Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Figurkáři se na GameConu neztratili

26.7.2017

V Pardubicích se uskutečnil čtyřdení festival nepočítačových her. Jeho součástí byl kromě LARPů, Dračího doupětě a obří hromady deskovek také wargaming. Pořadatelé pro něj vyhradili velký konferenční sál, kde se během celého conu od rána do večera hrál sci-fi i fantasy Warhammer, Warzone, Star Wars X-Wing, Dystopian Wars nebo Mallifaux.

Součástí programu bylo i malování figurek, které s železnou pravidelností lákalo desítky zájemců, co si pod vedením zkušených barvířů chtěli zkusit vdechnout plastovým modelům život. Pravda, barvičky v nezkušených rukou trpěly, ale výsledky mnohých začátečníků by vzbudily závist na každém turnaji.

Gamecon 2017 (5)

Lepší, než minule

Jedním z účastníků GameConu byl Krwekrw, dejme mu proto slovo:

„Po minulém ročníku, který jsem si neskutečně užil a bavil se od začátku do konce, jsem se rozhodl opět vyrazit a tentokrát jako vypravěč v linii wargamingu se Sagou. Je to rychlá svižná a jednoduchá hra na naučení, což z ní činí ideální záležitost na masivní událost typu GameCon.

A všichni mají rádi Vikingy!

Těšit jsem se začal už půl roku dopředu a svým nadšením nakazil i pár kamarádů, co na GameConu nikdy nebyli. Můj cíl byl jasný – užít si festival, předvést Sagu a možná získat nějakého nováčka. V programu jsem měl čtyři bloky po dvou hodinách pro dva hráče. Nakonec jich přišlo jen sedm, tak sem si jednou zahrál i já.

Gamecon 2017 (6)

Do Pardubic jsme přijeli už ve čtvrtek odpoledne, kdy GameCon začínal. Byl to pohodový den – cestování, cider, koukal jsem pod ruku lidem při barvení modelů, okoukl jsem velkou deskohernu a večer si zahrál Age of Sigmar.

Páteční dopoledne mi vyplnilo hraní Triumph and Treachery s Udunaiem, které bylo minulý rok excelentní, a tak nemohlo chybět v mém rozvrhu ani letos. A opět nezklamalo, i když podle pravidel to není taková legrace ;-). Následovaly první dva bloky Sagy, které se poměrně vydařily. Večer jsem strávil u závodů chariot a spánkem.

Sobota by se dala popsat jako čekání na párty, ve kterém se děly menší věci jako další vysvětlování Sagy, skvělá improshow v podání skupiny Paleťáci. Večerní koncert sice nebyl nic moc, ale celkově byl mejdan parádní. Během nedělního rána dopoledne mi nezbývalo oc sil, tak jsem se jen sbalil a připravil na cestu do nudné civilizace.

Celkově byl Gamecon ještě lepší, než minulý rok. Víc her, víc vypravěčů a víc zábavy. Moc děkuji Kasumimu za šanci prezentovat Sagu i kolegům za příjemně ztrávený čas. Příští rok se budu těšit zase!”

Krása, paráda, kocovina

Dalším účastníkem, který se s námi podělil o své zážitky z GameConu byl Merri, jenž nadšeně píše:

Středa: Hrozně se těším na Gamecon, bohužel se vracím z dovolené a šestihodinové čekání na mezipřistání nebylo úplně OK. Nu což, v pozdním poledni přilétám do Prahy. Z letiště na oběd, z obědu domu zabalit si, připravit modely na barvení, připravit barvy na barvení a hurá spát. K tomu se ještě pomodlit, že mi kluci koupili lístek na vlak.

Gamecon 2017 (4)

Barvení přilákalo asi nejvíce lidí. Pro barvičky to ale byl záhul.

Čtvrtek: Překvapivě jsem nezaspal. Autobusem a pak metrem na hlavák, kde mě u Burger Kingu zdraví dva nerdi. Jeden s flaškou kvalitního cideru v ruce a druhý pro změnu s plnou pusou právě koupeného hambáče. Cesta byla krátká a po příjezdu do Pardubic jsme nasedli do busu. Dorazili jsme do našeho cíle, ubytovali jsme se, dali si oběd a já šel připravovat svůj první blok barvení figurek.

Měl jsem celkem sedm lidí na celé čtyři hodiny. Věkové rozpětí bylo různé  – 12-45 let. Po barvení jsme zašli na večeři a po ní si zahráli trojhru v Age of Sigmar – já za skaveny, Krwekrw za Sylvanethy a Rektex bral orčí Ironjawz. Hru jsem se svým autobusem sedmdesáti clanratů vyhrál. Nutno podotknout, že jediné, co dělali, bylo, že jezdili po stole a naháněli poslední Krwowy stromky.

Pátek: Ráno se nevstávalo moc dobře. Měl jsem před sebou dva čtyř hodinové bloky barvení, které ovšem proběhly krásně. Večer jsme si zahráli závody chairot pod vedením Alqudse. Chaosí vůz, který kočíroval Rektex, nejlépe vytočil první zatáčku a v pohodě si dojel pro vítězství.

Sobota: Barvících bloků se chopil Rektex. Já sem si vyzkoušel Ctulhu Wars a deskovku Adrenalin. Večer byl kvalitní večírek s kapelou a v pozdních hodinách jsme zpívali u kytary.

Neděle: Au hlava bolí, ale rychle na poslední aktivitu, Dark Moon. Aha, já sem tu o hodinu dříve. Nevadí, šel jsem se podívat na to, jak mí přátelé válčí ve finále mistrovství ČR v dračím doupěti. Atmosféra byla hypnotizující a paralyzující. Kouknu na hodinky a říkám sakra, mám už být 20 minut na srazu mé poslední deskovky. Spěchám do herny a užívám si poslední hru.

Gamecon 2017 (1-2)

Na barvení přicházeli nováčci i mírně pokročilí barvíři. V mnoha případech jsem byl velice mile překvapen, jaké modely někteří lidé dokázali nabarvit, obzvláště jsem to obdivoval u malých dětí. Tento pocit mi umocnila ještě radost ze zpětné vazby, kterou mně a Kubovi na konci Gameconu vysmekl jeden z hlavních organizátorů a účastníků našeho workshopu.

I ostatní aktivity byly skvěle odvyprávěny. Bylo krásné vidět naživo mistrovství v Dračím doupěti, zažít atmosféru a poslechnout si příběh od pořádného PJ. Nebudu zde rozebírat všechny deskové hry, ale na závěr bych zmínil ještě skvělou Improshow, kterou jsme mohli zhlédnout v kino sále. Moc se těším na další ročník. Jak na vedení barvířského kroužku, tak na nové hry, přátelé a spoustu zábavy!

Kdybych měl GameCon shrnout do jedné věty – krása, paráda, kocovina, vítězství, skvělý lidi, těším se na další ročník!

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.