Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Nová edice muší bejt!

24.3.2017

Nechci se tu zaobírat tím jestli musí, nebo nemusí. Ono je to tak nějak jedno. Pořád se něco děje. Když končila 4. a přicházela 5., bylo to takové vypjaté. Moc jsem tomu nerozuměl, protože jsem začínal právě když přicházela ta 5. edice. Ale nemohl jsem si nevšimnout vášnivých debat aktivních hráčů o tom, jak strašně špatně/dobře to je, že vyjde nová edice.

To samé bylo když končila edice 5. a přicházela 6. Někteří tuto změnu psychicky neunesli, přestali a hrát a dokonce svoji fullpaint armádu na cca 2500 pts prodali.

W40K 2011 – Rybnik

Nyní je na obzoru 8. edice. Zažíváme typické déjà vu. Dohady, plamenné výlevy nad tím, jak první z kontextu a ostatních pravidel vytržené a zaručeně pravé ukázky nových pravidle jsou takové či makové.

Ovšem je tu jeden markantní rozdíl! 8. edice má být jiná, přelomová. Plná velkých změn. Právě proto je všechno možná daleko víc vyhrocenější. Nic s tím nenaděláme. Musíme počkat. 7. edici jen tak lehce naťukávám. Na hraní mi zbývá jen několik málo měsíců. Takže tuto verzi pravidle nemohu hodnotit. Mohu ale vzpomínat a usmívat se nad situací v dobách 5. edice. Rád bych si poslech názor někoho, kdo zvládl hrát pátou, šestou i sedmou edici. Kam se hra za 5 let posunula. Zda má smysl řešit novou edici zásadním způsobem… a tak dále…

Jak jste na tom vy? Které edice jste hráli? A jak se těšíte na osmičku? Jsou to spíše obavy, nebo očekávání lepších časů?

Já čekání na osmičku strávím snažením se hrát aspoň trochu pořádně podle té sedmé. A určitě budu trochu víc vzpomínat. Ostatně dnes jsem začal tím, že jsem na FCBK vypustil několik fotek z let 2008, 2009, 2011… také bych se rád podělil o několik dobových článků z oněch dob 5. edice.

V mém prvním článku jsem připravil anketu – sčítání W40K hráčů. Děkuji všem, kteří se zapojili. Výsledky budou sesumírované v některém z příštích článků. A pro vaše další aktivní zapojení do dění, přináším druhou anketu. Hele, je to fakt super! jen tak si klikat na odpovědi v anketě a informovat svět o svých záměrech! Zkuste to zde, prosím:

Anketa – formulář Warhammer Edition X

https://goo.gl/forms/TGe7Bb0SEoyc0wU02

*1974, aktivní hráč (turnaje) Warhammer 40000 (2008-2012), nově od 2017, Ultramarines. Hrával Dystopian Wars, Flames of War a jiné.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.