Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Nat jede na Prague Open

26.4.2017

Máme tu další report účastníka Prague Open. Podíváme se, jak to šlo Natovi s jeho Dark Angel Battle Company „Lion´s Blade“./Katcher

Zahrát si v Praze mezinárodní turnaj (jakože nejen se slovákama) bylo něco, co se prostě nedalo jen tak přejít a přihlásit jsem se musel 🙂

Mise byly na české turnaje poněkud netradiční – jen kombinace karet a nějaký doplněk za objektivy a jedna mise na killpointy. Říkal jsem si, že to je přesně něco, proti čemu chce moje Lions Blade Strike Force hrát 🙂

1. Hra  Nick Gurthrie (Austrálie) – Pentaknecht
I když knechty jsem si vytáhnout zrovna nechtěl, protože jim prakticky nemám co udělat, soupeř byl neuvěřitelně pohodový hráč a hru jsem si užil. Knecht s mečem vyrazil směrem ke mě, nějaká střelba a otevřel mi jedno či dvě vozítka. Vidím příležitost nabrat dva knechty, pokud se mi je dostatečně podaří otevřít střelbou. CC knechta dostávám na jeden hullpoint, druhému ale neudělám zhola nic. Proto se oběma motorkama rozhodnu vzít CC knechta – ten poslední hullpoint jsem mu vzal snad posledním útokem. Dál je to hra na kočku a myš.

Snažím se zahrát co nejvíc karet a knechti se mě snaží vymazat. Poslední kola nemám Nickovi co udělat. Tak se jen rozlízám po celém bojišti. Na konci hry stojí Nick s knechty na všech čtyřech scorujících objektivech a má čtyři body za heavy support, karet moc nezahrál a tak je finální rozdíl jen osm bodů pro Nicka a já prohrávám 6:14.

2. Hra Anders Magnussen (Dánsko)
Jediná mise na killpointy a já vyfasuji Iron Hands deathstaru s Celestýnou. Mno… ok. Takže to samé jako v první hře. Zahrát co nejvíc karet a přijít o co nejmenší počet jednotek. Budu začínat a Anders volí opatrnější deploy a deathstaru dává trochu stranou.

Drop podama se mu snažím sundat whirlwindy a scouty a zbytek armády opatrně manévruje po bojišti. Anders oddělí Celestýnu a jde s ní lovit melty. Deathstara se přesune na střed bojiště a sežere nějaký razorback, co šel na objectiv.

Mně se daří lovit jeho bordel (whirlwindy a skauty) a nalákat jeho deathstaru na jedny motorky. Deathstara tak končí na úplně jiné straně stolu než je moje armáda. Epic moment je, když se mi v posledním kole podaří zastřelit Celestýnu na overwatch! 🙂 Asi osm plasma hitů. Dark Angels! Anders zahrál překvapivě docela dost karet, ale na killpointy nic moc, takže nakonec výhra pro mě 11:9.

Fallen? Loayalista?

3. Hra Vlasta „Meshuge“ Král (Česká republika)
Mise Emperors Will a konvokačka s Cawlem a Celestýnou. Je to strašně tuhý list s 4++, má to dobrou střelbu i CC. Fakt nevím co s tím dělat.

V druhém kole propadám depresi, protože se nic nedaří. Tahám karty jako: Kingslayer (Cawl) nebo Assasinate. Naštěstí Meshuge je na tom podobně. Hrajeme scénář, že taháš tolik karet, kolik kontroluješ objectivů. Snažím se Meshugemu negovat objetivy, aby netahal karty. To se celkem daří.

Hra je velmi pomalá a končíme v třetím kole. Vlastovi se podaří při dohrávce dobít můj domácí objectiv, ale já mám víc karet takže nakonec 9:11 pro Meshugeho.

4. Michael Schiller (Německo)
Mirror match s Lions Blade Strike Forcou. Listy máme postavené trochu jinak. Soupeř je velmi defensivní, má vybavené posádky a má Ravenwing Support Squadron. Já sázím naopak na holé jednotky až na gravy a pody s flamery a meltami. Hlavní problém byl, že tento soupeř nebyl zcela příjemný hráč.

Na začátku hry se ho ptám, jestli má něco na snižování cover save. Prej nemá. Přijedu motorkama před jeho gravy a on povídá: „Auspex.“ Ok… Tahám si kartu, že mi mají přijít z rezerv jednotky s Deathwing nebo Ravenwing special rule, takovou jednotku v rezervách nemám ani jsem na začátku hry neměl, proto chci kartu zahodit. On mi to nechce dovolit, protože mám na stole jednotku s RW, DW – prý to tak v Německu hrají. Musíme volat rozhodčího – shodou náhod Němec. Kartu jsem zahodit mohl. Poslední věc Relic, kde na začátku hry jsem si chtěl vyjasnit, jak se bere, pohybuje v rámci jednotky a kontroluje.

Moje zkušenost je taková, že každý to hraje trochu jinak. Někdy musíš být v base2base, jindy do 3″ atd. No, na konci doběhne k Relicu s tím, že je ob sec. jednotkou do 3″ tak mi ho neguje… chci se hádat, ale vedle nás stojí Katcher a už hodnou chvíli se na nás zle dívá, že jsme přetáhli dice down a tak to rychle rozsekává. Nakonec kvůli relicu prohrávám 9:11, ale považuji tohle za nejnepříjemnější hru na turnaji.

5. Hra
Soupeř na mě mluví německy a k tomu přihodí nějaké anglické slovo. Nerozumím vůbec nic, ale v průběhu hry zjišťuju, co že to vlastně hraje a jaká to má pravidla, takže dobrý. 🙂 Celkem friendly list Death Gardy s  Tzeentch Cyclop Kabalou. Soupeř si vybere stranu se scorujícími objektivy v deployment zoně. Já mám u sebe jen jeden, proto se rozhodnu, že změním deploy na Hammer of Anvil 😛

Celá armáda je v pravém rohu připravená sprintovat vším kupředu. Soupeř se překvapivě vyloží v druhém rohu, takže mi to i usnadňuje. Proti mě jsou jen tři motorky s kouzelníkem, dvě tacticály a jedni havoci. Nějakou haluzí se mi podaří zabít motorky i s kouzelníkem.

Soupeřovy tacticály zatáhnou moje droppod guys do boje tváří v tvář, ve kterém zůstávají bez větších škod, dokud nepřijedou motorky a nevyřeší to. Havoci jsou peklo, 24 S7 výstřelů za kolo mi maže jedno rhino za druhým. Motorky musím rychle někam zaparkovat, protože až příjdou helldraci, tak o ně stejně příjdu.

Proto svou generálskou naberu jeho generálskou. Má tam jen dvě Power Axe u kouzelníků a lorda vyzvu do challenge svým company masterem, takže to celkem zvládám, ale nedaří se mi prorazit. Vyseká mi celou comand squadu kromě charakterů. Nakonec musí přijet druhé motorky a dořešit to, co charakteři nezvládli. Největším překvapením je kouzlo od Cyclop Cabaly, co může převzít kontrolu nad nepřátelskou jednotkou a ihned vystřelit. Zdravíme plasma bikers and grav devastators 😀 Nakonec soupeře vyženu z jeho objectivů a dávám 14:6.

Celkový dojem byl velmi pozitivní. Myslím, že největší problém u Čechů bylo, že hráli proti listům, které tu na turnaji člověk moc nepotká. Jinak turnaj i celková atmosféra byla super a pro mě motivace vyjet si někdy i někam za hranice 🙂

Dík moc organizátorům.

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.