy“. Jednotkou Warriorů také nic nezkazíte, dovedou poskytovat synaptické propojení s Nadvědomím (Velmi důležitá záležitost). Ripper swarmy jsou též použitelné, pokud potřebujete upotřebit body jinde a musíte naplnit povinné sloty. Nic jiného od nich nečekejte.

Elite – Zde máme použitelné dvě jednotky. Venomtropa je obzvlášť důležitá, pokud chcete hrát velké množství brouků. Zoanthrope je jednotka, která k boji užívá kouzla. Obojí je v jedné krabičce, takže si stačí jen vybrat. Z jedné krabičky lze postavit jednu Venomtropu a dvě Zoantropy.

Fast – Pokud chcete hrát velké množství brouků, hodí se několik krabic gargoyl, třeba tři. Pokud se chcete zaměřit na monstra, Hive Crona je dobrá volba.

Heavy – V případě tohohto slotu nejvíc upotřebíte Mawlocy, alespoň ze začátku.


Většinou se dají minimálně ti malý brouci koupit po burzách. Zřídka se objevují i monstra.

Tau Empire

Armáda plná různých bojových obleků, inspirovaná japonským anime. Silně střelecká armáda, jejíž nevýhoda je jistá slabost v boji zblízka.Co tedy koupit aby jste nešlápli vedle?

HQ -Zde je na výběr prakticky ze dvou jednotek. První z nich je Commander. Pokud chcete hrát vícero suit, je to volba číslo jedna. Druhou je Ethereal. Ten se hodí k vícero jednotkám Fire warriorů. V jiném případě jeho efektivita významně klesá.

Troop – Obě jednotky z této kategorie jsou velmi použitelné. Krooty upotřebíte v podstatě v jakékoliv tauí armádě, hodí se jich minimálně dvě jednotky. Fire warrioři jsou pravděpodobně nejlepší troopa v celé hře. Chce jim to ale podřídit armádu – pokud je chcete hrát, pořiďte dvě až tři jednotky a nezapomeňte na Ethereala.

Elite – U této armády jsou v tomto slotu jasné volby. Jedna až dvě Riptide poskytují masivní střeleckou podporu a lze je kombinovat s obyčejnýma suitama XV8. Další možnost je zvolit mobilitu a pořídit si více Crisis suit a jen jednu Riptide.

Fast – Celá armáda často stojí a padá na použití vybavení „Marketlight“ – označovací laser, který pomáhá zbytku armády lépe střílet. Z fast slotu jsou efektivní jak Pathfinders, tak drone squadron vybavena marketlighty. Můžete pořídit jednu jednotku od každé, nebo zdvojit jednu z nich.
Piranha není špatná, ale asi ze začátku ji potřebovat nebudete.

Heavy – Nákupem jednotky Broadside o 3 modelech neprohloupíte. Jedná se o poměrně výkonnou střeleckou jednotku na delší vzdálenost. Sky Ray také není špatný, jeden se v armádě hodí vždy – nejen proti letadlům.

Napsal Petr „Sabre“ Hořák

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Erik
  Posted at 12:25 10.1.2017
  Erik
  Odpovědět Author

  Ej, tyvole, ten článek nemá naprosto žádnou informativní hodnotu. Není tu řečeno proč zrovna tyhle jednotky, co je na nich fajn, něco o kitech či o fluffu. Řeknu to na plnou hubu, totok není „stavíme armádu“ ale „stavíme powergaming“.

  • Katcher
   Posted at 13:09 10.1.2017
   Katcher
   Odpovědět Author

   Ten článek je pro začátečníky a je na téma „Jaké si koupit modely, aby člověk nekupoval nesmysl“. Nezabývá se strategií či fluffem.
   Pokud máš zájem něčím přispět a rozepsat jednu celou rasu na téma fluff a použití jednotek a detachmentů, budu jen rád.

   A jinak, není to „Stavíme powergaming“. To by ty články byly značně krátké a repetetivní – „Kup si 5 x Riptide do Formace :D“

   Za CritHit

   Katcher