Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

RetroReport : Karak Flujo Verde 2011 – den první, pátek

3.4.2017

V oněch dobách, kdy jsme s klubem Warapple vymetali turnaje, nebyla o tyto akce nouze. Pokud si vzpomínám 3x do roka OC v Praze, 1x královehradecký Karak a 1x Adeptus Mechanicus v Brně (Všechno víkendové akce. Nejlepší jet tam už v pátek!).

Doufám, že se na mě kolegové z Prahy a Brna nebudou zlobit, ale domnívám se, že Karak byl tehdy TOP. Velká, jedinečná a prestižní akce. Turnaj, kde registračka byla za dva, tři dny plná… 60 hráčů… každý tam chtěl být, každý tam musel být.

Na turnaje (a myslím, že je tomu tak i teď) jezdili asi tři druhy hráčů. Kompetitivní hráči, příležitostní hráči, kterým šlo spíš o to si zahrát samo o sobě a pak hráči, kteří preferovali hlavně tu sociální část celého eventu. Aspoň tak mi to připadá. On ten turnaj zas tak důležitý nebyl. Důležití byli lidé…

Takže mi dovolte vytáhnou z archivu „report“ o Karaku Flujo Verde 2011. Jedná se o serii tří článků. Každý je věnován jednomu dni.

Karak Flujo Verde 2011 – den první – pátek

 Karak je slovo, které, když řeknete před hráčem W40K, většinou způsobí, že dotyčný vyvalí oči a ukápne mu slina.

Poprvé jsem byl na Karaku někdy v roce 2008. Byl to můj první turnaj vůbec a byl to trapas. Neznal jsem kodex, pravidla, prostě nic. Pamatuji si jednoho hráče GK. Koulel očima a malinko supěl. Když jsem třeba seděl na židli, listoval v kodexu a hledal staty pro lascannon. Pravidelně jsem se účastnil všech Karaků včetně toho posledního Karak – Flujo Verde.

Popisování toho, co je na turnaji kvalitní, proč je turnaj tak vyhledávaný atd. psát nechci. Nedávno jsem to rozebíral někde na hofále, tak se nechci opakovat. Ale jen pro zajímavost. Po ohlášení otevření registrací na Karak došlo k naplnění kapacity 60 hráčů během asi dvou až tří dnů. Pochopitelně zůstalo hodně náhradníků. Časem se vše ustálilo asi na 58 registrovaných hráčích. Jsem zvědavý, který turnaj v ČR dosáhne jako první 100 registrovaných a hrajících účastníků. Že by Apple Dice Roll? :-DD

Do Hradce Králové jsem jel z Olomouce, kde studuji dálkově VŠ. Marně jsem „špekuloval“ nad možností použít služeb RegioJet (už jsem měl tu čest), ale bohužel to časově nepasovalo. Jel jsem tedy s ČD. Rychlík měl 30 minut sekeru. Byl neuvěřitelně napráskanej. Prošel jsem asi čtyři vagóny než jsem našel místo. Docela moderní vůz, ve kterém se automaticky otevírají a zavírají dveře. Ovšem když se otevírají a zavírají s pětivteřinovou přestávkou neustále dokola, člověk se moc neprospí. Paní průvodčí se snažila dveře nějak opravit, ale bylo to nad její síly. Takže z Olomouce až do Pardubic vžůům, vrz, pšššš, vžůůům, vrz, pššš… a repete.

Z Pardubic do HK mne odvezl autem Zizin a Ploutef. Byla celkem sranda poslouchat jejich historky o prvních dětských láskách. Zizin je kaňour a Ploutef taky… tímto pány zdravím 🙂 a děkuji za odvoz.

ZŠ Úprkova – luxusní místo pro turnaj. Musím říct, že pan ředitel by od nás zasluhoval věnec buřtů, že nám takovou akci umožňuje. Nicméně – po čtyřech letech pravidelného navštěvování turnaje Karak již přicházím ke známé budově a dveřím této skvělé budovy již téměř poslepu. Jako pokaždé má Jablonné rezervovaný malý koutek v tělocvičně „noclehárně“. Z našeho klubu War Apple Jablonné nad Orlicí přijeli: Balasar (Petr Šlesingr), Kostěj (Jakub Mareš), Watchdog (J. F.), Mouka (Vojtěch Dušek), Rybník (já) a Čmelák (Lukáš Sršeň).

Zdendalini, Gardista aka Čmelák, Mouka a Dostí

Byl tam ještě Dostík, který patří k nám. Momentálně studuje v HK. Proto jsme Dostíka ofiko-neofiko přeřadili k hradečákům. V soupisce byl ještě veden jako War Apple, ale po jistém extempore jsem jasně deklaroval, že na Karak s War Apple nepřijel. Sám se registroval, sám tam přijel, sám vystupoval za sebe. Již dva roky nejsem Dostíkův učitel , ale jsme ve vztahu čistě jako hráč – hráč. Za své činy odpovídal sám a pár „dospělých“, kteří s ním v pátek večer posedávali u stolu. Někteří už tuší kam mířím.

V pátek v noci se ještě hrálo Wings of War. Watchdog a Zdendalini vytáhli své ocelové ptáky a už se „dogfajtovalo“! Spalo se mi luxusně. Úplně super. Na ráno jsem byl čerstvý a těšil jsem se na objednanou snídani a tričko. Zizin vykládal, jak jsou trička XXL obrovské plachty. Mě bylo akorát. Jestli takhle se vším přehání, kdo ví jestli je vůbec chlap 🙂 !

*1974, aktivní hráč (turnaje) Warhammer 40000 (2008-2012), nově od 2017, Ultramarines. Hrával Dystopian Wars, Flames of War a jiné.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.