Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Místo imperiálního marše hrál Scatman

19.3.2017

Prostory Grandiózního kulturáčku v Pardubicích přímo vybízejí k pořádání menších turnájků, váhám jen chvíli a následně vyhlašuji první turnaj ve Star Wars X-Wing. Pořadatelské výhody tohoto místa jsou nedozírné. Místo domluvím tak, že se prostě zeptám. Vyrobím plakáty, sezvu lidi, a kdyby nám doma nechcípla tiskárna, a diplomy jsem tak nemusel tisknout načerno u ženy v práci v pátek v osm hodin večer, asi bych se jako pořadatel nudil 🙂

Přihlásilo se devět lidí, což se mnou, hrajícím pořadatelem v záloze, tvoří krásně sudé číslo a hlavně plně naplňuje kapacitu kulturáčku. Jmenovitě touto cestou děkuji Marinu Kdoulovi, který neváhal a dovezl čtyři X-Wingové podložky a vlastní ženu, aby bylo na čem a s kým hrát a doplnil liché počty účastníků.  Jsem také velice rád, že tu byly zastoupeny všechny tři frakce v poměru téměř perfektně vyrovnaném.

Opráším starý známý list se dvěma Twin-Laser-Turrety (TLT), které nese Kavil na Y-Wingu a Palob Godalhi v kokpitu HWK-290 (jeden výborně střílí do okolí a druhý krade Focusy). Letku doplňují dvě Z-95 s Cluster raketami, jeden řídí osamělý vlk N´Dru Suhlak a druhý Black Sun Soldier.

Dlužno ještě poznamenat, že se souběžně s naším turnajem konalo v Gradu mistrovství v tanečních podložkách Hopsalové se nám sice nijak nepletli, ale celý turnaj podmalovávaly disco vypalovačky z devadesátých let a možná i starší.

Stůj, nebo se netrefím!

Proti mně stojí Bizon se čtyřmi M3-A Scyk stíhačkami. Jednu pilotuje Serissu, která umožňuje přehazovat úhybné kostky kamarádům v dosahu.

Všichni sedí v těžkých Scykách, takže mají o život navíc a mohou střílet z Mangler Canonů, které automaticky vyrobí alespoň jeden kritický zásah. A všichni jsou navíc propojení Attanni Mindlinkem, takže stačí, aby si jeden napojený pilot vzal jako akci focus, automaticky to nasdílí i ostatním. Platí to ovšem i pro stresy. Inu, nevesele se mi na tu smečku kouká.

Grandiózní X-Wing na critical (1)

Perte to do nich pod tlakem!

Rozhodíme asteoridy a letíme. Nutno říci, že tuto hru my čistě vyhrály kostky. Stíhačky Scyk jsou výborně obratné. Na úhyby si hází třemi zelenými kostkami, a to je opravdu dost. Jenže já mám TLT a mám neskutečné štěstí. Pokaždé vypotím tolik zásahů, že přes Bizonovu úmornou snahu prostě neuteče. Postupně tak ozobávám jednu loď za druhou.

Soupeř se nenechá zahanbit. Podaří se mu zničit Kavila na Y-Wingu. Hodně mu v tom pomohl fakt, že jako kritické poškození líznu dvakrát po sobě Direct Hit!, který zraní hned za dva, takže loď s pěti životy se rozprostře do prostoru vcelku snadno.

Grandiózní X-Wing na critical (2)

Prostě pech, no

Jako liška v kurníku však řádí osamělý vlk N´Dru Suhlak. Konečně se mi jím podaří manévrovat tak, aby se mu kamarádi nepletli do cesty a on tak měl bonusy do střelby i úhybu. Překvapivě mi neumře zloděj Focusů Palob a po slabé hodince zuřivého ostřelování smažu poslední Scyk a vítězím.

Bok po boku spojení proudem střel

Chvíli na to zaženu poslední dohrávající hráče do šaten, vynadám polovině hráčů, že mi výsledkové lístečky vyplnili blbě, opravím chyby, sestavím nové dvojice a jdeme hrát druhé kolo. Nadšení ze sestřelování malých letadýlek mi rychle opadne, když spatřím Karolínu, jak na stůl pokládá dva Milenium Falcony, jeden řídí Rey a druhý Žvejkal. Každý má kotel upgradů, které však nejsem schopen reprodukovat, ale jak to bylo jednoduché, tak to bylo vražedné.

Grandiózní X-Wing na critical (3)

A máš to spočítaný

Jelikož jsem strašná mrcha, z asteroidů vyrobím větší chumel uprostřed bojiště, kudy – doufám – velká loď neprojede a já se tam spokojeně schovám. To ale netuším, že Žvejkal střílí přes asteroidy s kostkou navíc.

Letíme – Rey středem, Žvejkal spíše na kraji. Smečku mých stíhaček seskupím do jednoho vláčku, který začne zuřivě ozobávat Reyin Falcon. Daří se na výbornou, jenže loď má štítů a životů opravdu hodně a TLT nemohou zraňovat za kritické zásahy, tak soupeřka jen přidává kartu DMG za kartou. Moji dva nosiči raket v Z-95 mají těžký život. Oba zuřivě nalétnou na svůj cíl, připraví vypálit rakety a když už už tisknou spoušť, smaže je z kosmu výstřel od Rey, neboť ta s vyšším pilotním skillem prostě střílí první.

Grandiózní X-Wing na critical (4)

Dokud nás výbuch nerozdělí

Moji Scums se nenechají zahanbit. Když padnou obě Z-95, rozbijí Rey a dál v pomalém vláčku utíkají před pomstychtivým Žvejkalem. Ten rozpráší Paloba a je to jeden na jednoho. Kavil vs. Žvejkal. Tři štíty a pět životů Y-Wing na osm životů Falcona. Já vyrobím dva jisté hity za kolo, ale totálně zklamu při hodech na úhyb (a to má Y-Wing za vzdálenost i asteroidy i tři!) Ale vše marno. Najednou je to 5:5, pak 3:3 a to už letíme vedle sebe obě lodě spojené proudem laserovým paprsků. A pak dojde k tomu kouzelnému momentu, kdy to Karolíně padne a mě ne.

Prohrávám, a jelikož jsem prohrál ani ne za polovinu limitu vyhrazeném na hru, jdu na oběd a cigáro.

Šeptání z vesmíru rychle utichlo

Ve třetí hře potkám Impérium vedené Martinem. Letí proti mně veliký Decimátor pilotovaný Rear Admirálem Chiraneuem, který umí proměnit oko na kostce výstřelu rovnou na kritický zásah. Vedle něj se plíží Whisper, což je neviditelná, ze zálohy vyskakující mrcha, která má strašně moc útočných i obranných kostek.

Grandiózní X-Wing na critical (5)

Kuk na strejdu!

Letím zleva, on zprava. Potkáme se uprostřed. Respektive uprostřed se najednou vyloupne Whisper, odpaří N´Drua, ale pak se od obsluhy TLT ozve: „Hele, jelen!“ A rozstřílí Whisper na kosmický prach.

To soupeře trochu vyděsí, tak přejde z ofenzívy do vyčkávací taktiky. Jeho decimátor sice ještě pár zásahů schytá, ale moc mu to nevadí, má 12 životů. Odlétne stranou a pak z uctivé vzdálenosti krouží prostorem a pomocí upgradu Exposed si přidává útočnou kostku navíc a pomalu mě ničí. Já totiž nemám vůbec vhodné lodě na boj na dálku s takhle opevněným soupeřem. HWK-290 ani Y-Wing nejsou lodě na nějaké prudké manévry a TLT taky není samospásný.

Umře mi tak nejprve Black Sun Soldier, pak Palob a nakonec i Kavil. Decimátorovi zbývá sedm životů, takže není ani na půlce, abych za něj bral alespoň polovinu bodů. Soupeř mě prostě luxusně přemanévroval.

Vítězství si nakonec odnášejí imperiální letci

Grandiózní X-Wing 18 března (22)

  1. Marcel (Impérium)
  2. Shivaja (Scum)
  3. Hubaj (Rebelové)
  4. Karolína (Rebelové)
  5. Martin Pleva (Impérium)
  6. Shadowulf (Scums)
  7. Rozcestí (Rebelové)
  8. Bizon (Scum)
  9. Robin (Rebelové)
  10. Martin Kdoul (Impérium)

Zbytek fotek, omlouvám se však za jejich kvalitu.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.