Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Rumory

Primaris Space Marines overview

19.5.2017

zdroj: http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Primaris_Space_Marines

volně přeloženo… (co nezvládl google :-))

Primaris Space Marines jsou dalším krokem ve vývoji Císařových Space Marines. Tito mocní válečníci se objevili v závěrečných dnech 41. tisíciletí, po třinácté křížové výpravě a vzkříšení Roboute Guillimana.

Primaris Space Marines byli geneticky pozměněni Archmagosem Dominusem Belisariem Cawlem, aby byli větší, rychlejší a silnější než jejich bratři Space Marines.

Na základě konsekvencí plynoucích z Horovy hereze pověřil primarcha Roboute Guilliman Archmaguse Dominia Cawla stvořením nové legie válečníků, kteří pomohou Impériu v nejtemnějším hodině.

K dokončení takového úkolu by bylo potřeba deset tisíc let a právě nyní, během třinácté křížové výpravy, kdy je Impérium na pokraji zkázy, se Primaris Space Marines pouštějí do boje proti hordám chaosu samotného Despoilera (Ezekyle Abaddon, Chaos Lord v Impériu známý jako Abaddon Despoiler, nebo prostě The Despoiler).

Jak začíná Indomitus Crusade, tito fenomenální noví válečníci se připojují ke znovuzrozenému Guillimanovi v jeho úsilí o osvobození rozptýlených bašt Imperia (důsledek zničení Cadie a vytvoření Velkého Riftu). Skupiny Primaris Space Marines byly Guillimanem zformovány do Space Marines kapitul. Další byly nabídnuty existujícím kapitulám, jako náhrada ztrát, které utrpěly při ochraně Impéria. Mnozí Chapter Masters přivítali své bratry Primaris a rádi přijali nové posily do svých řad. Jiní však vnímají tato nová “stvoření” s podezřením, nebo přímým nepřátelstvím.  Tvrdí, že do císařova díla by se neměl nikdo plést

I když jsou Primaris odklonem od svých bratří Space Marines, stále si nesou gene-seed Primarchů. Někteří odmítači se obávají, jak bude tento nový typ válečníka kompatibilní s genetickými odchylkami některých “neobvyklých” kapitul.

Primaris jsou vybaveni novými zbraněmi a zbrojí – dle konstrukce Cawla, vytvořeny na samotném Svatém Marsu. Tato výbava zahrnuje Mk X Tacticus Armour – astartes power armour, který kombinuje ty nejefektivnější prvky z pradávné zbroje z dob Horovy hereze s nejnovějším vývojem v technologiích zbroje a Mk II Cawl-pattern Bolt Rifle, což je překonstruovaný, přepracovaný a zdokonalený design archetypální střelné zbraně Space Marines.

File:Mk10power armor.JPG

*1974, aktivní hráč (turnaje) Warhammer 40000 (2008-2012), nově od 2017, Ultramarines. Hrával Dystopian Wars, Flames of War a jiné.

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.