Český portál o wargamingu

Nejnovější příspěvky


/ 0

Let´s play

Warzone – vyhodnocení ligy Solaris 2016/2017

7.9.2017

V průběhu minulého školního roku proběhla pro hru Warzone Resurrection turnajová liga Solaris 2016/2017. Jaká byla a jak dopadla?

 

Po nadšení z prvního ročníku byla liga rozšířena na celých 8 turnajů, mohli jsme se tak podívat do Brna, Hradce, Jihlavy (no dobře byla to Polná) Napajedel, Pardubic a Prahy .

 

 

Bohužel větší dávka turnajů byla spíše problematická a účast na jednotlivých turnajích tak byla leckdy slabší. Byť co do celkového objemu hráčů , kteří se ligy zúčastnili (= odehráli alespoň jeden turnaj) , byl počet takřka shodný (sezona 2015/16 měla 31 hráčů , sezona 2016/17 hráčů 30). Zvýšil se počet hráčů, kteří dorazily pouze na 1 -2 turnaje. Proto v příští sezoně bude počet turnajů snížen.

Akce si troufám tvrdit byly všechny povedené. Na mne obzvláště zapůsobil pardubický turnaj, který byl umístěn i v hezké lokalitě a celkově jsem si atmosféru užil (zde je třeba podotknout , že jsem zde byl jako „nehrající kapitán“ a onu hezkou lokalitu jsem si užíval na vycházkách s dcerkou 🙂 ).

Naz-Ghul Cup byl opět jízda, herně, účastí (zde díky kombinaci s w40k nějakých 40 lidí) , stravou (opět s meníčkem od profesionálního kuchaře) i pitím (točený Gwern je točený Gwern, že jo).

Stejně jako loni i letos uzavřel sezonu turnaj Jihlavská Citadela Resurrected 2017,  opět skvělý turnaj, kde se sešla dobrá parta hráčů a tak se i závěrečný turnaj se získáváním posledních bodů do ligové tabulky nesl v pohodovém duchu. Tentokráte byla, krom profesionálního stravování, zajištěna i dodávka točeného piva , a tak byly zdejší večery o to veselejší. Ani na ty deskovky se nedostalo a v přátelském kruhu se družně debatovalo u piva.

Obecně i v tomto ročníku platilo , že komunita Warzone je pohodová a turnaje a turnaje jsou tak spíše přátelský setkáním nad oblíbenou hrou.

 

A jak to tedy celé dopadlo?

1. MÍSTO – Jiří „Blain“ Pazděra

2. MÍSTO – David „Davec“ Lenc

3. MÍSTO – Štěpán „Foltest“ Halla

SRDCAŘ – David „Davec“ Lenc

Máme tu tak dva obhájce loňských umístění – Blain a Davec, naopak loni úspěšný Piňďa se nám vytratil (skončil s bramborovou medailí na 4. místě). Zato Davec se do Warzone v této sezoně opřel a probojoval se tak nejen na 2. místo ligy, ale získal i titul srdcaře ligy!

          

 

1. místo obhájil loňský vítěz Blain, škoda že v příští sezoně bude mimo ČR , a tak se o třetí obhájení nebude moci pokusit. Kdo na jeho místo? Kdo předvede nejlepší výkony? Adepty tu jistě máme. Davec byl v této sezoně jen krůček od prvního místa, ale nakonec mu výhra těsně unikla (přesně o 3,1 bodu). Foltest který byl již podruhé na třetím místě, by jistě také rád obsadil příčku první. Příští ročník bude omezen na 5 turnajů, z toho 2 turnaje budou jednodenní. I ti s menším množstvím času, tak mají šanci objet všechny turnaje, nahrát tak potřebné body a zúčastnit se tak bojů o přední místa žebříčku! V nové sezoně 2017/2018 (veškeré info na http://www.wzr.cz/akce/ceska-liga-solaris/ ) budou i nově bonusové body za nabarvení armády a psaní reportů z turnajů.

Uvidíme jak se bude hráčům dařit a kdo se nakonec probojuje na příčky nejvyšší.

Warzone a lize Solaris ZDAR!

První turnaj nové sezony Solaris 2017/2018 se již blíží (28.10.2017) , tak neváhejte a doražte 😉  http://www.wzr.cz/wzr-brno-podzim-2017/ )

 

Turnaje ligy byly podporovány eshopem Piece Of Terrain a výrobcem hry Prodos Games LTD., kterým za to patří velký dík!

POTlogo Prodos

 

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře.