Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Recenze

Smogcon 2017 – report zdaleka

26.2.2017

Zažil a sepsal Matouš Hloušek z Gamematu.eu

Ve čtvrtek jsem se vydal do Birminghamu konečně zažít SmogCon – velký event Warmachine-Hordes. S organizátorem Jonem Webbem spolupracujeme už 3tím rokem a bylo na čase si podat ruce i v reálném světě:)

SmogCon má na stovky našich Gamemat.eu podložek a tento rok jsme jim k tomu přidali nově i speciální sady 2D terénů. Celý turnaj tak vypadá moc pěkně:)

GameMaty v akci

Nový 2D terén určený pro WH/H

Akce probíhala od pátku do neděle v hotelu Hilton. Tam je i ubytovaná valná většina účastníků. Po večerech je bar plný wargamingových nadšenců a běžní hosté jsou v útlumu:). Celkově se zúčastnilo přes 400 hráčů, rozdělených mezi několik turnajů.

dav

Trošku větší akce

 

Hlavní turnaj byl ve velkém sále. O kousek dále v menším sále probíhaly doplňkové akce: barvící semináře a byla možnost si zde vyzkoušet různé stolní hry z produkce Privateer Press.

V Sobotu se k akci přidal i „side“ event X-WINGU, který ale vůbec nevypadal jako side, vzhledem k počtu účastníků.

dav

Side event

Přiletěl jsem ve čtvrtek večer a hned se potkal s Jonem a zachytil ho nad velkým plánováním:) Kluci měli plné ruce práce, takže jsem je nechal být a šel prozkoumat bar.

V pátek už byla akce v plném proudu. Během dne jsem sledoval turnaj a potkal Justina z serveru Beast Of War a prohodil s ním pár slov. Ale jak jinak, byl také extrémně zaneprázdněn. Nicméně můj úkol byl splněn a byl mi přislíben živý vstup k menší propagaci někdy odpoledne. To nakonec i klaplo a zde jsem v plné kráse;)

Jsem online!

Později odpoledne byl čas vyrazit do centra Birminghamu, kde jsem měl domluvených pár schůzek. Poštestilo se mi a díky Facebooku jsem byl už pár dní předem v kontaktu s Alexem, co zrovna rozjíždí 40k ligu v Birminghamu. Jeho skupina čítá asi 70 hráčů.

Společně jsme navštívili pár klubů a obchodů. Ja obligátně rozdal letáčky a pozvánky na Prague Open 2017 40k turnaj, co pořádáme a naladil pár obchodů ke spolupráci.

dav

Místní v akci

 

Večer, značně znaven po celém dni schůzek, jsem si šel dát ono zlověstné „jedno“ na bar. Hned z dálky vidím Vladimíra z Black Oilu v obležení Privateer Press bossů a lidí z Beast Of War. Uprostřed stolu Tatranský čaj:).

Proběhlo krátké seznamování a z jednoho pivka byly najednou 4 ráno a k tomu s námi navíc dva Norové. Díky Vláďo za super večer!

dav

Vladimír v akci!

 

V neděli jsem opustil SmogCon a vydal se vlakem do Nottinghamu. Jak se říká Warhammer World, to je Meka pro hráče 40k a každý by měl alesponň jednou za život tuto pouť absolvovat:)

Nottinghem je oproti Birminghamu mnohem malebnější město. Je plné kaváren. Působí živěji a mladistvěji, což je dáno i počtem univerzit.

Warhammer World – co vám budu povídat: lépe je to vidět. Je zde část pro hráče s úžasnými stoly, kde zrovna probíhal nějaký turnaj.

 

dav

Warhammer World

 

Zamířil jsem se do exhibiční čáti. Za malou úplatu 8GBP vás čeká několik sálů naplněných dioramaty od menších po jedno snad 10 metrové. Nevím kolik hodin jsem tam strávil, nebylo to málo. Ale pořád to nestačilo, si vše důkladně prohlédnout.

dav

Takové malé diorámko

dav

Pokud tohle není awesome, tak už nevím.

dav

Dobře, možná tohle…

dav

Spočítej knechty

Imperium stands. S tanky a tak.

Imperium stands.
S tanky a tak.

dav

Blue Valkyrie Down

 

Je třeba zmínit, že i AOS diaramata byla naprosto fantastická.

dav

Masivní.

 

 

 

 

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.