Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 3

Unboxing

Dark Souls deskovka – Unboxing

2.8.2017

Už je to nějaký pátek, co jsem na Kickstaru backnul deskovou hru Dark Souls. Jedná se o dungeon crawler, inspirovaný populární počítačovou/konzolovou hrou..Tak se pojďme podívat, co nám tedy přišlo!

 

Video je docela stručné, nechám zde odkaz na web Kickstarteru, kde jdou najít například i pravidla.

Pro čtivuchtivé nechám i odkaz na Board Game Geeka.

Ve videu jsme zmiňoval Žižcon, kam se určitě pojedeme podívat a na který se hodně těším…

A co vy? Máte rádi Dark Souls anebo dáváte přednost oddychovějšímu typu her, jak deskových, tak konzolových?

Nadšený gamer, primárně Warhammeru....a milovník piva

Komentáře

 • Ambeřan
  Posted at 12:49 17.8.2017
  Ambeřan
  Odpovědět Author

  Dark Souls jsou zcela jistě super hra. Někomu mohou připadat frustrující, už jsem slyšel i „tuhle hru už nikdy hrát nebudu“, ale když se člověk smíří s tím, že neúspěch patří k věci, jsou DS velmi zábavné. Těším se na megaboss expanze, jen si nejsem zcela jist, k čemu budou dobré – zatím jsem jednou viděl porazit minibosse 😀

 • Serenitka
  Posted at 19:43 12.9.2017
  Serenitka
  Odpovědět Author

  Dark Souls jsou u mě topka v žánru.. řekněme RPG rubaček, každý díl sem si užil od začátku do konce, tahle deskovka mě zaujala, ale mám obavu, že to moc zábavné nebude, herní deska je taktéž taková mdlá a figurky žádný zázrak, rád bych to někdy zkusil a třeba časem pořídím, her je moc, času a peněz málo:)

  • Katcher
   Posted at 21:14 12.9.2017
   Katcher
   Odpovědět Author

   Tak ono herní deska je zvláštní, protože neobsahuje klasické hexy apod., ale jen nodes – ty dávají docela svobodu pohybu a uspořádání figurek.
   Co se týče herních figurek, tak mám rozbarvené hrdiny a v finále si není na co stěžovat. Je to sice měkký plast, takže míra detailů je trošku menší než u inject mould plastu (warhammer), estetika je holt daná Dark Souls. Z materiálu se bohužel vyvíjí nedostatky (gumové meče, špatně „ostré“ hrany u mečů atd.)

   V čem ale hra vyniká jsou figurky bossů. Ty jsou fakt awesome. Holt větší je lepší 😀

   Za hru jsem dal 33 liber (retailer pledge), takže těch cca 50 kousků + stuff jako Land raider do W40K :))

   S těma figurkama je i ten problém, že po netu běhá málo dobře namalovaných…Třeba na CMON jich je od dvou tří lidí 🙂 ( http://www.coolminiornot.com/browse/browseid/3598475 )