Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Reporty

Ohlednutí za GameConem

28.7.2017

Gamecon 2017

Gamecon (GC) je největší akce nepočítačových her pořádaných v České Republice. Posledních pár let ji hostí město Pardubice. Program se skládá z pestrého výběru deskových her, larpů, RPG, wargamingu, akčních bonusových her a mistrovství v Dračím doupěti. Součástí letošního ročníku byl i Parcon, kde se setkávají fanoušci fantastika.

Jedním ze základních kamenů Gameconu je „vypravěči pro vypravěče“ neboli systém, kdy člověk přijede na GC odprezentovat svoji oblíbenou hru a pak si jde zahrát jinou u jiných vypravěčů.

Wargaming je dlouhodobě součástí Gameconu a v dnešních dnech pokrývá širokou škálu herních systémů a světů. Jako hlavní organizér této sekce se snažím, aby každý rok byly prezentovány nové hry, ale také zůstalo několik starších, které měli úspěch. Nedílnou součástí je i barvení figurek, které vždy přitáhne nejvíce lidí.

Tento rok jsme měli celkem 10 aktivit s různým počtem opakování a jako novinka byla prezentace herny Black Oil v deskoherně.

Krátce o jednotlivých aktivitách:

Barvení figurek – velice oblíbená aktivita s možností si nabarvit figurku, podle svého výběru, pod zkušeným vedením instruktorů Merriho a Rektexe. Letos byli na výběr trpaslíci od firmy Mantic, Space marines od firmy Games Workshop a figurky od firmy Privateer Press. Samozřejmostí je možnost si nabarvit svoji figurku.

Barvení figurek (Drirr, Gamecon 2017)

Barvení figurek (Drirr, Gamecon 2017)

Boj o poklad – stálá aktivita pro 4 hráče s možností si osahat principy hraní wargamingu. Hráči si vyberou svoji skupinu tří hrdinů a vydají se získat poklad hlídaný trolly. Po cestě sbírají vybavení na lepší rozbití nepřátelských hlav. Letos byl výběr ze skupiny elfů, trpaslíků, orků s gobliny, upírů a obzvlášť zákeřného gangu kuřat.

Dystopian Wars – Dynamická námořní hra posazená do fiktivních událostí 70. Let devatenáctého století v prostředí Viktoriánské éry ve stylu steampunk. Letos bylo možnost si vyzkoušet velet lodě, ponorky a vzducholodě několika národů.

Kings of War – plnohodnotná fantasy hra pro 2 nebo 4 hráče s jednoduchými principy hry od firmy Mantic. Letos byl výběr z armád goblinů, elfů, trpaslíků a stáda.

Kings of War (Drirr, Gamecon 2017)

Kings of War (Drirr, Gamecon 2017)

Malifaux – komplexní hra s kombinací steam punk, dark fantasy, western a horor. Hráč si vybere svůj gang a vyráží do tohoto temného světa splnit svůj úkol. Specialitou této hry je používání karet místo kostek a tím pádem i jistá míra vlády nad náhodou.

Saga – skirmish hra zasazená do temného středověku nabízející zajímavou stavbu jednotek s unikátními schopnostmi podle jednotlivých národů.

X-wing aréna – svižná skirmish hra pro 6 hráčů v prostředí Star Wars s možností si vyzkoušet manévrovat se stíhačkami jednotlivých frakcí.

Warhammer Triumph and treachery – komplexní fantasy strategická hra pro 3 a více hráčů s prvky pletichaření a podvodů. Letos byl výběr z armád elfů, orků s gobliny, chaos válečníků a lidí s možností si najmout úplatné trpasličí žoldáky.

Warhammer Triumph and treachery (Drirr, Gamecon 2017)

Warhammer Triumph and treachery (Drirr, Gamecon 2017)

Warhammer 40k – Warhammer 40k je stolní válečná hra, v které si můžete zkusit vést skupinu bojovníků z různých ras a frakcí. Letos bylo výběr z početné imperiální pěchoty, vřískající orčí chátry nebo elitní výkvět hvězdné pěchoty.

 Warzone – taktická scrimish hra zasazeného do temného scifi světa plná bojujících megakorporací. Vybavit si svůj oddíl vojáků a zvolit tu správnou strategii proti nepříteli.

Závody vozů – Speciální scénář pro vozíky ze hry Warhammer fantasy battles. Letošní výběr byl opravdu pestrý. Bylo možno vybírat z dvou elfích vozíků, krysího kolečka, obrněného vozíku, káry plné mrtvol a vozíku pouštních nemrtvých. Stačilo si vybrat a vyrazit drtit ostatní závodníky na dráze.

Herna Black Oil s prezentací hry Warmachine a Hordes – letošní novinka na GC v podobě Brněnské herny a klubu Black Oil. Jejich stánek byl oproti ostatnímu wargamingu v deskoherně a prezentovali hru Warmachine a Hordes jejíž jsou zároveň distributoři v ČR. Hra patří mezi obtížnější hrací systémy s velkou možností kombinací jednotek a schopností.

Warhammer Triumph and treachery (Drirr, Gamecon 2017)

Warhammer Triumph and treachery (Drirr, Gamecon 2017)

 

Celkově se letošní GC náramně povedlo a děkuji jak účastníkům, tak vypravěčům za skvělou atmosféru akce. Speciální poděkování pak patří skupině Critical Hit, která nám zapůjčila desky na hraní a prezentaci.

Kasumi, hlavní organizátor sekce wargaming

 

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.